» »

charset in php - problem

charset in php - problem

kyusss ::

Pozdrav,

imam problem z sumniki v PHP. Izdelujem stran za administriranje nekega sistema, zadeva je narejena tako: Ogrodje strani je .htm dokument, ki ga potem v na tej strani 'razbijem' in s print stavki 'izpisujem' in vmes vkjucim vsebino. Ker je z besedam to tezko razlozit je tle koda:

$datoteka_in=file('administracija.htm');
foreach ($datoteka_in as $vrstica) {
$datoteka_out="$datoteka_out $vrstica";
}
list($glava_a,$ostalo)=split('END HEAD',$datoteka_out);
list($meni_a,$rep_a)=split('END MENI',$ostalo);
print $glava_a;
print ZacetnaStran
//tle je meni za navigacijo
ZacetnaStran;

print $meni_a;

print $main_part_oglas;

print $rep_a;

v spremenjivki $main_part_oglas je vsebina, ki jo zelim prikazati v določenem trenutku.
Problem imam s prikazovanjem sumnikov, v .htm dokumentu imam seveda meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2", tezava pa je ker znaki, ki so iz drugege strani (php) niso pravilno prikazani,saj tu ne morem se enkrat dat meta taga (stran potem ne dela).
Problem sedaj resujem tako, da v Dreamweaverju izberem modify->page propertis->document encoding in tam nastavim pravi charset. To mi omogoci da napisem sumnike in stran uploadam in potem dela. Vendar ko v dream.. to zaprem in ponovno odprem imam to stran v iso-8859-5 (ce ima dokument head in meta tag, si seveda 'zapomni' pravi charset) in vse sumnike zjeb***.
Kaj mi je storiti???

Vem da sem precej zabluzu z vprasanjem, vendar upam da se bo vseeno nasel kdo ki ga bo razumel in mi pomagal, HVALA!

ps: kodo sem mal 'popravu' da nima vec html oblik...
  • spremenil: kyusss ()

OwcA ::

Pa uporabljaš ustrezne SGML kode za šumnike?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Phoebus ::

za začetek spremeni iso-8859-5 v iso-8859-2, pa pozabi na entityje.

kyusss ::

Phobeus: to nardim, shranim, zaprem, odprem in dokument je spet v iso8859-5
Problem sedaj resujem tako, da v Dreamweaverju izberem modify->page propertis->document encoding in tam nastavim pravi charset. To mi omogoci da napisem sumnike in stran uploadam in potem dela. Vendar ko v dream.. to zaprem in ponovno odprem imam to stran v iso-8859-5 (ce ima dokument head in meta tag, si seveda 'zapomni' pravi charset) in vse sumnike zjeb***.


OwcA: to me je resilo...:D HVALA

rokpok ::

Če dovoliš imam en predlog v zvezi z stranjo. Namesto tega, da za tisto vsebino ki je dinamična izpisuješ celo stran, lahko uporabiš phplib v katerega je vključena datoteka template.php in ti omogoča, da takšne stvari rešiš dosti bolj elegantno.

Manual
Download

Lp

kyusss ::

sleepy: hvala, sem nahitr pogledal in zgleda kr uporabna zadeva, sam zdej nimam vec casa spreminjat... Bom pa uporabil pr naslednjih zadevah8-)

zeleznika ::

Pozdravljen,

Zadevo delaš čisto pravilno. Če imaš več phpjev valda ne moreš nastavite meta tag na vseh straneh. Dreamweaver pač ne zna ugotoviti v kateri kodni tabeli je shranjen php. Zapomni si, da ko odpreš php, asp, htm,.... , vedno spremeniš charset na tistega katerega uporabljaš.
:)

lp, Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oh, ti šumniki...

Oddelek: Izdelava spletišč
122880 (2691) beerhunter
»

problem s šumniki v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
141912 (1716) plavko61
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403983 (3389) Tr0n
»

Problem s charsetom

Oddelek: Izdelava spletišč
111521 (1354) Matek
»

charset ?

Oddelek: Programiranje
133015 (2851) cahahopie

Več podobnih tem