» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1061 / 1167
»»

Sparkxl ::

Baterija se seveda ne menja na 7 let. Je pa vprašanje kapaciteta. Ena insajderska: od proizvajalcev baterij se zahteva, da dajo garancijo, da je po 8 letih še 80% od original kapacitete. Noben noče dati te garancije. Vsi pa ti kažejo grafe, kako gre kapaciteta v nedogled na podlagi nekih simulacij. Zdaj pa vam mojstrom prepuščam brainstorming, koliko bo 10 let star EV vreden in kdo bo ga za kakšen denar pripravljen kupit

Utk ::

Kolega ima leafa, ki ima najslabše handlanje baterije, oz ga sploh nima, po 170 kkm in 6 letih ima še 86% baterije. S tem da se je na hitri polnilnici polnil skoraj 400x, in s tem, da so ti leafi v že prvih dveh letih izgubili skoraj 10%. V zadnjih 50,000 km praktično ni izgubil kapacitete. V realnosti niti teh 14% ne opaziš tako zlahka, oz je to nemogoče opazit, če nimaš neke stalne poti na kateri sprazneš celo baterijo. Če ga polneš 2x na teden in itak ne do polnega, pač ne opaziš 40 km manj dosega. Če greš nekam daleč pa pač polneš ko je prilika in potreba, spet 40 km ne pomeni kaj dost.

J.McLane ::

Gregor P je izjavil:

Sam recimo nekega hudega tehnološkega napredka ne vidim. Baterije so seveda boljše in manjše kot pred 100-imi leti, a so še vedno prevelike in s premalo kapacitete. Ne vem, kako bi lahko na hitro premagali fiziko v naslednjih 10 letih na primer (s tovrstno tehnologijo). Zelo mi je pa všeč, da ni škodljivih izpuhov v zrak, ampak to velja praktično odkar poznamo elektromotor.


Daleč največji problem pri baterijah je (bila?) cena. Zanimivo da tega nisi navedel.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Pithlit ::

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.

Zato ker trenutno mi ni do menjave in sem zadovoljna s tem kar imam.

Poleg tega nisem 'odvetnik'. Mi gre pa na jetra ko se (za eno in drugo) uporabljajo glupi argumenti. To da hoče mato e polnit enkrat na mesec ker je vse ostalo nazadovanje je pač retardiran argument ki z realnostjo nima nič skupnega. To da ti na podlagi izkušnje s kono zaključiš da so ev brezveze tudi nima nobene veze z realnostjo. Ti da kono primerjaš s passeratijem po doda en nivo retardiranosti vsemu skupaj. Primerjaj passeratija s Teslo Y. Recimo. Pol je pa slika že mal drugačna. Pa ni Y edina alternativa.

Kar se mene tiče bo naslednji avtek ev. Kdaj to bo, pa ne vem. Ker sem očitno budalo in se držim "don't fix what ain't broken" (trenutni fon čisto fajn deluje že četrto leto) in vmes dajem na stran. Krediti niso vedno najboljša opcija.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.

Zato ker trenutno mi ni do menjave in sem zadovoljna s tem kar imam.

Poleg tega nisem 'odvetnik'. Mi gre pa na jetra ko se (za eno in drugo) uporabljajo glupi argumenti. To da hoče mato e polnit enkrat na mesec ker je vse ostalo nazadovanje je pač retardiran argument ki z realnostjo nima nič skupnega. To da ti na podlagi izkušnje s kono zaključiš da so ev brezveze tudi nima nobene veze z realnostjo. Ti da kono primerjaš s passeratijem po doda en nivo retardiranosti vsemu skupaj. Primerjaj passeratija s Teslo Y. Recimo. Pol je pa slika že mal drugačna. Pa ni Y edina alternativa.

Kar se mene tiče bo naslednji avtek ev. Kdaj to bo, pa ne vem. Ker sem očitno budalo in se držim "don't fix what ain't broken" (trenutni fon čisto fajn deluje že četrto leto) in vmes dajem na stran. Krediti niso vedno najboljša opcija.



