» »

izdelava portala - najboljša skripta?

izdelava portala - najboljša skripta?

cicerooo ::

pozdravljeni !

imam namen izdelati konkkurenco zelo obiskanemu portalu v sloveniji

imam zelo malo izkušenj z php, pearl, in drugimi orodji
zato vas prosim za pomoč - design mi naredil sam, sedaj me pa zanima kateri izmed teh bi bil najboljši:
PHP nuke
xoops
e107
kakšne so vaše izkušnje z temi tremi, ali predlagate katerega drugega, kake svoboščine mi omogočajo tile trije pri designu?

hvala za vaše odgovore - pa prosim ne se jezit če je že kdo odprlkakšno takšno temo, na novem portalu pa en micen oglasek na slotech ne uide:D
LP cicero

gregy ::

ciceroo .. odlično je da si zagnan . in da imas voljo .. vendar ... nimas nobenega znanja in ti bi kar konkuriral zelo obiskanemu portalu ...

ali pa če tvoje vprašanje malo spremenim

imam namen izdelati avto konkurencen zelo dobri avto firmi .. kje naj kupim surovine . in s cim jih obdelati ...

.. mislis da mi bo uspelo narediti avto?

cicerooo ::

aja pa še to:
nujnost na tem potalu je :
-forum
-novice (nekaj v tem smislu - admin, editor, journalist)
LP cicero

cicerooo ::

ok no gregy:\
pred 2 dnevi tud nism meu pojma o cutenews managmentu, pa sem integriral ta sistem v večino mojih dosedanjih sajtov
vrjemi da tist potal kateremu mislim konkurirati je že tak al tak bedno narejen

tak da mi prosim pomagaj ...
LP cicero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cicerooo ()

gregy ::

sej ni samo izdelava .. sej to so večina CMS, ki se skoraj sami instalirajo .. štejejo potem izkusnje .. kako bos portal oglaseval .. pridobil bazo uporabnikov .. v čem bo tvoj portal boljši od drugih ... zakaj smatraš da je konkurencni portal bedno narejen .. če pa svojega ne znas postaviti .. po čem sklepaš potem da je oni bedn?

roli ::

Priporočam ti e107.Tega sem vedno uporabljal in mi je blazno všeč.Podpira vse to in še več in je zelo enostaven za uporabo.Imaš še ogromno pluginov.....

Za delati teme pa ne rabiš nekaj znanja ampak voljo in čas.V dokumentaciji imaš navodila tudi za to.Drugače pa ti bodo na njihovem forumu radi pomagali.
http://www.r00li.com

cicerooo ::

aha torej priporočaš e107!
vredu - zanima me ali ga imaš davolj svobode pri dezajnu za ta portal? ali je že kdo na tem forumu naredu kaj svojega pa da ima a pogledat?

@gregy - ejga ne poznaš situacije, in se mi zdi da me podcenjuješ, na vsa vprašnja ti raje odgovorim na ZS :\ sej sm reku - če imaš izkušnje mi prosim pomagaj
LP cicero

gregy ::

neeee .. dalec od tega .. nobenega ne podcenjujem .. res . dalec od tega .. samo napisal sem svoje mnenje, glede na stvari, ki ji jih ti napsial - podal ...

roli ::

Za dizajn nisem ravno prepričan ker se v to nisem spuščal.Ampak po netu je ogromno tem zanj.Obstaja tudi ogromno pluginov zanj ( e107coders.org ) ( od antivirus novic,galerij,...... ).Vanj lahko tudi importaš rss novice iz drugih virov.... Ena moj portal,ki temelji na e107 ( klik )Temelji na že narejeni temi samo moj logo je not.Za kreacijo tem si poglej tale del dokumentacije klik .Potem imaš tudi SLO e107.org ( klik ).Menije pa lahko prebekslaš v jedru in ne rabiš odpirat tem.Upam,da sem pomagal,če pa rabiš še kaj pa povej.
http://www.r00li.com

gregy ::

@ciceroo
svoje izkušnje sem ti pa podal v vprašanjih postavljenih tebi .. :)

marS ::

Joomla! ali pa Mambo, maš tut Slomambo
...no more heroes...
https://ilbis.com/

cicerooo ::

