» »

Windows-i zamrznejo, ko hočem inicializirati 500 GB disk

Windows-i zamrznejo, ko hočem inicializirati 500 GB disk

urosbe ::

Pravkar sem priključil čisto novi Maxtorjev 500 GB SATA disk in ga poskusil inicializirati v "Disk Management-u". Uporabljam Windows Server 2003. Disk managament avtomatično zazna, da imam nov disk, ki ga je potrebno inicializirati, zato se prikaže Wizard, v katerem mi prikaže vseh diskov, katere lahko inicializiram (na seznamu je le ta, saj so vsi ostali normalno v uporabi), in klik na Next začne nekaj mleti, nato pa čez par sekund vse skupaj zamrzne in to tako da pomaga le hard reset.

Poskusil sem že vse... zdownloadati Maxtorjev program (MaxBlast), ki initializira disk, naredi particijo in ga sformatira... tudi ta povzroči, da Windowsi zamrznejo, že takoj na začetku, ko piše "Preparing disc..." torej ga verjetno inicializira. Poskusil sem prestaviti disk iz SATA2 na SATA3 (da uporablja drug kontroler kot pa disk, na katerem so Windowsi). Če kaj pomaga, plata je DFI LANPARTY UT nf4 Ultra z zadnjim BIOS-em. Poskusil sem že vstaviti Windows CD in ga sformatirati tam na začetku, ko te vpraša, na kateri disk bi inštaliral Windowse, pa se tudi setup obesi že takoj na začetku, ko napiše "Starting XP installation".. torej tik pred tem ko bi moral napisati tisto izbiro F8 I Agree....
Disk sem stestiral z diagnostičnim programom in nima nobene napake (S.M.A.R.T) ali česa podobnega...

Kaj naj še poskusim? Vse skupaj poskusiti na nekem drugem računalniku?

ZdravkoČolič ::

to je pa velk disk...
ja probi še na drugmu računalniku8-O

urosbe ::

Na drugem računalniku ne pridem niti do BIOS-a. 300 GB ATA deluje BP. Žal sem ugotovil naslednje in sedaj čakam firmware da mi ga Maxtor pošlje.

nForce4 and SATAII issue

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosbe ()

BlaY0 ::

Za kakšen strežniški sistem gre to? Dell? HP? Kaj drugega? Saj oni bi ti morali prodati dodatni disk, ki je kompatibilen z obstoječim sistemom in operacijskim sistemom. Pokliči jih naj rešijo.

urosbe ::

Gre za domači računalnik sestavljen po komponentah:)

BlaY0 ::

...in ukraden operacijski sistem - predvidevam? Potem je pa to druga zgodba :\

Kaj pa če recimo zadevo zbootaš s SystemRescueCD-jem in tam poskusiš (v kolikor ti bo prepoznalo disk) zadevo razparticionirat in sformatirat vsaj na FAT32.

urosbe ::

Noup, kupljena licenca oz. smo Gold Partner od Microsofta:)

BlaY0 ::

Če si pa Gold Partner, moraš pa že nekaj vedet o teh rečeh ;)

Poskusi tako kot sem napisal, stane te nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
72147 (1715) LeftyD
»

Problem hd sata2

Oddelek: Strojna oprema
111177 (990) rawwer
»

Ne zazna dodatnega SATA diska - epox matična

Oddelek: Strojna oprema
111363 (1247) dolegar
»

250Gb ATA na stari plati

Oddelek: Strojna oprema
71217 (1119) _Sajmon_
»

CSI Game ---> tehnični problem

Oddelek: Igre
51277 (1134) Timmah

Več podobnih tem