Saj moj bo tudi naslednji EV, ampak osebno menim da bo to čez cca 8-10 let pa še to bo izključno za potrebe moje partnerice za na šiht vsak dan 14km v eno smer...

Še vedno pa je to da ga moraš večkrat polnit pač NAZADOVANJE ne NAPREDEK... pa če se ti postaviš na glavo ali ne. Če bi bencinarje morali tankat vsak dan bi se VSI pizdili noben ne bi tega zagovarjal!!!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

J.McLane je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Sam recimo nekega hudega tehnološkega napredka ne vidim. Baterije so seveda boljše in manjše kot pred 100-imi leti, a so še vedno prevelike in s premalo kapacitete. Ne vem, kako bi lahko na hitro premagali fiziko v naslednjih 10 letih na primer (s tovrstno tehnologijo). Zelo mi je pa všeč, da ni škodljivih izpuhov v zrak, ampak to velja praktično odkar poznamo elektromotor.


Daleč največji problem pri baterijah je (bila?) cena. Zanimivo da tega nisi navedel.
Cena je le posredna posledica vsega tega. Meni nič ne pomaga poceni prevelika baterija s premalo kapacitete. Še vedno potem nismo nič rešili. Ne morem pa sedaj kupiti še večjo in težjo baterijo, ki je seveda tudi dražja zaradi tega, ker ravno tako nismo naredili nič s tem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.

Zato ker trenutno mi ni do menjave in sem zadovoljna s tem kar imam.

Poleg tega nisem 'odvetnik'. Mi gre pa na jetra ko se (za eno in drugo) uporabljajo glupi argumenti. To da hoče mato e polnit enkrat na mesec ker je vse ostalo nazadovanje je pač retardiran argument ki z realnostjo nima nič skupnega. To da ti na podlagi izkušnje s kono zaključiš da so ev brezveze tudi nima nobene veze z realnostjo. Ti da kono primerjaš s passeratijem po doda en nivo retardiranosti vsemu skupaj. Primerjaj passeratija s Teslo Y. Recimo. Pol je pa slika že mal drugačna. Pa ni Y edina alternativa.

Kar se mene tiče bo naslednji avtek ev. Kdaj to bo, pa ne vem. Ker sem očitno budalo in se držim "don't fix what ain't broken" (trenutni fon čisto fajn deluje že četrto leto) in vmes dajem na stran. Krediti niso vedno najboljša opcija.


Mato, imaš zelo podobno mišlenje kot moj fotr....glede polnjenja..ima Nokio 3310, ker jo polni samo enkrat na teden..., čeprav je ta nokia cela z*ebana, slaba vidljivost in omejena glede funkcij...ga to ne moti...važno je kolikorat na teden se telefon polni.
moj Iphone se polni vsako noč...ali je treba ali pa ne...jaz ga priklopim na polnilec...pa ga ne zamenjam za nič na svetu za nokio 3310.

EV bom polnil 2 do 3krat na teden (ne vem za 100%)....ali pa vsako nič...nima veze....ICE tankam enkrat do dvakrat na teden.

Saj moj bo tudi naslednji EV, ampak osebno menim da bo to čez cca 8-10 let pa še to bo izključno za potrebe moje partnerice za na šiht vsak dan 14km v eno smer...

Še vedno pa je to da ga moraš večkrat polnit pač NAZADOVANJE ne NAPREDEK... pa če se ti postaviš na glavo ali ne. Če bi bencinarje morali tankat vsak dan bi se VSI pizdili noben ne bi tega zagovarjal!!!!!

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.

Zato ker trenutno mi ni do menjave in sem zadovoljna s tem kar imam.

Poleg tega nisem 'odvetnik'. Mi gre pa na jetra ko se (za eno in drugo) uporabljajo glupi argumenti. To da hoče mato e polnit enkrat na mesec ker je vse ostalo nazadovanje je pač retardiran argument ki z realnostjo nima nič skupnega. To da ti na podlagi izkušnje s kono zaključiš da so ev brezveze tudi nima nobene veze z realnostjo. Ti da kono primerjaš s passeratijem po doda en nivo retardiranosti vsemu skupaj. Primerjaj passeratija s Teslo Y. Recimo. Pol je pa slika že mal drugačna. Pa ni Y edina alternativa.

