» »

Monitor LG 19"

Monitor LG 19"

grex ::

En izmed 19 palčnikov, ki sem jih zasledil zelo poceni (70K Sitov).
Torej:
Monitor LG Studioworks 19" 99G
VELIKOST PIKE: 0.26 mm LOČLJIVOST: 1600 X 1200 dpi (75 Hz) 1280*1024 ( 90 Hz) HOR

Zanima me, kje je catch, da je tako poceni (drugače so po 100K sitov).

Prav tako me zanima, kaj menite o Samsungu 950p in kako se ta dva monitorja ločujeta od ostalih, ki jih boste morebiti navedli :)

Trdi ::

Precej me spominja na hitachi s podobno ceno. Fora je najverjetneje v tem, da nista ravna monitorja.
Trdota d.o.o.

srale ::

malo podrobneje jih poglej..men se zdi da nista niti monitorja..sam mam iyamo 700 pa je parkrat bolša kot ta lg..čeprau ima lg tudi zares dobre stvari..res si poglej kaj kupuješ...

Trdi ::

:DNe,ne, monitor to JE. Ze tehnicne stvari so malo cudne, slika je pa verjetno taka da dol pades.
Trdota d.o.o.

ferjan ::

Ej folk dej ne kr neki odgovarjat...
mene tudi zanima ista stvar kakor grexa.
To da monitor ni real flat in da ima piko 0.26 niti nista nevemkakšna minusa. Važno je da ima ostro sliko, kontrastne barve in čim večjo frekvenco osveževanja.

Ne vem zakaj bi dal za malo boljši monitor 120k Sit, če lahko dobim za razliko v cene že naprimer en dober disk.:\

srale ::

pojdi pogledat v comtron če ti to paše...po mojih izkušnjah imajo vsake oči raje drugačne monitorje..tko da če ti paše ok...sam ne tehnično risanje probavat na njem...tko med kolegi ti to povem...

Simko ::

Sam imam omenjeni monitor(LG995E) in za ta denar, je dober monitor.
Že to, da ni flat....to je en razlog, da je 'poceni'. Pa LGji so vedno bili poceni. Ne vem, slika res mogoče ni takšna, kot na ZELO dražjih monitorih, vendar sem več kot zadovoljen.
Najprej sem kupil 17" Hyundai flat, pa sem ga trikrat menjal (ker nisem bil zadovoljen->cviljenje, meglena slika, 'ogrevanje' monitorja, ...), pol sem pa tega vzel in je, še enkrat povem, super.
Slika je ostra(bolj kot na Hyundai-ju, barve OK, osveževanje tudi, TCO 99 ma....
V kolikor vem, je bil ta monitor namenjen zahtevnim pisarnam oz. tudi ljudem, ki se ukvarjajo z grafiko......

Samsung 900p....tega še nisem videl, vendar imam s Samsungovimi monitorji zelo dobre izkušnje! Sem imel 700s, zdaj ga ima brat, pa ime še vedno boljšo sliko kot tisti omenjeni Hyundai....Pa na faksu imamo Samsunge...še posebej mi je všeč 750b, ker zgleda skoraj raven.......tako da poglej mogoče koliko kaj stane 950b..al pa celo 950p....

V glavnem: če nimaš denarja na pretek in bi rad dobil v redu monitor za svoj denar, le vzami LGja...al pa Samsunga...jaz bi, oz sem :c)
Sem tudi delal že na IIyami, pa Sonyu, pa ti rečem, da niso vredni svojega denarja, vsaj glede na to, da dobiš za veliko manj denarja, malo manj muzike, se jih ne splača kupiti....moje mnenje, na koncu se moraš odločiti sam.
Seveda pa je obvezno, da monitor, ki ga boš kupil ,prej vidiš, ga prižgeš in ga dodobra prevohaš!!

