» »

Prošnja za zaposlitev

Prošnja za zaposlitev

suntrace1 ::

Imam problem, namreč ne vem kako naj se lotim prošnje za zaposlitev, ki bo aktualno oblikovana. Je že kar nekaj let, odkar sem menjal službo in tudi takrat se nisem potreboval prijavljati na razpis. Na netu je kar nekaj zelo različnih primerov, ki se med seboj izklučujejo. Zagotovo bi prišel kakšen aktualen obrazec za prošnjo prav tudi komu drugemu, zato ne skoparite z primeri :D

Bojevnik ::

Na zavodu za zaposlovanje furajo tečaj kako se napiše prošnjo za zaposlitev, vprašaj tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

gzibret ::

Ne pozabi napisati:

- datum (kar pomembna stvar)
- kaj je (prošnja za zaposlitev)
- tvoj kontakt, obvezno naslov + najbolje še telefon
- zakaj prosiš za službo pri njih, kje si zvedel za njih
- kdo sploh si, kaj si končal
- kaj znaš, kaj bi delal, kaj te veseli
- kako bi s svojim znanjem doprinesel k dobrobiti firme
- razno

Ne pozabi priložit tvoj CV (življenjepis)!
Vse je za neki dobr!

ZLOky ::

Samo to in nič drugega ne potrebuješ:
Aja, ti še priporočam, da se prijaviš na Adecco, vsaj jaz sem tako naredil in uspeh zaogotovljen.

CV EN Blank
CV SLO Blank
CV EN moj
CV SLO moj
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Tr0n ::

Jup, v tem stilu kot ga je objavil ZLOky se zadeve napisejo. Delodajalec zeli v ogromnem kupu prosenj hitro dobiti potrebne informacije, ne pa prebirati zivljenske zgodbe. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Primoz78 ::

To kar je Zloky objavil je CV...in ne prosnja o zaposlitvi. Ponavadi se CV prilozi prosnji...? To je dobra stvar a vseeno napisi eno prosnjo na kratko in dopisi, da je prilozen CV...
Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Vice ::

Pozabi prošnjo. CVju dodaš en stavek zakaj in kako si jih našel. Koga brigajo psihoze od rojstva ali med in po šoli naprej po možnosti od 10ga kolena tvoje žlahte.

Sam sem pošiljal na eni A4 strani "prošnjo" in CV, par stavkov in še na vsak razgovor sem do sedaj bil povabljen.

MadMicka ::

Vice, dobr zate. Po mojih podatkih pa velika večina ljudi na več deset prošenj ne dobi niti enega vabila na razgovor. Pa tudi, ko so povabljeni na razgovor, po večini službe ne dobijo. Na vsak način je potrebna vztrajnost in nek pozitiven nastop. Poleg tega niti ni potrebno, da takoj dobiš takšno službo, ki si jo želiš. Vzameš, kar lahko in med službo iščeš dalje.

perci ::

Glede na to, da oba, tako delodajalec kot delojemalec nastopata na trgu delovne sile, ne razumem, zakaj še vedno vsi pošiljate "prošnje". Pošiljajte "ponudbe". Vi ste sila, ki se ponuja na trgu. Ne se takoj spustit v podrejen položaj napram delodajalcu. Veliko jih to opazi in ne deluje pozitivno na njih.

Nejc Pintar ::

@MadMicka: Ko bi ti videl nekatere prošnje...

Delodajalci nočejo brati o tem kaj se je dogajalo s tvojo sestrično pred dvemi leti na poroki njenega bratranca.

Delodajalci želijo predvsem kratko in jedrato.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

lonz ::

Pri delodajalcu so pomembne samo :

1. Izkušnje
2. Izobrazba

Vse ostalo v prošnji je samo lepo okrenclano jamranje. Če nimaš potrebnih specifikacij se raje ne javljaj, ker bo to samo razlog za dodatne frustracije. Torej: če si po izobrazbi pek in delaš (oz. si delal) v pekarni, nima smisla poskušat bit kontrolor letenja.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Tr0n ::

Jup, in izkusnje lahko zelo nahitro pises v CV.

ZLOky ::

OK, če se prijavljaš na kakšen razpis, ki si ga zasledil na netu/v časopisu, potem res lahko napišeš en "spremni" list, ne pa življenjepis. Na tem spremenm listu pa naj piše le za katero delovno mesto se poteguješ in NIČ drugega, za vse ostalo je tu master c..., pardon, CV.

Če se pa prijavljaš prek agencije pa enako, oz. če prek elektronske pošte, kar jim je sicer ljubše, vsaj pri adeccu, pa samo tema=delovno mesto, priloga pa SAMO CV.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816466 (13985) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419682 (16719) Invictus
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13427055 (23149) IceIceBaby
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715246 (10381) tony1
»

Kako ne postati revež? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19720769 (16007) Blinder

Več podobnih tem