Kar se mene tiče bo naslednji avtek ev. Kdaj to bo, pa ne vem. Ker sem očitno budalo in se držim "don't fix what ain't broken" (trenutni fon čisto fajn deluje že četrto leto) in vmes dajem na stran. Krediti niso vedno najboljša opcija.



Saj moj bo tudi naslednji EV, ampak osebno menim da bo to čez cca 8-10 let pa še to bo izključno za potrebe moje partnerice za na šiht vsak dan 14km v eno smer...

Še vedno pa je to da ga moraš večkrat polnit pač NAZADOVANJE ne NAPREDEK... pa če se ti postaviš na glavo ali ne. Če bi bencinarje morali tankat vsak dan bi se VSI pizdili noben ne bi tega zagovarjal!!!!!

Ti ne potegne, a? Tudi če tankaš enkrat na mesec zapraviš več časa kot če električarja 3x na teden v šuko vtakneš. Ampak to je zate očitno nazadovanje.

Je pa genialno da greš ev kupovat za 28km na dan. To pa.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.

Zato ker trenutno mi ni do menjave in sem zadovoljna s tem kar imam.

Poleg tega nisem 'odvetnik'. Mi gre pa na jetra ko se (za eno in drugo) uporabljajo glupi argumenti. To da hoče mato e polnit enkrat na mesec ker je vse ostalo nazadovanje je pač retardiran argument ki z realnostjo nima nič skupnega. To da ti na podlagi izkušnje s kono zaključiš da so ev brezveze tudi nima nobene veze z realnostjo. Ti da kono primerjaš s passeratijem po doda en nivo retardiranosti vsemu skupaj. Primerjaj passeratija s Teslo Y. Recimo. Pol je pa slika že mal drugačna. Pa ni Y edina alternativa.

Kar se mene tiče bo naslednji avtek ev. Kdaj to bo, pa ne vem. Ker sem očitno budalo in se držim "don't fix what ain't broken" (trenutni fon čisto fajn deluje že četrto leto) in vmes dajem na stran. Krediti niso vedno najboljša opcija.



Saj moj bo tudi naslednji EV, ampak osebno menim da bo to čez cca 8-10 let pa še to bo izključno za potrebe moje partnerice za na šiht vsak dan 14km v eno smer...

Še vedno pa je to da ga moraš večkrat polnit pač NAZADOVANJE ne NAPREDEK... pa če se ti postaviš na glavo ali ne. Če bi bencinarje morali tankat vsak dan bi se VSI pizdili noben ne bi tega zagovarjal!!!!!

Ti ne potegne, a? Tudi če tankaš enkrat na mesec zapraviš več časa kot če električarja 3x na teden v šuko vtakneš. Ampak to je zate očitno nazadovanje.


No potem pa te vabim da mi pokaži kako to drži, pridi k meni in prosim da 3x na teden greš parkirat EVja, prideš v 3. štuk, napelješ električni kabel čez balkon in ga fukneš dol, greš nazaj dol potegneš kabl do EVja in ga napolniš in potem ponovuiš postopek...

Hkrati si ŠTOPAJ to in nato množi z 1 mesecem, jaz bom pa ŠTOPAL 1 obisk bencinske in polno tankanje in primerjava a prav?

Kaj misliš da je prej?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Hja če misliš to tko polnit, si pa še bolj tumpast kot smo mislili. Čestitke.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Hja če misliš to tko polnit, si pa še bolj tumpast kot smo mislili. Čestitke.


Drugače pač ne gre... zato moja zahteva, da mora avto držat za 14 dni vožnje, ker 1x na 14 dni komot v nedeljo naredim ta postopek, vsake 2-3 dni pač ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Hja če misliš to tko polnit, si pa še bolj tumpast kot smo mislili. Čestitke.


Drugače pač ne gre... zato moja zahteva, da mora avto držat za 14 dni vožnje, ker 1x na 14 dni komot v nedeljo naredim ta postopek, vsake 2-3 dni pač ne

Seveda gre.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Hja če misliš to tko polnit, si pa še bolj tumpast kot smo mislili. Čestitke.


