» »

Napačen prostor na disku

Napačen prostor na disku

schik ::

Imam prenosnika Acer 4062 NWLMi. Ima 60 gb diska. Dejanskega je 55,8 gb. Naložene imam Win XP Professional SP2. Problem je ker mi izračuna napačen prostor na disku. Dejansko zasedenega imam 48,2 gb (vidne so tudi skrite datoteke označim vse v raziskovalcu in pogledam lastnosti). Če pa pogledam lastnosti diska mi pa piše da imam zasedenega 54,8 gb.
Zbrisal sem par filmov direktno in pogledam prostor še vedno ista zasedenost. Zbrišem drugi film v koš, izpraznim koš potem imam 700 mb sproščenega prostora, moralo bi ga biti 1400 mb. Zbrisal sem tudi DVD film (4,3 gb) ampak je bil prevelik za koš in ga je takoj zbrisal trajno. Pogledam lastnosti in vidim da ni sproščenega niti 1 mb. Zagnal sem že System Mechanic, scandisk, defrag, antiviruse, spyware programe, ...
AMPAK ŠE VEDNO NE DOBIM DEJANSKEGA PROSTORA!!!

Prosim pomagajte ker ne bi rad formartiral še enkrat,

LP

masterpsi ::

hmm .. zna bit da takoj ko sprostiš nekej placa na disku se ta plac porabi za dodaten spomin ki ga rabijo windowsi. Poglej koliko je nastavljeno.

start/my computer--> desni klik-->properties/advanced/ (performance)-settings/advanced/spodaj virtual memory-change

če je tam označeno system managed size potem je to vzrok. Zdej mi sam ta možnost pade na pamet.

pa še to: ko gledaš koliko placa je glej tiste byte in ne zaokrožene GB. Ker je tudi tu neka razlika. Meni recimo pri 140GB piše 151.336.890.368. Torej 11GB manj. Upam da sm kej pomagu ;)

LP

schik ::

To vem za te zaokrožene bajte. Disk je 60 gb, v resnici pa 55 gb. Ampak še zmeraj ne vem kaj mi to dela. Mam ogromno podatkov razmetanih po celem disku in ne bi rad formata delal ki bom sigurno pozabu kaj shranit.

Aja system managed ni označen. Upam da dobim še kak odgovor

Dead_Eye ::

System restore?
The one and only

ender ::

Glede na to, da imaš Acerja, je particija verjetno FAT32, kjer se problem z izginjajočim prostorom precej lahko zgodi. Naredi tole:
Start -> Run -> chkdsk /f /x c: -> OK. Odprlo se bo okno, kjer ti bo chkdsk povedal, da se bo pognal ob naslednjem zagonu računalnika. Znova zaženi računalnik, pusti da chkdsk opravi svoje (ne pritiskaj ničesar med zagonom).
Ko se vrneš v Windows, naredi še to: Start -> Run -> convert /fs:ntfs C: -> OK, znova zaženi računalnik, počakaj da ti disk pretvori v NTFS, nakar takih problemov ne bi smel več imeti (mimogrede poglej, če so se ti na C:\ pojavile datoteke FILE????.CHK, te lahko zbrišeš).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

schik ::

Malo je boljše zdej ampak še vedno mi manjka cca. 4 gb. Datotetični sistem sm pa imel v NTFS ze prej.

D i a b l o ::

Sam sem imel isti problem.....uporabi program Partition Magic 8, ki odkrije vse česar PC sprva ne zazna. Tako je meni prvo zaznalo na 200GB disku samo 180GB, sedaj mi pa prepozna vseh 200GB.
L.p.

Crimson_Shadow ::

Okna so včasih orenk "malomarna", zato preveri naslednje mape:

C:\WINDOWS\Temp
C:\Documents and Settings\"user"\Local Settings\Temp
|velja za vse uporabnike!!!

Dokaj pogosto v eni od teh map kaj ostane, nakar gledaš zakaj manjka kak GB ali več prostora.

Če tudi v teh dvem ni nič pa preveri, da nima kakšen program svoje "temp mape" (in svojo šaro not).
We create worlds

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid 1 disk spremeniti v navaden

Oddelek: Pomoč in nasveti
202635 (2246) MrStein
»

Windows xp pride le do loadinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
312282 (2058) bluefish
»

Izginjajoči prostor na disku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91003 (843) mAXTER
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
312007 (1568) alum
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584933 (3759) Yamasaki450

Več podobnih tem