» »

Poraba R600 bo 250 W?

Poraba R600 bo 250 W?

The inquirer - Poraba prihajajočega ATI-jevega grafičnega procesorja R600 bo znašala kar 250 wattov, poroča The Inquirer. S tem bo poraba R600 dvakrat višja od porabe Radeona X1950 XTX. Poleg tega bo omenjen grafični procesor izdelan v 80 in ne v 65 nanometrski tehnologiji, kot so poročali nekateri viri. Inqiurer dodaja, da naj bi poleg dvakrat višje porabe ter s tem povezanim velikim segrevanjem jedra, bil R600 tudi občutno hitrejši od današnjih grafičnih kartic. Luč sveta naj bi R600 ugledal v začetki prihodnjega leta.

Več o tem na Inquirerju.

30 komentarjev

balocom ::

Jst tem nič ne verjmem:P Ne o porabi, kaj šele o hitrosti|O :P
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

strictom ::

Sem dolgo nazaj (ob izidu G70) spesnil novico o R600 in ste me vsi popljuvali češ, da kaj takega je absurdno. Well... Up yours.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

galimim ::

Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Že v naslovu je vprašaj ;).

Good Guy ::

tale inq ga pa res serje:D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

dëych ::

Haha 250W...še mal pa bodo začel monitrat vratca in boš lahk piščanca notr na ponvi speku. :D



>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

s51as ::

Očitno se nam res bliža čas ločenih grafičnih škatljic z ločenim napajanjem!
Če ne, bo potrebno imeti 1kW napajalnik in zelo močno (hrupno) prezračevanje.
It's just me myself and I

nsane ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

Z-lot ::

Inquirer? Ne hvala :>

Sicer pa... zakaj se nihče ne trudi omejevati porabe grafičnim procesorjem, kot se to dogaja pri navadnih?

balocom ::

Sej se tut pr običnih ni so nekaj cajta niso trudl:D Pol je pa bil že problem>:D.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Romčy ::

o super zima prihaja, nafta je vse dražja tako da bo centralna kurjava nepotrebna.Upališ dva compiča pa imaš segreto bajto. Go Ati go
"Software is like sex, it's better when it's free"

klemen22 ::

Glede na to da imate verjetno v bajti prižganih ene 10 luči naenkrat se tistih 100 watov porabe ne bo tako poznalo. Sicer pa grafa ne dela vedno s polno močjo kaj?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

PrimozR ::

Kje pa mislš da štrom dobiŠ? :> Šoštanj gre, nasprotniki jedrske energije so močni, kaj bomo? ATi, delej hladnejše grafe!!! :D Al pa AMD SFF, ATI čipset pa nVidia grafa :>

sidd ::

kak pa mam jaz te informacije da bi naj še en blok poleg postavli pri termo el.? :P za še en nuk v slo pa se bomo ja potrudli, če nebojo strici kaj z itrom skup spacali. bo hladna energija vroče računale poganjala >:D



p.s.
dëych, zakon slikca :D
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

PrimozR ::

Jah jest sem ZA novo jedrsko. Šoštanj itak gre :)

Anyway, Inq je IMO preveč rumen, tole so buče.

zcetrt ::

Ja, jaz sem tudi za še en NUK. Akademsko branje te res pogreje, grafika bo pa na močne alfa možganske valove laufala:)
4.

jlpktnst ::

Ma js sem za 3 jedrske pa nej termo zaprejo dol. :D

Pa ko tk vsi jokajo glede odpadkov - samo eno oreng lukno je treba skopat pa bo za 1000 let prostora. Ena oreng lukna > prodajanje odpadkov ven. Lahko pa tud nardimo svojo raketo in jih pošlemo na sonce :P

Drugač pa 250 W je rahlo *noro* za grafično. "pa saj 250W ni nič" - z 250W maš lahko vsaj 5 dobrih varčnih žarnic al pa že skor za nek normalen REFLEKTOR :P Grafična pa je mali stroj. Tak mali čip ko je ~ 250 w zanj je ogromno. Žarnica oddaja toploto na dokaj veliki površini in je neznosno vroča (100W bučka), medtem ko je procesor recimo 1 cm^2 (pa niti tolk niso več). Dokaj velik energije na površino, a ste ziher da ne bo gor hladilnik na tekoči dušik?