@mars
ej obajoomla in mambo sta mi zelo všeč
ampak sem skeptičen ker ne omogočata foruma in tudi glede tega kako bom jest ker kak design svoj not vstavil me skrbi

@gregy
ja ok sej sm reku na vsa ta vprašanja mam odgovor, samo nebi rad smetil teme ker je nism z tem namenom odpru da bi debatiral o tem kako bo portal zaživel
če bi ti povedal kaj več o konkretnem primeru bi takoj videl da zadeva ima prihodnost;)
torej če imaš izkušnje z e107 mi prosim pomagaj pa se boma zmenila za kakšno povezavo ko bo zadevšna stala

@rolihandrej
ej najlepša hvala
upam da bom tebe še lahko kaj povprašal ko bom imel zadevico inštalirano
kakšen MSN naslov na ZS če si za!?;)


še eno vprašanje

trenutno imam en plačniški server na katerem imam naloženo že eno stran z veliko slikami
bandwith mam 5GB na mesec
zanima me koliko prostora in koliko bandwidtha "požerejo" takšni portali? forum, novice, pa vmes kkšna novica?

najlepša hvala vsem ki sodelujete v tej debati!
LP cicero

klemen22 ::

Glede na to, da je računati da tvoj portal ne bo obiskalo (vsaj na začetku) več kot 233 ljud/mesec je 5gb več kot preveč.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

McAjvar ::

ampak sem skeptičen ker ne omogočata foruma

err... se mi zdi, da ne bi bil tako popularen cms, ce ne bi omogocal tudi (vsaj?) foruma. ;)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

cicerooo ::

ok samo vprašam! vi vete več kot jaz torej placa in 5GB prenosa bo dovolj!

@Mc Ajvar
ja potem mi pa please daj link do kkšnga foruma na onem CMSsu please:D jest nism našu
a je kdo že kaj spreminjal design na onih dveh pa da ima za pokazat?

hvala LP
LP cicero

McAjvar ::

tsk tsk tsk :) a si sploh iskal? google namrec najde zanimive stvari. primer enega linka: two shoes m-factory, isci simpleboard. na linku pise "free forum element for mambo". ne mors zgresit.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Tody ::

da se še jest malce vmešam :)

Torej pasovna širina ni problem ker je tudi drugače dost poceni večji problem je diskovni prostor... odvisno od tega kaj namaeravaš narest ampak ti povem da bo 100 mb hitro premalo.

Pri CMS so pa še vedno kr velke razlike. Kot recimor Mamobo samo obda forum (portal in forum imata svoje baze) medtem ko nek XOOPS integrira forum v svojo bazo. Kar je lahko zelo nerodno če hočeš dodajati kake module ali celo samo naložiti drug skin...

marS ::

Simple board je že integriran v Mambota, lahko pa si daš kot komponento tudi phpBB npr...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

cicerooo ::

ok takle razmišljam:
mambo ma preslab forum da bi ga izbral
php nuke ... mnja no, ampak ne!

za e107 je kr dosti tem za downloadat
izbral bom eno in poskušal spemenit design slik
sedaj me pa zanima če ima kdo kaj izkušenj z tem?
zanima me tudi ali moriš met temo iste verzije kot je tema cora?
rečmo naložu sm eno temo aqua pa mi noče delat :S
ker mi je kolega naložu e107 tudi ne vem kere verzije je :)

pomagajte začetniku noooo :)

hvala
LP cicero

klemen22 ::

Evo novi internetni imperij se nam obeta.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mte ::

enkrat govoriš kako te nekdo podcenjuje, zdaj pa "pomagite nooo začetniku" in postaviš vprašanje, ki bi skoraj moralo biti v FAQ od te stvari ali pa vsaj ne daleč od njega. Očitno nimaš niti znanja poiskat informacije, kaj šele da bi znal temo uvozit in bognedaj kaj šele da bi imel znanje za sam narest dober portal, ki se bo prijel. Pa ne da te žalim, ampak samo objektivno gledam.. No saj na začetku redkokdo zna pogledat objektivno svoje stvaritve, tako da nisi edini..
Ampak step-by-step navodila na forumu pač ne boš dobil...

kklemenss ::

v mambo lahko das not tud phpBB ce ti je ta vsec... cisto vredu zadevca dela!

roli ::

Tema je ponavadi lahko različna.Vendar!!! nekatere teme podpirajo le eno verzijo.
http://www.r00li.com

64738 ::

Lahko das tudi forum posebej in mu spremenis stil, tako da je podoben prvi strani.

