» »

Promise ata100 hack

Promise ata100 hack

pucvoler ::

Zanima me če je gdo od vas že lotal po Promisovem ata100 krmilniku, da bi ga spravu na raid. Pa če ste, kakšne so izkušnje.
link se mal dolg nalaga
Ne me poslušat!!!!!!
  • spremenil: pucvoler ()

CCD ::

Jest sem se hotu lotit tega pa sem ugotovu da imam TX2 verzijo, za katero pa do sedaj ni bilo napisanega še nobenega hacka. Bi se pa z veseljem lotil navadne 100-tke, če bi jo mel.:D

Sergio ::

tx2 se ne da pohekati. vem to iz osebnih izkušenj... če mi ne verjamete, lahko še razložim zakaj :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CCD ::

ja, nima eksternega biosa ampak je ta vgrajen, zato se kartice ne da prisilit da bi sprejela bios od FastTracka. Če bi se to dalo, hardware mod tle v vsakem primeru ne bi bil potreben.

Hmmm, zdele sm bral Tweakhardware forum in zgleda da tx2 ma potencial. Sam Promise noče izdat biosa od FastTracka.

Jest mam pa en problem, namreč ptiflash (za flashat bios) mi nikakor noče delat (WinXP). ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

pucvoler ::

Pa gdo ve kje bi se dal dobit (pocen) navaden ata100 in v čem je tx2 boljši??
LP
Ne me poslušat!!!!!!

Cosmo ::

Ni razlike, razen imena. Ce hoces poceni in dober kontroler ti prodam jaz moj Zoltrix ATA 100 (star je 14 dni).
zzyzx@email.si

Upam da me nebojo prestavli v male oglase >:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

CCD ::

Hm, razlika vsekakor je, če ne Promise ne bi izdajal nove verzije. Poleg že prej omenjene razlike (k* BIOS je integriran - kartica ful čisto zgleda), je glavni point v podpori 66Mhz PCI.
Glede mod-a te kartice: Problem je v omejitvi biosa na 16KB. Eni sicer delajo na tem, ampak...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

Oddelek: Pomoč in nasveti
121055 (868) pirx
»

Star računalnik(P1) in velik disk(120GB)

Oddelek: Strojna oprema
131055 (733) suse80
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91499 (1202) Pizzicato
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191667 (1170) dexter
»

Kateri UDMA100 kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
5706 (632) bastadu

Več podobnih tem