Drugače pač ne gre... zato moja zahteva, da mora avto držat za 14 dni vožnje, ker 1x na 14 dni komot v nedeljo naredim ta postopek, vsake 2-3 dni pač ne

Seveda gre.


Ne gre, ker ne moremo postaviti polnilnice zaenkrat... tako da NE GRE
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Nimate na ptuju nobene polnilnice?

Pomoje se še kašno zastojnsko dobi v vaših krajih :)

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Nimate na ptuju nobene polnilnice?

Pomoje se še kašno zastojnsko dobi v vaših krajih :)


Kako je potem to hitreje če nekam vozim in puščam tam avto xD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fluido ::

deco16 ::

Ni hitreje je pa zastojn :)

To da pa nekam voziš avto itak že zdaj počneš, tko da to da lahka nafilaš doma je plus ne minus.

b3D_950 ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Hja če misliš to tko polnit, si pa še bolj tumpast kot smo mislili. Čestitke.


Drugače pač ne gre... zato moja zahteva, da mora avto držat za 14 dni vožnje, ker 1x na 14 dni komot v nedeljo naredim ta postopek, vsake 2-3 dni pač ne


Kupi električni bicikl, da se prej psihično in fizično pripraviš.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

kow ::

Zacuda se v eni zadevi celo strinjam z mato-om.. ko eni nakladajo, da prisparajo cas "ker ne obiskujejo" pump, to pac ne kupim.
Ce tankas 2x na mesec, ti gre med 5-10min. Pa itak spucas se sipo ipd.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

Za cca 40 jurjev je best buy tesla, ne kona. Več prostora, baterija tu nekje, ampak malo nižja poraba, več opreme, itd.


Jaz sem ravno danes nekaj gledal in sel pogledat kolk stane Skoda Eniaq. Osnovna cena je 46 jurjev. Kr mal sem globoko vdihnil. To so res cene, kt da ne bi hotli da sploh karkol prodajo.

BigWhale ::

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.


Jaz sem kupil enega. Na zacetku naslednjega leta bom pa kupil se enega, ki bo imel vec dosega kot Leaf in bo sluzil kot drugi avto, tudi za na morje.

Gregor P je izjavil:

Sam recimo nekega hudega tehnološkega napredka ne vidim. Baterije so seveda boljše in manjše kot pred 100-imi leti, a so še vedno prevelike in s premalo kapacitete. Ne vem, kako bi lahko na hitro premagali fiziko v naslednjih 10 letih na primer (s tovrstno tehnologijo). Zelo mi je pa všeč, da ni škodljivih izpuhov v zrak, ampak to velja praktično odkar poznamo elektromotor.


To je sedaj isto, kot ce bi rekel, da so danes ICE avtomobili enaki kot pred 100 leti. Ja, ni se zgodilo neke revolucije, je pa vsekakor PRECEJ bolje kot pred 100 leti.

In ja, ce vsaj mal spucamo zrak v mestih kjer zivi vecina ljudi, bomo naredili ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

a_borlak ::

Sparkxl je izjavil:

Vprašanje za zadnje 3 ev odetnike: zakaj sami ne kupite teh avtov? Zakaj jih že nimate? Preprosti vprašanje, tako da pričakujem preproste odgovore. Hvala.


Imam dva, zakaj? Kupil sem si dva taka, ki sem si ju lahko privoščil. Sta idealna za vse pogoje? Ne. Sta dobra za 95% tistega, kar rabim? Da. Zaradi njiju jem samo krompir in zelje? Ne.

So dovolj preprosta vprašanja in odgovori?

a_borlak ::

BigWhale je izjavil:

Utk je izjavil:

Za cca 40 jurjev je best buy tesla, ne kona. Več prostora, baterija tu nekje, ampak malo nižja poraba, več opreme, itd.


Jaz sem ravno danes nekaj gledal in sel pogledat kolk stane Skoda Eniaq. Osnovna cena je 46 jurjev. Kr mal sem globoko vdihnil. To so res cene, kt da ne bi hotli da sploh karkol prodajo.


