» »

Šumniki v tpl datotekah

Šumniki v tpl datotekah

rkasteli ::

Zanima me kaj moram vstavt v tpl datoteko da bodo šumniki podprti.Lohk nardim zadevo tko kukr pr občajni html datoteki ko vstavim meta tag al to ne bo prjel k tpl datoteka nima ločen head,body itd...Prvič zdejle delam z tpl datotekami totalno iz nule tko da bi rabu mal pomoči.Hvala
rkasteli

rkasteli ::

Bi znal kdo pomagat? :\
rkasteli

sverde21 ::

Tako kot v HTML datoteki, lahko tudi z &#xxx; določiš znak (to dela 100% neglede na charset).

BTW lahko bi napisal še kateri template system uporabljaš. Predvidevam da Smarty? :)
<?php echo `w`; ?>

rkasteli ::

Ubistvu pišem z notepadom sam zdej k si pa smarty omenu bom pa res pogledu zadevo :) Drugač pa zdejle se že neki zajebavam z &#xxx; pa bom vidu kako bo prjela zadeva.
rkasteli

rkasteli ::

A obstaja kje kakšen vodič glede vstavljanja kod ozirom šumnikov v html ozirom tpl? Zadeva mi še zmer ne funkcionira tko kukr treba.
rkasteli

sverde21 ::

Ne rabš manuala ;) sam ASCII kode si izpišeš:
<?php

echo '<table><tr><td><table border="1">';
for($i = 33; $i < 1000; $i++)
{
	echo '<tr><td>' . $i . '</td><td>&#' . $i . '</td></tr>';
}
echo '</table></td></tr></table>';

?>
Zalaufaš tole skripto, daš v brskalniku Ctrl + F in poiščeš željen znak in prepišeš željeno cifro znaka :)
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Ziga Dolhar ::

Nikakor ne razumem tega kompliciranja s pisanjem v 'kodah'. Poskrbiš, da povsod (editor, server http header, charset meta tag) uporabljaš isti charset in težave so rešene.
https://dolhar.si/

sverde21 ::

To ni kompliciranje, je poenostavljanje... s tem se 100% prepričaš da bo tud nekomu z nekim noname brskalnikom prikazalo šumnike.
<?php echo `w`; ?>

rkasteli ::

Dost sm mel azajbeancije k neki ena črka ni delal pol druga tko da pol sm kar zamenu črke z temi kodami:

š= & # 353
Š= & # 352
ž= & # 382
Ž= & # 381
č= & # 269
Č= # 268

Pa v index page sm dal tale meta tag da prikaže šumnike pri komentarjih uporanikov:
< meta http-equiv=" Content-Type"content=" text/html; charset= windows-1250" >

In zadeva zaenkrat deluje tko kakor mora.Se vam to zdi vredu rešitev?
rkasteli

rkasteli ::

Spet mam problem z šumniki in sicer ko hočem vpisat kakšno novico mi spet delajo šumniki probleme.Povsod drugje na strani mi delajo problem je v novicah in pri email sporočilih. Če zadevo zamenjam z &#xxx kodami mi napiše celo kodo in ne črke.Kdo ve kako zadevo rešit?
rkasteli

rkasteli ::

Očitno je problem v komunikaciji med adminskim vmsnikom in bazo.Če stran urejem v phpMyadminu in znake zamenjam z črkami/šumniki se potem tud na sami internetni strani šumniki kažejo tko kukr bi se mogl.V kolikor pa hočem v adminskemu vmesniku strani na stran vstavt besedilo z šumniki,pa pride vse popačen.:\ Kakšna ideja?
rkasteli

Gorky ::

Tole ni nobeno poenostavljanje, ampak kompliciranje. In potem ves čas delat pretvorbe iz znakov v neke ASCII znake? Kje ste pa že vidl to. Lepo poskrbi kot je že nekdo omenil, da bo povsod, kjer boš delal naštiman encoding na željenega in potem bo delovalo. In priporočam, da se preseliš na utf-8.

Kako in kje moraš pravilno nastaviti encoding sem lepo napisal v svojem blogu. Link.

Zdaj, kako imaš sestavljene .tpl datoteke oziroma cel template sistem je tvoja stvar. Če imaš samo nekje dekleriran head in charset za HTML, potem tega v .tpl ne rabiš, samo pazi da bo sam file encoding na utf-8 nastavljen.

to je to

lp
Jutri pa je že nov dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gorky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki v php-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
214650 (3153) JoSmo
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196527 (6064) SPEEEED
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423500 (2590) krho
»

charset in php - problem

Oddelek: Programiranje
61083 (978) zeleznika
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403896 (3302) Tr0n

Več podobnih tem