» »

Chpset Fan & Asus Sli plata

Chpset Fan & Asus Sli plata

SoKe ::

Jaz pa sem si pred kakimi slabimi dvemi mesci kupil racunalnik in me je po kakem mescu pa pol zacel ventilator zafrkavati.
imam:
1. asus sli plato
2. amd 3000 soc.939

prilagav vam slike, da slisim se vase mnenje, kajti, ko sem nesel racunalnik na servis...so rekli, da je bil prah v ventilatorju in da je zdaj dobro. to lahko povejo kaki blondinki...ne pa meni!!!




v glavnem se tezave nadaljuje...se pogosteje kot prej (nekajkrat na dan skrta pa moteno dela).
sami lahko vidite kako nestabilno deluje ventilator!!! da o tem kako skrta niti ne govorim...mi ze gre rahlo na zivce.

zdaj pa da vas slisim..

lp..
SoKe

Han ::

Zamenjaj ventilator...

Drugič pa nabavi ploščo brez ventilatorjev. :)

eDDi ::

to je klasična finta pri teh platah, pri čist vsaki začne po kartkem času tist vent tulit.

SoKe ::

aha...se mi je ze tak zdelo, da mora biti s tem ventilatorjem nekaj narobe!
kateri ventilator pa priporocate??? samo, da je cim tisji!!

lp..
SoKe

Han ::

Speeze naj bi bili kar dobri venti...

Han ::

Vantec pa morda še boljši. Za hlajenje grafike in chipsetov dobiš bakren Vantecov hladilnik z ventilatorjem pri AGT...

iskra ::

Lahko pa probaš še kako pasivno hlajenje ( poglej tu) oz. če že kupiš nov ventilator, pazi, da ima "ball bearing" oz. kroglične ležaje. "Sleeve bearing" je tisto, kar ti sedaj povzroča hrup v računalniku (navaden, drsni ležaj) - tak ventilator ti recimo ponuja Speeze iz povezave v dveh postih višje, zato se ga boš ognil v veliiikem loku.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

tiborrr ::

ball bearing lezaji so pri delovanju glasnejsi od drsnih (sleeve), a se ne obrabijo tako hitro...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

SoKe ::

hvala vam na predlogih..
ja kaj se tice pasivnega hlajenja, mi se najbolj disi, saj ni ventilatorja, itd..:)
zanimam me pa, ce ima kdo od vas taksno pasivno hlajenje, pa kako je to ucinkovito? ce hladi dovolj? namrec...jaz imam sedaj temeperaturo cipovja tam od 33°C do 41°C!!

SoKe

Gapi ::

Najcenej varjanta pa je da daš kaplco motornega olja na os ventilatorja. Skratka nalepko dol, vzameš palčko za ušesa pucat jo namočš v olje, odcediš palčko odvečnega olja in kapneš na os ventlatorja. potem vent parkrat zavrtiš in obrišeš kar je odvečnega. Nato zalepiš z selotejpom čez luknco. No namesto palčke za ušesa lohk ponucaš tud kej druzga.

RC14 ::

Tile ventilatorji so res velika nadloga za ušesa. Na DFI NF4 je ta ventilator zelo glasen, na MSI NEO2 je dosti tišji,tko da se čudim da na takšni plati kot je DFI (najboljša navijalska plata) niso to malo bolje izvedli.

SoKe: Si že kaj zrihral ??



Lp

iskra ::

tiborrr: "kao". A ločiš razliko? Na koliko centimetrov se moraš približat? Ko sleeve crkne po enem letu 24/7@~8V, se lahko samo za glavo držiš, kroglični ležaji pa mi po dveh letih in pol niso oddali še niti enega šuma.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

SoKe ::

nic se nisem naredil, ker se cakam, da mi kdo, ki ima izkusnje s pasivnim hlajenje, pove svoje mnenje!
Saj pa drugo mi tak nebo preostalo, kot, da menjam hladilnik...samo se nevem kaj bom dal gor.

kaj pa pravite, da zdaj tak nestabilno deluje..kot je vidno na 3.sliki. je to samo zaradi ventilatorja?? samo potem pa je res ful slabo nareta ta asuska!!

lp..

iskra ::

Jst sm hladil GeForce MX 440 z Zalmanovim pasivnim hladilnikom za NB - Zraven sem dal še en ventilator na 7V in to je za Windows zadostovalo. Za igrice sem navil ventilator na 12V in je še vedno vse gladko teklo. Če torej lahko hladim grafično kartico s tem hladilnikom, boš v ohišju, ki ima nekaj vetra, lahko brez težav hladil NB.

Moja Epox plošča je že dokaj stara ampak se hladi pasivno z original hladilnikom in imam vedno temperaturo okrog 31°C (razen zadnje tedne gre na 36°C ker je vse zaprašeno).

Zalmanov NB hladilnik stane manj kot 1000 SIT in delo oprvi res super. Poišči kak review pa nabavi, tako drago pa spet ni, da bi se kesal :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sleve vs. bale bearing

Oddelek: Strojna oprema
342138 (1377) iro
»

Winamp problem

Oddelek: Programska oprema
82740 (2520) Korzhakowski
»

slk900a vs silentboost

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101229 (1005) boha
»

V-mod 5900xt

Oddelek: Navijanje
91220 (1051) Lazy
»

nova kampanija na SP serverju za ET.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
753911 (3279) Deathlike M Tito

Več podobnih tem