» »

SUSE LINUX 10.0 ali 10.1 težave z vga gonilnikom

SUSE LINUX 10.0 ali 10.1 težave z vga gonilnikom

Cuoresportivo ::

Pozdravljeni,

Problem je sledeč. Namestil sem SUSE Linux 10.0 . Vse gonilnike razen gonilnika za nvidia grafično kartico sem uspel namestit. Šel sem po navodilih , ki so opisana na nvidia.com, vendar mi lkjub temu ni uspelo naložit omenjenega gonilnika. Privzeta vga kartica je VESA, vgrajena pa imam asus en6600 na pci-e vodilu. V čem je težava? Poskusil sem tud preko vmesnika YOu, ki je namenjen posodabljanju os-a. Posodobi preko interneta, naloži, grafične kartice pa mi še vedno ne najde prave. Kar se tiče sistema Linux sem začetnik, tako da bi prosil z amalo pomoči. Iskal sem že preko interneta, vendar tam opisujejo neke postopke, ki mi niso jasni. Hvala že vnaprej.
lep pozdrav(best regards)

karafeka ::

Napiši kako si poskusil inštalirati in kakšno napako ti je sporočilo.

kriko1 ::

Si skonfiguriral na koncu xorg.conf?
Pred prijavi pritisni ctrl+n, prijavi se kot root:
#init 3
#sax2 -r -m 0=nvidia
ko se zažene namestitev grafike, skonfiguriraj pravilno. nato shrani nastavitve in zapri sax2.
#init 5 && logout

Cuoresportivo ::

no tega nisem naredil. Kam pa to vpišem?
lep pozdrav(best regards)

kriko1 ::

Saj sem napisal:

Pred prijavo pritisni ctrl+n, prijavi se kot root, lahko tudi pritisneš ctrl+alt+f1 in se prijaviš kot root:
#init 3
#sax2 -r -m 0=nvidia
ko se zažene namestitev grafike, skonfiguriraj pravilno. nato shrani nastavitve in zapri sax2.
#init 5 && logout

Cuoresportivo ::

sem napisal tole. Pa se mi nič ne zažene, kaj šele ,da bi lako kaj skonfiguriral. En drug model nvidie sem dal noter , pa je samo našlo, samo nima nikjer nič za konfigurirat. Ne vem kje naj nastavim za dual screen pa te zadeve. Če pa 2krat kliknem na driver, ki sem ga stegnil z uradne strani, pa mi javi napako(slika)

SLIKA NAPAKE
lep pozdrav(best regards)

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Pejdi v konzolo kot sem prej napisal:
#init 3
#sh /pot/do/namestitve/NVIDIA-xxxx.sh
pejdi skozi setup
#sax2 -r -m 0=nvidia
ko se zažene namestitev grafike, skonfiguriraj pravilno. nato shrani nastavitve in zapri sax2.
#init 5 && logout


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse linux 10.1 nekaj vprasanj!!

Oddelek: Operacijski sistemi
161556 (1107) fx
»

Linux gonilniki

Oddelek: Operacijski sistemi
81102 (895) MTm2H37rqt7B
»

SUSE 3D acceleration ojej

Oddelek: Operacijski sistemi
352018 (1310) kriko1
»

SuSE 10.0 in problem z driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
71271 (1218) kriko1
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089219 (6670) kriko1

Več podobnih tem