Ja, potem pa Tesla hara ... meni so bolj zabavne vse tiste najave novih EVjev, ki bodo stali pod 25k (VW, Renault) z dosegom 400km, danes pa ne znajo niti Zoe ali ID3 z malo baterijo prodati pod 30k pred subvencijo. Bi rekel, da sami rahlo zavirajo prodajo, se jim bolj splača prodaja klasike, EVjev rabijo ravno toliko, da ne rabijo doplačevat za CO2 izpuste.

LeQuack ::

Gregor P je izjavil:

Najbrž nikoli, vsekakor zgleda boljše kot ami; je pa seveda odločilna cena. Če bi tole stalo do 9.000,- evrov, bi se prodajalo kot vroče žemljice, če pa stane 16.000 evrov potem pa pač ne.


Pri nas ne, ker bi rekli da to ni avto "za prave moške", ljudje raje daje 30k več. Tudi v USA pa sploh, tam mora imet avto vsaj 2 tone, da je povprečen carbrain zadovoljen.
Quack !

Gregor P ::

Slovenci pa pravi moški:))

Odkar večina kupuje Toyotine hibride, najbrž "pravih moških" v teh krajih ni več že dlje časa8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kayzon ::

Dejansko mislite da delate razliko ce vozite EV?

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

pegasus ::

Kr fascinanten video za vse vodik navdušence:

Menjat pumpo za gorivo 2x na dan? Wow. Simply wow.

a_borlak ::

Kayzon je izjavil:

Dejansko mislite da delate razliko ce vozite EV?


Ne mislimo, vemo.

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

Kr fascinanten video za vse vodik navdušence:

Menjat pumpo za gorivo 2x na dan? Wow. Simply wow.

sj to da je vodik pointless energet za vozila, je jasno ze od davnine...
#brezpodpisa

b3D_950 ::

European Electric Vehicle Charging Infrastructure Masterplan
https://www.acea.auto/publication/europ...

Up to 14,000 public charging points need to be installed per week between 2021 and 2030 for cars - compared to just 2,000 per week currently.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Sparkxl ::

Za onega bolnika, ki trdi da ima kona skoraj 500l prtljažnika: odloži za trenutek miško in odšetaj do prvega hyundai salona in sam poglej. Še 1x, not smo dobili 2 mala ročna kovčka in 2 nahrbtnika. Konec. Pa to niso bili pohodniški nahrbtniki za na triglav, ampak za laptop. Ima sicer dvojno dno, mogoče to štejejo zraven k litrom. Ampak tisti prostor je neuporaben, ker so spodaj kabli, za gume flikat in prva pomoč

S polotom sem primerjal zato, ker ga vozim občasno. In tam not gre definitivno več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Utk ::

"Skoraj 500 litrov" prtljažnika ima niro, ne kona, ki je skoraj isti avto za podobno ceno, samo malo je daljši in večji prtljažnik ima. Včasih treba malo možgane vklopit. Če bi nekdo resni kupoval za tak denar, bi se že pozanimal o tem.

BigWhale ::

Zalostno dejstvo je, da so sle cene avtomobilov precej gor. Karkoli pogledas, ne glede na pogon, je v neki spodobni konfiguraciji, vse nad 30 jurjev. Spodobna konfiguracija: avtomatski menjalnik, lane keeping asistenca, radarski tempomat, navigacija, keyless entry, ...

Cene VW EVjev so pa out of this world in je v bistvu res cudez, da sploh kaj prodajo. :|

SambaShare ::

pegasus je izjavil:

Kr fascinanten video za vse vodik navdušence:

Menjat pumpo za gorivo 2x na dan? Wow. Simply wow.


Hehe ja, tista s spuščanjem vodika je tudi dobra. 12 dni pa je tank prazen.

Kayzon ::

a_borlak je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Dejansko mislite da delate razliko ce vozite EV?


Ne mislimo, vemo.


