» »

SuSE 10.0 in problem z driverji

SuSE 10.0 in problem z driverji

Boeing ::

Imam SuSE 10.0 Evaluation (opensuse + adobe, flash, realplayer itd), ki sem si ga stočil na PC. Po inštalaciji sem ga updatal z yast-om, ki je potegnil dol tudi nove driverje za grafiko (imam gf3ti500). Po updatu restartam mašino in zadeva se razsuje. Restartam v safemode, se prijavim kot user (ne-root) in poskusim zagnati KDE, kjer mi napiše DISPLAY not set.

Kaj naj naredim ? Je možno to kako popravit, odinštalirat driverje oz. kako drugače popravit, ker še enkrat se mi res ne da nalagati...

Hvala!
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kriko1 ::

Katere driverje ti je dalo dol (verzija)?

Spremeni v /etc/X11/xorg.conf
Driver "nvidia"
v
Driver "nv"

in poženi
#rcxdm restart

Potem ročno potegni gonilnike od nvidie in namesti (postopek sem nekje že napisal).

Boeing ::

1.0-8174.

Kako pa zadevo spremeniš ? :8)

Sorry, jaz+linux+konzola = ne dela :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kriko1 ::

Prijavi se kot root, nato pa:
vi /etc/X11/xorg.conf

pritisni / in vtipkaj Driver
pritiskaj n dokler te ne vrže na tisto vrstico. Zgleda nekako takole:
Section "Device"
BoardName "GeForce 6600 GT (0x00F2)"
BusID "1:0:0"
Driver "nvidia"
Identifier "Device[0]"
Option "IgnoreDisplayDevices" "TV"
Option "usevnc" "no"
Option "RenderAccel" "true"
Option "RandRRotation" "1"
Option "Coolbits" "1"
Option "AllowGLXWithComposite" "1"
Screen 0
VendorName "NVidia"
EndSection

Pritisni i ter editiraj (tipke levo, desno, gor, dol, delete). Spremeni "nvidia" v "nv".
Ko končaš pritisni esc, nato vnesi:
:wq
tako da se spodaj levo pojavi napis :wq.
pritisni enter

nato poskusi
#startx

dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Boeing ::

huh, dela.. zakon :)

Še eno vprašanje... ko poženem startx, se mi monitor razturi... zgubi sliko, začne utripati itd. Ko ga ugasnem in prižgem nazaj, začne stvar delati - pokaže, da se nalaga kde....imam NEC-a 1760NX, ki bi naj imel osveževanje na 60Hz, a mi v nastavitvah pokaže 58.

Je možno od kje potegnit nastavitve (tam, ko si nastaviš tip hardvera, npr. proizvajalca in model monitorja) ?

In še, kako bi se dalo aktivirat dodatne gumbe na tipkovnici - glasnost, scroll ipd ? Sicer imam nastavljen pravilen model tipkovnice, pa stvar vseeno ne dela.

Hvala za tip! :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

64202 ::

> Je možno od kje potegnit nastavitve (tam, ko si nastaviš tip hardvera, npr. proizvajalca in model monitorja) ?

Probaj najprej za hec pognat sax2-vesa v konzoli, mislim da uporablja navaden vga, pa lahko potem naklikas pod model monitorja maxX x maxY @ maxHz. Ce pa to ne gre, pa lahko na roke popravis VertRefresh v xorg.conf in se dalje spilas z Screen->Display->Modes in se cim... Pa pazi, ker sax2 ti zgazi vse rocne popravke IIRC
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

> In še, kako bi se dalo aktivirat dodatne gumbe na tipkovnici - glasnost, scroll ipd ? Sicer imam nastavljen pravilen model tipkovnice, pa stvar vseeno ne dela.

shortcute se da nastavljat pod keyboard shortcuts, ki je poleg keyboard layout. Zdaj, ce ti glasnost* ne dela ok, mas verjetno vseeno narobe izbran model tipkovnice. Probaj se kater drug model izbrat. Ce ne gre, se da stvar zdebagirat tko, da pozenes xev v konzoli. Odpre se ti en okn in das mouse kurzor gor. Potem pa pritiskaj tipke in glej izpis. Ko pritisnes volume up moras dobiti keysym XF86AudioRaiseVolume. Ce ti res ne rata najt enga pravga layouta, pa reci, pa ti bom povedal kako se na roke zbinda keyboard evente :).

Jaz recimo mam HPjev laptop in sem se malo spilal in ugotovil, da moram izbrat 'compaq inet keyboard - 18 extra keys'.

* glasnost po defaultu hendla kmix, ki ga mas v trayu
I am NaN, I am a free man!

kriko1 ::

Naredi takole:
potegni z nvidie najnovejša gonila, nato se odjavi, pritisni ctrl +n (da greš v konzolo).

prijavi se kot root, nato:
#init 3
#sh nvidia-gonila-xxxxyyyy.sh
ko konča namestitev, te vpraša če modificira xorg.conf, odgovori z ne.
Sedaj poženi sax2 na naslednji način:
#sax2 -m 0=nvidia
Naštimaj kar rabiš (osveževalno frekvenco, bolje če izbereš model monitorja - če je not). Ko končaš, preizkusi nastavitve, ter če ustrezajo shrani in zapri sax. V saxu izberi tipkovnico ki ima multimedijske tipke (ni dosti pomembno katero, le da podpira multimedijske tipke)

sedaj pa pejdi v runlevel 5:
#init 5 && logout

Če ti programi v konfiguracijskih oknih globalnih tipk še vedno ne sprejemajo multimedijskih tipk, omogoči v ctrl centru od kde-ja keyboard layouts (regional & acc...) in spreminjaj tip tipkovnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV out in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
181245 (963) roli
»

ATI linux gonilnliki in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
121932 (1819) roli
»

radeon 9200 suse10 brightness problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251844 (1660) roli
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089242 (6693) kriko1
»

Linux konzola (SuSe)

Oddelek: Operacijski sistemi
5958 (888) kriko1

Več podobnih tem