Trdi ::

No tole mi je zelo sumljivo. Po mojih podatkih naj bi ta monitor pri najvisji resoluciji podpiral kar 80Hz. Si preprican o 75 Hz? Ceprav po mojem tole ni ravno kredibilno. Ce lohk ta monitor osvezuje 1600x1200 na 80Hz sem jest Pepe.
Trdota d.o.o.

Simko ::

1600x1200 pri 75 Hz!

Vendar: zakaj te to zanima? Takšne ločljivosti ti ne priporočam na 19" monitorju. A bi rad oslepel? Pol rajši 21 kupi, če res potrebuješ takšno ločljivost.

Trdi ::

Ne, ampak mislim, da ce ze kupujes 19 incni monitor mora biti vsaj kaksna razlika v primerjavi z 17 incnimi. Podobne lastnosti lahko dobis pri dobrih 17 incnih monitorjih npr nokia 730 c, kvaliteto slike pa ne mores primerjati. Aja pa se to. A se mi pogovarjamo o istem monitorju, ti govoris o lg 995e, prvi post je pa bil o lg99g. Kolko si ti dal za svoj monitor?
Trdota d.o.o.

Simko ::

Aha! Zato mi je bila cena malo čudna...99G še nisem videl. Jaz sem dal 94k SIT za njega. Stane pa še zdaj toliko. O 99G pa ti ne morem nič povedati.

Trdi: Saj se 19" razlikuejo od 17", v velikosti zaslona oz. diagonale.....a ne da se?

Pa enkrat sem že povedal: kaj ti bodo tako visoke ločljivosti, če boš (če si pameten) uporabljal 1280 oz 1024 na 19" (pri teh ločljivostih morajo ti monitorji imeti super sliko)....če pa rad frajerja pičiš, pa laufaš 1600 pol pa OK no.
To višanje ločljivosti in frekvenc je samo reklamna taktika.....saj pri 1600 na 19" nič več ne vidiš no.
Al pa na 17" 1280....pa daj prosim no.

Trdi ::

Aha v tem grmu tici zajec, se mi je zdelo, da je cena za tvoj monitor okrog 900 mark. Ja, glede frekvenc in locljivosti. Visje frekvence so zlata vredne. Monitorji, ki imajo visje frekvence pri njihovih najvisjih locljivostih, imajo ponavadi tudi visje frekvence pri teh locljivostih, ki bi jih jaz uporabljal (mislim na 1280*1024). Namrec monitor lg 99g ne dosega 100khz na tej locljivosti in to se mi ne zdi v redu. Kolko ma tvoj frekvenco na tej locljivosti?
Trdota d.o.o.

Simko ::

To je res, da so višje frekvence boljše.
Moj ima pri 1280x1024 prav tako 85 Hz (in ne khz ;) ) , kar je čisto dovolj, glede na to, da je priporočljivo osveževanje 75Hz in več....
Očitno ima 99G ostale pomanjklivosti.....

Trdi ::

Odvisno od oci, kaj je priporocljivo. :) Slabsi proizvajalci priporocajo 75hz, tisti, ki pa stavijo na visji razred pa 100hz. Nokia je vedno priporocala 100hz, sem pogledal kar par njihovih modelov
Trdota d.o.o.

Simko ::

ne proizvajalci, ampak en neodvisen standard to priporoča....proizvajalci pa jasno, da okrog prinašajo.

SHARK ::

Jaz ma LG 995E na šihtu in doma, večjih pripomb nimam. Kadar rišem v ACADU ( na šihtu po 12h) imam nastavljenega na 1600*1200 - 75Hz. Nizka frekvenca se ne opazi toliko ker je podlaga v ACADU črna.

Monitor je vreden svojega denarja.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

R0K ::

Jst mam LG 17, model 795FT pa je slika svinsko ostra
velikost pike=0.24


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565339 (4398) iso2000
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232341 (1835) Uporabnik
»

nakup monitorja (LG)

Oddelek: Kaj kupiti
71083 (938) darh
»

ker 19" monitor kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
381933 (1384) Trdi
»

17" vs. 19"

Oddelek: Kaj kupiti
211824 (1584) andrej

Več podobnih tem