Tody a si ti resen glede 100mbit? Ze 10mbit lahko naredi 3200 GB prometa na mesec, 100mbit je kar veliko.Mislim na dedicated 100mbit, ne shared kjer ima 30 serverjev eno 100mbit linijo.

Tody ::

Hmm kdo govori o mbitih ? Jest govorim o diskovnem prostoru torej o megabajtih kar nima niti kej dost zveze z pasovno širino. se opravičujem za male črke...

cicerooo ::

@mte
saj takšen je zmerom odnos, zabijmo do podna tisga ko še ne zna!
potal že stoji
mam uvozil sem že 5 tem, pripavljam verzijo 7, forum je že tudi postavljen
folk me pa po telefonu kliče kdaj bo končano, tak da prosim te lepo če maš kako koristno informacijo jo napiš če ne pe ne!

sedaj morem še samo prevod nekje staknit za verzijo 6
zanima me če se da sploh V6 upgradat na V7 in ne izgubiti podatkov
to pa zato ker za V7 še kr nekaj časa ne bo prevoda
LP cicero

mte ::

ciceroo: no seveda zdaj si pa užaljen, čeprav mi ni jasno zakaj. Ti bi rad v hipu dosegel brez znanja in brez truda neko konkurenco že uveljavljeni stvari. Pri tem pa si še toliko samozavesten da je joj...
Govoriš o mojem odnosu, o svojem odnosu do stvari in truda pa nič. Saj ne rečem, če bi se želel naučiti počasi in od začetka.. Saj ne rečem, če bi rabil na hitro nekaj zase narest in da nimaš več namena se ukvarjat z razvojem spletnih strani.. Ampak očitno bi ti rad brez znanja imel vse. Sprejemaš naloge, za katere nisi prepričan če jih znaš izvesti. Prav, lahko sem tiho, ampak boš prej ali slej spoznal, da tako ne gre, kakor mnogi drugi do zdaj (vključno z mano).

Sam tistih konkretnih portalov ne poznam, tako da ti žal takšnih informacij ne morem dati, ampak da ne znaš sprejemat utemeljene kritike, to že nekaj pove o tebi. Srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

cicerooo ::

1.kritika je bila zelo neutemeljea ker ne poznaš konkretnega primera
2.ja kje je pa po tvoje začetek, ne poznaš mojega dotedanje ga dela, ne poznaš mojega predznanja
3. res je da se z sistemom e107 srečujem prvič, in bi rad da mi malce pomagate
4. ne razumem vaju z gregijem: nič uporabnega nista napisala ampak me samo zabila, češ sej nima ta model nbenih izkušenj in prvič u življenju piše oznako html :\
po drugi strani pa so mi drugi našteli kr nekaj koristnih informacij in ponudili svojo pomoč, če res imaš izkušnje z grajenjem portalov, z veseljem ti odgovorim na kakršno koli vprašanje o tem konkretnem primeru preko ZS in tudi upam da se bom od tebe kaj naučil

no torej si mi pripravljen pomagati ali ne?

do sedaj sem opravil že naslednje:
- na server sem postavil obe verzije portala: v6 slo verzijo, v7 angleško verzijo
- v obeh sem instalal potrebne teme ki so mi bile ušeč
- postavil forume

sedaj me pa zanima če ima kdo že kaj izkušenj z predelavo tem?

hvala za odgovore
LP cicero

gregy ::

sorry moram pritegniti z MTE-jem .. samo en stavek .. priznavaš, da si začetnik in bi rad s pomocjo tega foruma naredil konkurencen portal ze obstojecemu .. dobro obiskanemu

kako te naj drugače ocenimo, če ne podaš nobenih referenc na podlagi katerih bi ocenili tvoje znanje, ki ti ga baje ne manjka .. samo prvič se srečuješ z instalacijo CMS-a .. kaj si pa do sedaj delal?

no, pa da ti jaz navedem moje reference, da ne bos rekel da govorim v luft

www.vstopnice.com (urednik, webhamster, lastnik)
www.balonarstvo.com (urednik, webhamster, lastnik)
www.zorb.si (urednik, webhamster, lastnik)
www.glasbenicvek.com (urednik, webhamster, lastnik)
www.vicoteka.com (prodana pred enim mesecem)

tako, da nekaj vem kaj kako in o čem .. rad bi pa slišal tvoje!

