» »

Temperatura diska

Temperatura diska

DonPierre ::

Torej, posedujem disk seagate 7200.7 250 Gb, ki se med igranjem Sniper elite segreje tudi nad 60 stopinj. Nekje na tem forumu sem bral, da naj bi bila temp. nad 55 stopinj že manjši alarm. Kako je s tem? In kakšen nasvet, kako znižati temperaturo. A je to slučajno kakšna značilnost te igrice, ker recimo pri CODu 2 se ni tako segreval.


Tnx za mnenja in nasvete!

DonPierre ::

Pardon, moja napaka, disk je serije 7200.8....

kulSMS ::

poskusi dodat k disku kak ventilator ali pa premakni disk na kako drugo mesto kjer je večji pretok zraka
jaz sem premaknil disk na dno ohišja in uporabil hladilnik za trdi disk (poglej link) http://www.zalman.co.kr/usa/product/vie...
pa je sedaj ok

DonPierre ::

Ja bom poizkusil. A pa 60 stopinj in več je polj dejansko preveč za disk?

Klemzz ::

mal pa res ja...sej ti tut komi žviš na 60°C >:D

DonPierre ::

Oki no vem, sam se res ne počutm, kot disk...8-) . No dobr, včasih....

miwche ::

60 stopinj je definitivno preveč, če je to pravilno odčitavanje.
tako da... dej ga pod led. :)
~ there are more alpha males than beta testers ~

jest10 ::

Najprej potipaj disk z roko, če je res tako vroč.
Če je, poskrbi za hlajenje

DonPierre ::

No, upam da sm zdej rešu zadevo. Problem je biv v tem , da je biv disk v isti višini kot grafična kartica, tako da je ves vroč zrak pihal direktno v diskovo čipovje (x800 piha v notranjost). Disk prestavil nižje, kot je bilo svetovano in zaenkrat je temperatura pod 40 stopinj.
Hvala še enkrat!

GaS ::

To je odlocno prevec! Imam dva diska, Raptorja74 in Maxtorja400, in se mi prvi greje na idle 23, drugi na 26, na full load sta pa vsak max 5 stopinj toplejsa. Pri obeh je 8cm vent na 1500RPM. V prejsni midi tower kisti, ki se je res slabo zracila, je imel 400 gigabajtnež med 35 in 40 stopinj, brez venta. Tako da tole imas verjetno povsem faleno namescen disk. Naj ima prostor okoli sebe, po moznosti naj kaksen vent dovaja zrak preko njega v notranjost kiste. Drugace bos kmalu ob kaksne podatke...:\


edit: nisem prebral zadnjega posta..No vazno da si uredil zadevo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322665 (21257) Glugy
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432104 (1772) solatko
»

Temperatura diskom vendarle ne škoduje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619560 (6600) MrStein
»

Pregrevanje?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61160 (1019) Lostje
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412388 (1578) guest #44

Več podobnih tem