» »

Primerjava Core 2 veznih čipov

Primerjava Core 2 veznih čipov

The Tech Report - Ob nakupu Core 2 procesorja se postavlja vprašanje katero vezno čipovje je najbolje uporabiti. Za morebitne prestopnike iz AMD tabora še toliko bolj, ker je veliko odvisno od pomnilniškega krmilnika, ki je pri Intelovih rešitvah del čipseta in ne procesorja, kot pri najbližji konkurenci. Ker se teh vprašanj na Tech Reportu zavedajo, so pripravili obširen test veznih naborov za Core 2 procesorje.

Tako so pod drobnogled vzeli in konkretno prepotili štiri izdelke. Med temi sta se znašla dva Intelova čipa - starejši 975X Express in novejši, precej razširjen P965 Express, ki se pojavlja tako na izdelkih vstopnega razreda, kot na zmogljivejših matičnih ploščah. Druga dva izdelka na testu pa sta nVidiina nForce4 SLI X16 in nForce 570 SLI. Za tiste bolj lenobne še hiter povzetek rezultatov - najbolje se obnese Intelov P965 Express, sledi mu starejši 975X Express. Izdelka nVidiie sta zasedla tretje in četrto mesto, pri čemer je nForce4 SLI X16 potolkel nForce 570 SLI, ki ga tudi prijazno odsvetujejo.

6 komentarjev

pobcc ::

Potem je verjetno zlo dobr nakup (poleg nakupa Core 2 Duo procesorja) še matična ASUS P5B P965 Deluxe ali bi bla še kaka druga bolj priporočljiva?
LP

Mr.B ::

Jaz sem vzel Gigabyte 965P DS3, tako da bom med vikendom skup spravil...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkobas ::

sem malo preletel rezultate benchmarkov in so v skoraj vseh bojsi rezultati z nvidio. zakaj bi naj potem bil intel bolsi ?

T(he) Boss ::

V teh testih so razlike majhne, intel pa se pokaze boljsi, ko zacnes navijat, kar je skoraj obvezno pri c2d procesorjih8-)

Gregor P ::

Nisem ravno najbolj navdušen nad temi veznimi nabori; upam da bo na trgu kmalu kaj novega (moj favorit je bila asusova plošča z novim atijevim čipovjem, ampak zaenkrat očitno tega še ne bom doživel):'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412444 (1356) ShARk63
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786681 (4556) aodius
»

Prosim za pomoč pri nakupu novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
181414 (1076) Jan987
»

Socket AM2 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
244929 (3682) OChack
»

Novo nForce 4 čipovje za Intel procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
102782 (2591) flipflop

Več podobnih tem