In kaksna razlika bo ce gremo vsi v evropi na EV,ce pa sam EU pripomore malo vec kot 5-6 procentov svetovnega onasnezevanja?

Utk ::

Razlika bo v tem, da mi ne boste več smrdeli z vašimi smrdečimi iceji pred nosom. To je zame vredno vaših 10 jurjev, tudi če se vam EV nikoli ne "izplača".

kow ::

Kayzon je izjavil:

a_borlak je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Dejansko mislite da delate razliko ce vozite EV?


Ne mislimo, vemo.


In kaksna razlika bo ce gremo vsi v evropi na EV,ce pa sam EU pripomore malo vec kot 5-6 procentov svetovnega onasnezevanja?


Prvo premisli, potem pa pisi traparije.

b3D_950 ::

Da ne bo več smrdelo, bo kr velik plus.
Še baterije morajo naštudirat, da ne bodo flammable.

https://www.dagensps.se/motor/elbil/elb...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BigWhale ::

Technology Connections o NACS standardu in zakaj je poenotenje konektorja v ZDA dobra stvar.



Nekaj highlightov:

- Tesla je dejansko naredila odprti protokol in objavila specifikacije in zmogljivosti konektorja
- SAE se je vrgel v cisto pravo standardizacijo konektorja
- Tesla se je odlocila, da bodo polnilnice govorile tudi CCS v ZDA

pegasus ::

Hvala Apteri za NACS ;)

Sparkxl ::

Utk je izjavil:

Razlika bo v tem, da mi ne boste več smrdeli z vašimi smrdečimi iceji pred nosom. To je zame vredno vaših 10 jurjev, tudi če se vam EV nikoli ne "izplača".


Malo smo sklerozni? Ali si prodal svojega dinozavra?

Utk ::

Moj ice vsaj v križiščih ne smrdi, ker ima start&stop, ki dejansko deluje.

MrStein ::

Ah start stop. Ko ne izklopi celo minuto, potem pa izklopi sekundo preden spelješ. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Ah start stop. Ko ne izklopi celo minuto, potem pa izklopi sekundo preden spelješ. :P

to ni isti start&stop kot pri TDI drekcih...
#brezpodpisa

Webomar ::

Samo v juniju je bilo na svetu prodano 1,26 milijonov avtov na elektriko.
Vsak peti prodan avto na svetu poganja elektrika.
Kje je Slovenija? Daleč zadaj.

https://insideevs.com/news/680467/globa...

b3D_950 je izjavil:

Da ne bo več smrdelo, bo kr velik plus.
Še baterije morajo naštudirat, da ne bodo flammable.

https://www.dagensps.se/motor/elbil/elb...


To so že naštudiral: LFP baterije. Tesla jih uporablja že v več kot polovici svojih vozil.


Tesla is already using cobalt-free LFP batteries in half of its new cars produced
https://electrek.co/2022/04/22/tesla-us...

Glede požarov EVjev na splošno pa: so 61x manj verjetni kot pa požar naftnih vozil (1529/25= 61):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Webomar ()

nejc_nejc ::

Webomar je izjavil:

Samo v juniju je bilo na svetu prodano 1,26 milijonov avtov na elektriko.
Vsak peti prodan avto na svetu poganja elektrika.
Kje je Slovenija? Daleč zadaj.

https://insideevs.com/news/680467/globa...


In koliko od teh so jih registrirali trgovci?

Utk ::

MrStein je izjavil:

Ah start stop. Ko ne izklopi celo minuto, potem pa izklopi sekundo preden spelješ. :P

Moj se izklopi takoj ko spustim gas, tudi pri 100 na uro, ne pa ko stoji minuto. Zato pa pravim, da dejansko deluje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Hvala Apteri za NACS ;)


Aptera je v tej zgodbi zmerno do pretezno nepomembna. :>

pegasus ::

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Hvala Apteri za NACS ;)

Aptera je v tej zgodbi zmerno do pretezno nepomembna. :>
Da da, vsekakor. Kdo misliš da je dal pobudo za NACS in zbrcal Teslo v akcijo?
https://electrek.co/2022/07/13/aptera-a...
««
1061 / 1167
»»