..pa lep vikend .. grem na en sprehod :)

CWIZO ::

cicerooo: mogoce nebi blo slab, ce bi se najprej pisat naucil...

Tko za zacetek mogoce.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

KWAN ::

cicerooo: mogoce nebi blo slab, ce bi se najprej pisat naucil...


Tko za zacetek mogoce.


Čist offtopic: A ti naštejem koliko napak imaš v stavku?

CWIZO ::

Mene se vsaj razume.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

klemen22 ::

ciceroo: ma na netu maš 101 tutorial o teh zadevah in veliko število kode. poglej si malo, včlani se na kak tuj programerski forum, itd itd. Sej če maš net ja ni problema. Ker tukaj ti ne bo noben govoril kako se naredi vsako stvar posebej.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mte ::

1.kritika je bila zelo neutemeljea ker ne poznaš konkretnega primera
2.ja kje je pa po tvoje začetek, ne poznaš mojega dotedanje ga dela, ne poznaš mojega predznanja

Res je, ne poznam ga. Tudi tvojega dotedanjega dela ne poznam. Sem se pa skliceval na to, ko si rekel, da s phpjem nimaš izkušenj. Oprosti ampak php nima nobene veze s html-jem v tem smislu -> Če imaš ti izkušnje s html, s php pa ne, si v php-ju še vedno začetnik. Ali pač?

Poleg tega - predelava tem je znanje html+php (večinoma). Če znaš analizirati zgradbo teme in stvar najti v kodi cmsja, ne bo noben problem predelati temo. Če boš ti razumel OSNOVNE principe, boš znal predelati temo. Ni tu čisto nič tako specifičnega, da bi rabil kaj več kot OSNOVE. To so dejstva, ki so me pripeljala do mojega sklepanja, da si želiš preveč naenkrat. Če pa to zate ni utemeljeno, potem pa res ne vem, kako te lahko kdo kaj sploh nauči.

In če te folk kliče po telefonu, kdaj bo stvar končana, ti pa se še vedno ubadaš z osnovnimi principi, potem definitivno nisi na pravi poti k DOBRI in TRAJNI rešitvi.

Se opravičujem ker nisem povedal nič konkretno uporabnega (nisem se nikoli resno ukvarjal z že narejenimi cms-ji), ampak me zanima, kako gledaš ti na zgornja dejstva...

cicerooo ::

No evo ga, ponovno se vem oglašam po dolgem času da vam povem da se da ogromno narediti če tudi prej nisi imel pojma ...

Ko sem prišel tukaj gor in prvič vprašal kaj in kako glede skripte in portala sem bore malo vedel o CMSih in raznih skriptah za portale... tako ste me nekateri posamezniki napadli v tem smislu, da kaj bom jest tukej neki nabijal in da nimam pojma in da mi itak nikoli ne bo uspelo in bla bla bla

Medtem ko ste nekateri bili še kr naprej "pametni" sem jaz poprijel za delo in naredil portal
kolesarjev.info
uporabil sem e107 ga prevedel skupaj z prijateljem, naredil sem posebaj design, pridobil sponzorje, pridobil celotni team za pisanje novic, urednike, novinarje,v pripravi so zastave, nalepke, letaki, celo kolesarski klub ima moj logotip na veliko napisan na dresih, online je komaj en dan in že ima 30 uporabnikov

Torej hvala edinemu ki se je odzval - to je rolindrej če se ne motim.

Ostalim pa hvala za kup besedičenja

lp
LP cicero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cicerooo ()

BluPhenix ::

No, ok. Se boste malo umirili ne.

cicerooo: pomoč ni samo v obliki, da ti nekdo pove kako stvar narediš step-by-step ampak tudi tako, da ti pove, kako se zadeve lotiš. In to ti pišejo tisti, ki si jih začel tako kritizirat.

Ne moreš govoriti, da boš naredil ne vem kaj in v isti sapi vprašati kako uporavljaš teme. Če že uporabljaš narejene CMSje, potem se vsaj toliko potrudi, da prebereš tudi njihovo dokumentacijo. Tam je z razlogom in večina teh stvari ima precej odlično dokumentacijo, samo čas si moraš vzeti.

