» »

LC6550GP - Piska

LC6550GP - Piska

«
1
2

mit3k ::

Zdravo,

Trenutno imam v računalniku že tretji (prav ste prebrali) LC-jev napajalnik z enakim problemom.
Vsi zelo moteče piskajo, cvilijo, spuščajo čudne zvoke itd. Piskanje je glasnejše, ko je računalnik obremenjen.

Točen model je: -LC 550W LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin) Green Power

Je imel kdo podoben problem s temi jajci od lc-ja?

All ::

Kaj pa še kej druzga piska? (MB?)
Men noben od dveh vgrajenih ne spušča nobenih zvokov (razn ventilatorja)

Buggy ::

Tudi jaz zadnje case opzama piskanje in sum leti v prvi vrsti na napajalnik je pa prav tako LC 6550 14cm (ni GP)
Bolj pozoren sem postal po vgradnji novega Ati 3870...slisim pa spremembo frekvece/piska ze ko odpiram okna od Firefoxa :)

Bi pa v navezi k temu se vprasal, kako je s tem deljenjem 12V linij v napajalniku. Moj model (naj bi imel) ima dve 12V liniji - ena 16A in druga 18A.
Ce sem prav prebral mocnejse kartice zahtevajo tudi do 24A na 12V liniji...kako je to potem v mojem primeru....se to kaj zdruzuje ali kaj in kako?
Se ze v naprej opravicujem za svojo nevednost....je pa tako da tudi pri drugih uveljavljenih znamkah in dokaj velikim mocem napajlnika opazam vec 12V linij, ki naceloma posamicno ne presegajo 24A. Kako je potem s temi priporocili proizvajalcev po 24A na 12V liniji?

mit3k ::

Preverjeno piska napajalnik, ker če dam noter starega enlighta, piskanja več ni.

jimyboy ::

Kup močnejši napajlanik, kak Enermax ali Tagan. Tudi sam sem imel podobne probleme z Lc-ji.

Tihi Mi53k ::

Meni tudi piska in sicer enak napajalnik.
Je pa začel piskat ko sem dal not novo grafično in pognal igro. Prej s staro grafo ni nič piskal (mam ga kake 3 tedne), čim sem dal novo grafo in zagnal igro ob obremenitvi grafe (vsaj zdi se tako) začne piskat. Sem že najprej mislil, da grafična piska, ko se povišajo vrtljaji na coolerju.

mit3k ::

Pomoje ni problem v moči.

Konfiguracijaje : E6750, P5K, 8800GTS, 1 disk, 1 optika.

Če je bil to konfiguracijo sposoben poganjat 400W Enlight, nevem zakaj LC nebi zmogel?

Verjetno sem naletel serijo, kjer so vsi "defektni".

icek ::

Isto dela meni ta isti LC model. Na čase prav nadležno piska.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Buggy ::

Bi lahko kdo priporocal kaksen model za zamenjavo, ki bi bil cenovno ugoden in bi zadovoljivo poganjal Asrock 4Core-VSTA, E4400@2.7Ghz, 3x Ide disk, 2x DVD, 2GB ram in Ati HD3870...tole piskanje je vedno bolj opazno in motece.
Je tale 580W HKC-140mm kaj prida. KLIK

mit3k ::

Težko rečt, če je ok, moral bi ga stestirat prej.

Kateri napajalnik ima možnost, da se fan priklopi direkt na matično, da ga potem sam reguliram?

Pyr0Beast ::

Naceloma tile LC-jčki (pa tudi druge -švoh- firme) piskajo zaradi spohanih (oz. načetih) kondenzatorjev.
Manjava odpravi piskanje ter nestablnost in podobne, s tem povezane težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TomoSlo ::

Buggy jest ti priporočam,da zamenjaš elektrolite,ki so džabe, pa nekak v roku 1leta še vent pa boš imel napajalnik z bolj kvalitetnimi kondenzatorji ter ventilatorjem kot večina napajalcev ranga ok.80€.Ker če odpreš enega mal dražjega ugotoviš,da je ker je ostalega notri skor isti k... kot tvoj LC.8-O 8-O Moči ima pa po vseh testih, (če ne uporabljaš slučajno SLI ali crossfire) itak dovolj.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TomoSlo ()

Pyr0Beast ::

