» »

WinXP + sata disk problem

WinXP + sata disk problem

kanzyani ::

Mam naslednji problem. Ko sem priklopil disk Seagate barracuda 7200.10 320GB na moj računalnik (mamaplata je NF7-s v1.2) in inštaliru sata raid kontrolerje mi ga bios in windowsi zaznajo vemdar mi u disk managementu nočejo diska initializirat. pač ko uklopiš disk management se ti odpre carovnik v katerem daš da nej ti initializira disk potem nekaj časa piše initializing in čez nekaj časa vrže vn ta error : "The operation did not complete. Check the System Event Log for more information on the error. Close the Disk Management console, then restart Disk Management before retrying the operation."
tudi po resetu in ponovitvi postopka napiše isto.

Ma kdo kako idejo kaj naj naredim??

Poldy ::

Bi še jaz nekaj vprašal - hotel sem dati podoben naslov teme...

Pri inštalaciji WinXP sp1 moram na začetku vstaviti še disketo z gonilniki za sata disk (imam še nf2 matično). Nekje sem prebral, da inštalacija WinXP sp2 že vsebuje vse potrebne gonilnike, zato ni potrebno na začetku vstavljati diskete.

Ali to drži?

das ::

NE

kanzyani ::

no sm probu še s partition magic 8 ustvarit particijo in tam mi vrže vn:

Error #986
Unable to get information for the specified partition.

Spc ::

Samo za info...

Sem inštaliral Windows Server 2003, Datacenter Edition SP1 na dveh mašinah z SATA in SATA II controlerjem.
Nobena od mašin ni rabla specialnega driverja ker zgleda, da SP1 ima že driver vgrajen noter.

Seveda pa to velja samo za Windows Server 2003.


:)
 

Poldy ::

Mi je kolega posodil sp2 cd, pa mi prav tako ne zazna diska...

Iz neta sem si potegnil program nLite, s katerim lahko "vgradiš" gonilnike v inštalacijski cd. Takšen cd preverjeno deluje, brez tečnarjenja po disketah...

kanzyani
Jaz bi na tvojem mestu kar windowse še enkrat inštaliral.

kanzyani ::

no na koncu mi je le uspelo. Samo na matični plošči mi očitno ni dobro delal sata 1 priključek in ko sm dau na sata 2 je potem delalo vse uredu.

drugače bi pa ponovno winse naložu pa bi blo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb - device not recognized

Oddelek: Pomoč in nasveti
72209 (1978) e-marko
»

Windows-i zamrznejo, ko hočem inicializirati 500 GB disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71319 (1219) BlaY0
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607034 (5590) krneki0001
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402285 (1648) PIII850
»

trdi disk 160 G - javi da je 128 G

Oddelek: Strojna oprema
171255 (1064) K0K0

Več podobnih tem