Torej preberi si dokumentacijo in potem išči konkretno pomoč, ne pa "kako naj upravljam teme".


No, po tem sestavku sem ugotovil, da je tema že precej "stara" in da je bila sedaj le obnovljena. Vsekakor naj zgoraj napisano velja, tudi za druge. Pač brez kreganja, sej se da veliko doseči z normalnim pogovorom...

EDIT: odzval se je marsikdo drugi. In ne pozabi, nekdo, ki ti "meče polena pod noge" (čeprav tukaj ni bilo toliko to) ti lahko bolj pomaga, kot tisti, ki te poriva naprej. To si zapomni, priporočam...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

se en razlog zakaj so bli vsi komentarji na mestu:
trenutno imam en plačniški server na katerem imam naloženo že eno stran z veliko slikami
bandwith mam 5GB na mesec.
5gb prometa na mesec ni nic.
s tem ne mors niti konkurirat eni bedni strani z besedilom ki ma veliko obiskanost.
in portali,ki si jih nastel...CIST vsi po spisku prvo kurjo kr dost procesorja in kr dost rama in ko mas ti VELKO obiskanost(sklepam da jo bos meu ker konkuriras ZELO obiskanemu portalu) Zrejo kr velik resourcev.
Ko dodas not module in teme,ki so se graficno ulalala ti gre pa bandwith cez streho.
Primer:phpbb forum(z dodatki) k ma 1000 userjev in kjer jih aktivno vsak dan tud par 100 posta rab ponavad ze svojo masino.Bandwith pa naj lepo upa da je kr neomejen.
Portali kot so hmm let's see....mobisux.com majo za sabo najmanj 2 streznika in svojo kodo za stran(bog ne dej da bi to na kergakol od portalov ki si jih omenu probal obesit ker bi server klecnil tko da res ne bi blo).

In ce slucajno(ah ja tud mozn :P )...hocs konkurirat slo-techu bos tud opazu da majo portal napisan iz nule za svoje potrebe pa vsebuje novice povezave forum pa osnovne nastavitve za userje.Se prav to in se vec majo vsi portali,ki si jih omenu...pa jih na slo-techu ne uporablajo.Ceprou bi lahko nardil temo ki bi bla identicna strani.
Whyyyyyyyyyyyyyyyyyy....ker bi blo slow as FUCK.

Tko da ce konkuriras strani ki je zelo obiskana(in NE uporabla nobenga izmed omenjenih portalov) bos mogu kr velik vec kokr sam e107 pa skin nardit.
V bistvu si si komentarje sam priklicu s kljucnimi besedami "konkurenca" "zelo" "obiskana" "stran".
Pr teh keywordih vecina geekov tle ze prcakuje vprasanja z izbiro baze...jezika...skalabilnosti...streznika(oz streznikov) load balancingom SPECIFICNIMI queryji(ker SELECT * FROM lala WHERE user=fuckface .... kot to delajo zgori omenjeni portali PAC ni primerno za take strani ker UBIJE sql server...kar glede na to da vidm da nimas lastne masine ne razveseli admina....).
Tko da se ne glih jezit na replyje ker si jih z vprasanjem sam priklicu.

drugic napis "sem joze rad bi postavil portal z novicami in forumumom...sem zacetnik...HTML znake v osnovi poznam PHP MSSQL MYSQL in queryji mi ne lezijo....kateri portal mi priporocate za mojo lastno stran".

Konkurenco bi pa lahko pustil tm kjer spada....na zelezniski zravn noc in dan...da pece burek in kebab.
LP!.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e107 slovenski jezik

Oddelek: Izdelava spletišč
175128 (3789) PiyoniR
»

http://e-filmi.tk -->nova slovenska stran o filmih!

Oddelek: Izdelava spletišč
121939 (1662) Tody
»

isce se portalni sistem

Oddelek: Izdelava spletišč
71119 (964) uros678
»

Portali?!?

Oddelek: Izdelava spletišč
423052 (2202) gregy
»

portal system (CMS) / izgradnja na novo

Oddelek: Izdelava spletišč
51138 (1040) pivmik

Več podobnih tem