Zaenkrat so se vsem napajalcem odpovedali kondiji na 5V, nisem videl se nobenega, ki bi ga spohalo na 12V .. no sicer sem pa 'videl' samo kakih 10 napajalcev, tako, da se lahko motim, menjam pa itq vse, ker nikoli ne ves, kdaj bo naslednji su. (stane pa mogoce 1€ vec, napajalc pa je tak al tak treba odprt)
Je pa ena zanimiva stvar, napihnjeni kondiji napram nenapihnjenim na plati imajo po meritvah ~~30x večjo kapaciteto. Najbrž se nenapihnjeni prej posušijo, preden bi to lahko pokazali, tako da vsa obremenitev lavfa na 'zdrave' in jih posledicno skuha.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

icek ::

Očitno gre za serijsko napako. Moj je še v garanciji, tako da gre nazaj.
Rider of Theli
www.air-tv.net

WyattEarp ::

jaz imam isto LC 550GP 140 mm. ko sem priključil novo grafično se pri obremenitvah začne oglašati. piska ko da bi stružil železo... pa nisem vedel ali piska grafa ali napajalnik, ker je tak zvok da točno ne veš od kje prihaja. pol je napajalnik. nesem zamenjat pa da vidim ali kaj bolje...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Buggy ::

Vsekakor je bil pri meni kriv npajalnik. Kupil sem LC 8700 Hyperion (700W) in v sobi je zopet tisina :)

Tilen ::

Kje si pa kupil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Buggy ::

funtech 95€

Tomay ::

Tudi jaz imam enako težavo in enkaj napajalnik kot Gospodar. Proc je e6850, grafa pa 8800GT. Ko grafična obremeni napajalnik začne piskati. Celoten sistem pa je čisto nov. Zgleda, da je slaba serija kondenzatorjev.
Voodoo 4Ever

WyattEarp ::

sem dal grafično 8800gt prijatelju not in njemu tudi piska. dosti manj kot meni. samo mu. on ima Enermaxa 400w. tako da lahko je grafična kaj fuč, ali pa je in grafična in napajalnik, samo do sedaj je bil napajalnik tiho, mogoče pa sedaj ko je malo večja obremenitev - je to za njega pa preveč. samo se mi zdi da bi mogel biti zadosti močan (LC 550w GP 140mm) za en opteron dvojederni, dva diska in 8800 gt... pomoje bom in napajalnik in grafo zamenjal pa bom pol videl.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

jimyboy ::

Ni rečen meni naprimer dva LC-ja 550W nista zagnala 7900GS in Core 2 Duo, medtem ko mi na Taganu 420W dela brez problema. Sosedu se ni komp niti prižgla ko je mel LC 550 in 8800GTS 320.

TOP ::

Pa daj ne govorte da je LC Power 550 prešvoh.Jaz mam istega,pa mi poganja 8800GT pa 3 diske pa e6750 in nimam nobenih problemov.

Law_Enforcer ::

Se pridružujem TOP-ovemu odgovoru. Tudi moj LC 550 b.p. laufa E6300@2,52Ghz, GF8800GT + celo 3 diske.

mihajlo carr ::

no da ne udpiram nove teme bom kr tuki uprašu.
kupil sm nov napajalnik hkc 580w. vštekam ga v utičnico in prižgem. ventilator se ne začne vrteti. vzamem elektrometer in probam če je kej napetosti na pinih, a ni nič. ali to pomeni da je to za en ku*** ali ga je treba prvo priključiti na procesor in vse, da dela?
hvala, lp

TomoSlo ::

matična mu da komando z minusom,da se prižge. Če te zamina kateri pin pa mal pogooglaj..8-O

damjan11 ::

Na velikem konektorju 20 ali 24 pinskem, je sigurno na enem pinu napetost, če jo ni, potem je nekaj narobe

Pyr0Beast ::

.. .. meri pa med maso (črne žice) in barvnimi.
Za prižig napajala se pa poveže zeleno žico (pw-on) in maso (črno). Deluje pa ko kontakt pri avtu, ko prekineš stik se napajalnik izklopi.


...
Lc-ji zo za odmet, če mene vprašate. Za ta denar, kolikor folk te napajalce menja, dobi že konkretenga tagana z Aktivnim! PFC-jem. Btw, tagan 330W se na komot kosa z Lc-jem 550W in ima max zagonsko moč nekje okoli 700W. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

nikar ne norite, ravno TAGAN mi je pred 3-4 meseci crknil, dobesedno ekplodiral. Še dobro, da je samo to šlo. LC = LOW COST >:D ampak dobra robe. HYPERION 700/850W sta itak best buya.