Fury ::

Ne vem... jest kar verjamem Inq-u. Konec koncev so edini mel novico o AMD-ATI mergerju ze davno pred vsemi. Ko se pa zmotjo pa skor vedno priznajo :) Cist mozno, da bo 200W+ poraba :)

Senitel ::

Ja zakaj pa mislite da je NVIDIA naredila Quadro Plex? >:D Cez par generacij bos imel se eno kisto za grafiko zraven. >:D :\

Ah The Inquirer... Kaj pa pol ko cez 11 ur kasneje R600 ze porabi za 70W manj? >:D Pocakamo par dni pa bo R600 ze mini jederska elekrarna ne pa grafa. :\

Zdruzitev AMD in ATI je druga storija. Tam je bilo dejansko cel kup pogovorov med AMD in ATI ter OEM partnerji, ce bi se strinjal s to zdruzitvijo. The Inquirer je enostavno postal tisto kar so pobral nekje, tko kot zmeri, ostali pa pac niso "kupil" tega.

Samuel ::

ok, ok

Zakaj pa potem tole prihaja na trg??

Že nekaj več vejo od nas?! >:D

marvin42 ::

Mondeo: zadeva iz tvojega linka ni zunanje napajanje, ampak samo nek interni napajalnik, ki je priklopljen na glavni napajalnik. Ob nakupu kvalitetnega glavnega napajalnika po mojem mnenju malo nesmiselen nakup.
Mostly Harmless

desmill ::

Ma sej niso normalni 250W 8-O. A nebi dal rajši še enga proca pol notr namest unga z grafične :\

Fury ::

Marvin... ne ni :) Priklopljen je na zunanji strom. Poglej un slot konektor s power kablom ven :D

marvin42 ::

ja, zdaj vidim, moja napaka.
Mostly Harmless

AngelOfDeath ::

Cooling System

4 cm Fan
SPEED: 5500 (+/- 10%) RPM
DIMENSION: 40 X 40 X 20 mm
AIR FLOW: 6.3 CFM
TEMP. AUTO CONTROL






"reaktivec pri vzletu v računalniku" :\
edit: Slovnica

LedStorm+++ ::

Kaj za vraga tolko žere?!?! ;(( Teksture??? Kje so zlati cajti 3dfxovega procesora Voodoo. Bil je majhen, hladen, malo štroma je nucou. Pa dirkov je ko mo.na :O
Pingvin :-)

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Še posebej Voodoo 5 6000 ane? >:D

Come on folk... A kdo sploh še kaj bere kaj kdo napiše pa vsaj mal razmišlja?

francka45 ::

bom še jest dal svojo teorijo.. namesto hladilnih reber naj se na čip montira majhna parna turbina in generatorček da bomo vsaj nekaj štroma prišparal.
toplote je dost da bi delal =P

Fury ::

Al pa ce toploto ponucajo za hlajenje :) Eno mini kilmo ruknes not pa je.

balocom ::

Bo pač Eddy služu. Mogoče jih je pa podkupu>:D .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test Radeona X2800 XTX (R600)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
718919 (5449) Pesimist
»

AMD: Radeon X1950 GT in zamuda R600

Oddelek: Novice / Grafične kartice
173700 (3072) lukanium
»

Konec velikih GPUjev

Oddelek: Novice / Grafične kartice
424056 (2360) Bistri007
»

Poraba R600 bo 250 W?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304347 (3142) balocom
»

nVidia G72

Oddelek: Novice / Grafične kartice
204164 (3387) Matek

Več podobnih tem