» »

Intel Wireless 2200BG

Intel Wireless 2200BG

acerAspire ::

Imam probleme s to kartico, natančneje anteno. Razlog zaradi katerega sumim anteno je ta, da po izgubi signala premaknem monitor za kakšen cm naprej, nazaj in začne delat, naloži internet stran. V primeru da monitorja ne premikam, strani ne naloži. Prenosnik je skoraj nov, tako da ne vem, če je možno, da bi bila antena kje prekinjena, predvsem na stiku med rač. in monitorjem. Kartica je nameščena pod sredinskim pokrovom na spodnji strani, katerega sem odstranil, kartico izmaknil in ponovno namestil, preveril pa sem tudi konektorje antene/kabla (sta dva).

Mi lahko kdo, ki pozna kako so te antene napeljane, pove kje je ta antena napeljana in če je speljana po monitorju, kako je speljana na prehodu med računalnikom in monitorjem. Zanima me tudi zakaj sta kabla dva, čemu služi drugi.

Hvala, Matej

Gwanaroth ::

Te antene so pri laptopih v monitorju, ponavadi ob straneh. Napeljane so skozi stičišče monitorja z ohišjem.

V tvojem primeru sumim predvsem kabel, ki gre od kartice do antene.

Dva kabla sta verjetno zato, ker imaš 2 wlan anteni (na vsaki strani monitorja).

Če bi izdal še model in znamko laptopa, bi lahko kaj več raziskali v tej smeri.
Lights often keep secret hypnosis..

acerAspire ::

Znamka je Acer, model pa Aspire 1640z.

Stike kablov na kartici sem pregledal. Sedaj bi moral pregledati še stike kablov z antenami. To bo najverjetneje bolj zapleteno - razstavljati monitor. Da bi bil pa kateri od kablov "prekinjen" kje na sredini, rahlo pretrgan ali kaj podobnega, pa se mi zdi bolj malo verjetno, ampak možno je. Zna pa prav to biti največji problem. Najprej ugotoviti, če je kabel in kateri je, ker lahko da bo prav takrat delal, ko bom preverjal (kar se lahko zgodi tudi na servisu serviserju, potem pa prineseš rač. domov in spet ne dela), naslednji problem pa je potem, kje dobiti ta kabel. Najverjetneje se ga ne dobi brez kartice in anten. Je najverjetneje potrebno nabavit kar komplet.

Sem probal poiskati na googlu slike razstavljenega računalnika in se ne najde nič. Bi bilo veliko lažje iskati in razstavljati, če se ve kako je stvar sestavljena.

Zgodovina sprememb…

acerAspire ::

Še ima kdo kak nasvet glede tega problema?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
295794 (5049) Spajky
»

Nastavitev ruterja na wi fi signal

Oddelek: Omrežja in internet
81124 (946) Spajky
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303426 (2859) zzan
»

Motenje frekvence monitorja z nečim (CBjke)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7943 (747) ToniT
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291991 (1646) kuglvinkl

Več podobnih tem