Pyr0Beast ::

Kako hudiča ti je pa to uspelo ? Mate kakšnega s švas aparatom u bližin?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligulla ::

Madaj po netu mas polno folka, ki jim Tagani crkajo. Malo se umirite z pavsalnimi tezami ala LCji so za odmet, Tagani so dobri, ker nic od tega ne drzi. In en in drugi lahko crkne samo, da je VELIKO bolj smiselno kupit LCja, ce ti poganja vse OK (sam sem se en srecni uporabnik) kot pa metat denar v prazno zaradi pavsalnih preprican, da potem bo pa karkoli boljse.

Azrael ::

>Kako hudiča ti je pa to uspelo ? Mate kakšnega s švas aparatom u bližin?

Velikokrat, ko napajalnik "eksplodira" je škoda v resnici minimalna, saj v takem primeru največkrat odpre kondi proti radijskim motnjam. Ker je ta kondi pred varovalko vgrajeno v napajalnik, včasih pri tem odleti tudi varovalka vtičnice, na katero je bil tak PC priklopljen.

Hud ognjemet, omamne vonjave in po možnosti še skurjena varovalka vtičnice, mnoge napelje na zmotno misel, da je napajalnik povsem uničen in se čudijo, kako je vse ostalo drobovje PCja preživelo.

Kako tudi ne bilo, saj je bila situacija za sam switcher napajalnika identična, kot če bi potegnil kabel iz vtičnice?

Škode je v takem primeru napajalniku za 1/2€ ali še toliko ne, če se defektni kondi samo odlota ven in "pozabi" montirati drugega.

LC, kot sem že večkrat napisal, očitno prihajajo iz različnih fabrik ali pa so sestavljeni iz robe z vseh vetrov, edini pogoj je, da je poceni. Zato enim LCji delajo odlično, drugim bolj slabo in se vidi, da to ni roba za daljše obdobje uporabe.

Cena pa kljub vedno slabši kvaliteti izdelave, ni več nizka in se je treba vprašati, koliko so še sploh best buy, če so v resnici to sploh kdaj bili.
Nekoč je bil Slo-tech.

T-Majo ::

Mam HKC-ja 580W in je zelo tih. Podpisano konfiguracijo vozi brez problemov.

Priporočam!

Pyr0Beast ::

sicer men osebno grejo LC-ji na jetra, ker jih morm skus rihtat >:D

Velikokrat, ko napajalnik "eksplodira" je škoda v resnici minimalna, saj v takem primeru največkrat odpre kondi proti radijskim motnjam. Ker je ta kondi pred varovalko vgrajeno v napajalnik, včasih pri tem odleti tudi varovalka vtičnice, na katero je bil tak PC priklopljen.
Na chieftekih z aktivnim PFC-jem ni to odletelo. še vedno ne vem, kako je lahko tist napajalc naredu 50kV oblok ..:\
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tomitza ::

Mam enak napajalnik LC in mi piska odkar mam not ATI X1650 Pro...prej mel 9550 in ni piskalo. Premal močn....gulfajo z Wati...
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

Mobidick ::

Kolega je nabavljal nove komponente. Tudi njemu je piskalo, in to zelo močno, ko je zagnal kak špil ali pa bilo kaj v 3D okolju. Kriv je bil Gigabytov GeForce 8600GT (silent). Kjer ga je kupil, ga je tudi zamenjal, in je ta zdaj dosti bolj tih. Pri zaprtem ohišju se skoraj ne sliši. In ja, ima isti napajalnik LC6550GP, tako da ne vem, mogoče kateremu piska iz grafične.
The future is digital!

Veron ::

moj LC je tud piskal in sem ga zamenjal za enermax-a. Piskanja ni več.

Ted ::

T-Majo:

Koliko amperov ma tvoj HKC na 12v?
Mah...

Urc ::

No da še jaz pristavim LC-ja 7560. Napajalnik mi piska ko je obremenjen, torej predvsem v 3d okolju... Spušča tak visokofrekvenčni zvok ki je prav nadležen.

Zanima me če je problem tiči v cheap kondenzatorjih in če se z menjavo le-teh piskanje odpravi?

