» »

Tiskano vezje

Tiskano vezje

pato90 ::

Zanima me kako narediti tiskano vezje-postopek in kakšen material.



L.P.

Azrael ::

Glej naslednji dve povezavi:

izdelava tiskanega vezja
tiskana vezja - informacije

Uporabiš lahko tudi funkcijo iskanja po forumu, saj so različna vprašanja okoli izdelave tiskanin zelo pogosta.
Nekoč je bil Slo-tech.

pato90 ::

hvala ti

VolkD ::

No tu dodajam še en link. S slikami bo mogoče lažje.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

ql000 ::

Ja pa, če boš delal z kislino in peroksidom ne pozabi na rokavice, zaščitno obleko in zvrhano mero pazljivosti!

BluPhenix ::

Ah dej dej. Jaz delam vse brez rokavic in ostalega, samo pazljiv moraš biti. Sej ko se zadeva izjedka ni tako močna spojina več. Pač moraš le hitro pod vodo :D

Sicer pa za začetnike je dobro, da delajo z vso mogočo zaščitno opremo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

VolkD ::

Hmm... odkar delam s kislino ne vem več za gljivične probleme. Tudi bradavice sodijo v to skupino.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

dj_panzer ::

alo alo!!! jaz bi vprašal če ma kdo kakšna navodil za ewb??? daj pišite!!! :)) :)

Azrael ::

@dj_panzer:

Vidim, da si nov na tem forumu, zato upoštevaj naslednja nasveta, pa se bomo dobro razumeli.

1. Za to tvoje vprašanje odpri novo temo, ta namreč govori o izdelavi tiskanih vezij, kar nima veliko opraviti z navodili za program EWB.

2. Zelo bi se spodobilo, če bi vprašanje zastavil bolj konkretno, pač pomembno je vedeti kakšna navodila ali nasvet rabiš za katero od številnih verzij programa EWB. V nasprotnem uporabniki, ki ti hočejo pomagati, žal lahko samo ugibajo, kaj sploh hočeš in tako je možnost, da dobiš hiter in dober odgovor minimalna.
Nekoč je bil Slo-tech.

Lio ::

mali kratki video ki prikazuje izdelavo tiskanih vezij

powered by Vegova

Fish <>< ::

Najenostavnejša in najcenejša izdelava TIV je naslednji:

Na svetleč foto papir (175 g) z laserskim tiskalnikom sprintaš vezje, izrežeš vezje, ga z sprintano stranjo položiš na zbrušeno in dobro očiščeno bakreno ploščo in enostavno zlikaš. Pri tem se vazje prime bakrene plošče. Počakaš, da se plošča ohladi in jo potopiš v mlačno vodo , da se papir dobro zmoči. Nato ga previdno odstraniš iz plošče. Sledi še čiščenje emulzije, katera ostane na plošči (alkohol, aceton). Popraviš napake (po navadi jih ni) in zjedkaš. :P .
FisH <><

snow ::

Kako tanke črte pa se da narediti s foto postopkom?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Fish <>< ::

Narediti se da tudi zelo tanke črte. Problem pa nastane pri likanju, ker se lahko zgodi, da med segrevanjem vezje premakneš s čimer razmažeš toner oziroma vezje. Najlažje je preizkusiti, ker praktično ni stroškov (razen foto papirja, ki pa se ga dobiti zelo poceni). Najlažje je, če koga zaprosiš, da ti posodi par listov ;) .

Pardon. Prepozno sem opazil, da se vprašanje navezuje na foto postopek :\ .
FisH <><

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fish <>< ()

pato90 ::

pa zanima me v kateri trgovini bi dobu vodikov peroksid, NaOH (lug), HCL (solna kislina)



L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pato90 ()

Jackal ::

Chemo (BTC) ima kislino in peroksid, kislino ima tudi kakšen bolje založen Merkur.

ql000 ::

Ali pa kaka Mavrica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava tiskanega vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8761 (612) SlyCrespo
»

Izdelava vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
185413 (5114) mte
»

JEDKANJE: Kolikšna koncentracija kemikalij ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1211233 (8999) Double_J
»

TIV in Foto glossy papir (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
718066 (7237) Brane2
»

Kaj kupiti za tiskano vezje

Oddelek: Kaj kupiti
203918 (3663) teedy

Več podobnih tem