» »

Prenosno HDD ohišje (Mobile HDD Rack)

Prenosno HDD ohišje (Mobile HDD Rack)

Gregor P ::

Ker sem v iskalniku našel le eno podobno temo iz leta 2002 odpiram novo (morda sem kakšno novejšo nenamerno spregledal).0:)

Kupujem oz. sestavljam nov računalnik. Pa sem razmišljal, da bi si priskrbel prenosna ohišja za min. 4 diske (HDD SATA), ki bi jih poljubno menjaval v ATX ohišju.

Tako sem malo prebrskal internet in naletel na naslednja podjetja oz. modele:

vantecusa


icydock


lian-li


beantech


tradexinfo


raidsonic


mapower


Opazil sem, da so si v bistvu podobni (očitno je na trgu le nekaj proizvajalcev) in da so predvsem namenjeni zaščiti podatkov (varnostni sistemi proti udarcem, tresljajem ipd.). Nekateri so opremljeni z LCD zaslonom (merjenje temperature, vrtljajev itd.), spet druge lahko odstraniš med delovanjem računalnika (razen tistega s sistemskim diskom seveda>:D ) ipd.

Ker kaj takšnega (razen prenosnih USB ohišij) kupujem prvič, bi vas prosil za pomoč pri izbiri; na kaj moram biti pozoren itd. Predvsem jih bom večkrat menjaval, odpiral ohišja, vstavljal druge diske, zato mora biti praktičnost in kompatibilnost (torej da ima poleg ostalih morda tudi USB 2.0 priključek) na prvem mestu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ping ::

Pred 3 leti sem imel rack (neko poceni plastično sranje) in se mi je disk v njem nenormalno pregreval, tako, da je to verjetno ena od stvari na katero moraš biti pozoren.
Sicer pa sem kasneje raje diske montiral v ohišje in se z racki nisem več ubadal...

vasquez ::

Jaz sem pri Mlacomu kupil rack za disk za okoli 5000 SIT. Ima ventilatorček in temperatura diska je za 10 stopinj nižja od fiksnega. V navodilih piše, da se ga da zamenjati med delovanjem računalnika (ima ključek s katerim ga najprej odklopiš od napajanja in potem potegneš ven). Je SATA-1 ampak mi WD3200KS v njem v HD Tach vseeno prehiti fiksnega WD2500KS.

Gregor P ::

To je verjetno ta



Na vgrajen ventilatorček bom vsekakor pozoren; ker drugače niti ni druge kot da se pregreje:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

vasquez ::

Ja. Firma je drugače equip. Sem gledal po internetu, pa v glavnem ponujajo le novejše modele (sata2).

Gregor P ::

Verjetno bom prisiljen kupiti tega novejšega od equip-a, ali kaj podobnega, ker jih bom meddrugim potreboval tudi za WD-jeva raptorja.

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem kvalitetno ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6710192 (8802) M-XXXX
»

Lian LI PC-V800, HTPC

Oddelek: Novice / Modifikacije
124137 (3046) bluefish
»

iscem zelo LEP racunalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
373333 (1888) Bethrezen
»

Hlajenje za x2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341575 (1249) bajker
»

Chpset Fan & Asus Sli plata

Oddelek: Strojna oprema
131126 (922) iskra

Več podobnih tem