Če je odgovor da, me zanima če so lahko kondenzatorji "močnejši" od tistih ki so bili prvotno noter.

Zahvaljujem se za odgovore in Lp

Mobidick ::

Si prepričan, da je zvok iz napajalnika? Pri kolegu je bila kriva gigabytova 8600GT in ne napajalnik LC6550GP.
The future is digital!

Azrael ::

Ni nujno, da v napajalnik cvili zaradi zanič kondijev, tudi slabo zalakirane dušilke in transformatorji spuščajo podobne zvoke. Dobro je prej odkriti vzrok.

Menjava nekih no name Tayeh in podobnih znamk kondijev, za Jamicon in podobne kvalitetne znamke (pazi se ponaredkov!), je seveda vedno dobrodošla.

Npr. jaz sem menjal vse kondije na sekundarni strani Macron 300W napajalnika. Originalni 105°C so zdržali manj kot 2 leti (napajalnik sem dobil for free, saj saj so bile napetosti iz njega tako nestabilne, da je bil neuporaben). Sedaj so notri že četrto leto 85°C Jamicon in še vedno nobenih težav.
Nekoč je bil Slo-tech.

RC14 ::

Men LC ki je v podpisu nič ne piska. Za ta denar je best buy napajalnik, sem izredno zadovoljen z njim.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Calligulla ::

Se to, najveckrat piskajo graficne kartice. Recimo v 3D okolju ali pa scrollanju po internetnih straneh. Tudi diski znajo poskat in naceloma, ce das v PC novo graficno (Nvidiine se posebno notoricno piskajo) je mogoce najbolj logicno najprej pomisliti na graficno. Prav gotovo pa piska tudi kak napajalnik. AMpak sam bi najprej pomislil na graficno sploh, ce je od Nvidie. Kako so sele 5900XT piskale. Kot, da bi jih cvrl na ognju.

Urc ::

Dobro. Hvala za odgovore, bom še malo prisluhnil :) Opazil sem tudi da se piskanje bol opazi ko je procesor navit na 3600 Mhz, tako da bom še malo matični prisluhnil prej ko začnem cinit...

Tomay ::

Tudi v mojem primeru ni piskal samo napajalnik ampak tudi grafična, ki je medtem začela crkavat. Artefakti in pikice že na boot screenu. Bomo videli po menjavi grafične.
Voodoo 4Ever

icek ::

Pri meni definitivno piska LC.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vuli ::

Jaz mam tut LC550 GP v2.0 in 6600 @3.2, 2x1gb 800ram-a @ 1000, 4 x diske in 8600gts, a mi napajalc lepo dela, nimam nobenih problemov s piskanjem.
Sem pa mel tak problem prej, ko sem mel Celeron D 2.8 in sem ga navil na 3.6 seveda sem mu pošteno dvignil voltažo. Napajalc sem pa mel Predoon 400W. in takrat je pa napajlc začel res pošteno cvilit.
Tko, da je sigurno nekaj s napajalcem, al je že malo skurjen, al pa preprosto ne da dost moči.Zgleda slaba serija.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Urc ::

Evo da malo obudim temo... Torej odprl sem napajalnik, pogledal noter in se odločil menjati velika 2 črna kondenzatorja. 200 V 1000µF 85 °C, premer ~22 mm. Zanima me, kje bi se dalo dobiti take kondenzatorje (kvalitetnejše kot so trenutno) ?

Tilen ::

Samo informativno. Meni je prej pod obremenitvami tudi grozno piskalo... Potem sem naložil novi bios in so se resetirale nastavitve, tudi z load se ni dalo več naložit profila. Sem bil kar jezen vendar ko sem vse na novo nastavil piskanja ni bilo več. Tako da je velika možnost, da je neka nastavitev v biosu, ki bi lahko vplivala na to. Vse nastavitve voltaž so enake kot prej s tem da imam zdaj še zamenjano 7900GS za 8800GT pa nič ne piska tako da napajalnik je OK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pyr0Beast ::

@Urc .. poglej na drugo (nizkonapetostno) stran. Če bi VN kondiji šli bi to pošteno občutil ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Remap Feature - Disabled zmanjša piskanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212553 (8187) Napajalc
»

Kateri napajalnik za Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818087 (7336) Pesimist
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337446 (32554) amigo_no1
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410372 (6925) kuglvinkl
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232015 (2015) Veron

Več podobnih tem