» »

Kateri OS priporočate?

Kateri OS priporočate?

Kiborg ::

Mene pa nekaj zanima... Pri vseh teh OS-ih raznih distribucijah od Win pa do Linux in raznih manjših distribucij, ali obstaja alternativa, ki je preprosta za uporabo, po možnosti brezplačna ali cenejša od XP, varna in podpira pisarniške pograme ala Oo, brskalnik podoben Operi ali Firefoxu, ATI grafično kartico, gledanje filmov, ima preprosto namestitev v mrežo, če paq bi se dalo še poganjati sodobne igre za Win bi bilo pa še lepše.

MarkV ::

Ja obstaja. MEPIS linux je vse to. Preprost, super uporaben, pravi desktop OS, ima ogromno enostavnih orodij ki zelo pomagajo, ves hardware in mrežo zazna sam. Igric pa na njem ne boš igral, kakor tudi na nobenem drugem UNIX-based os.

Če hočeš igrice, potem WIN XP HE za tvoje potrebe.

Alternativa je MAC OS X, ampak je drag + še nov računalnik rabiš (apple).

416c6573a ::

Na www.microsoft.com je nekaj takih, na www.distrowatch.com pa je se nekaj 100 takih.
Lastnorocno.

MarkV ::

Aja, MEPIS ima že vgrajen OO, Firefox in vse ostale uporabne programe. Inštaliraš in začneš uporabljati. To je to. Nobenih nastavitev in inštalacij.

Kiborg ::

Nah, saj podpora igram sploh ni tako pomembna, pomembnejša je pisarniška uporabnost, varnost in preprosta uporaba.

bluefish ::

lahko pa vzameš Ubuntu (GNOME) Linux, ki zavzame samo en CD in ob osnovni namestivi doda le najosnovnejše programe (med njimi tudi tiste, ki jih iščeš ti). Če pa si bolj navajen Windowsov pa vzemi Kubuntu z namizjem KDE.

MarkV ::

Probal sem že vse možne distribucije in (K)Ubuntu se mi zdi manj prijazen do uporabnika kot MEPIS. Res vsem začetnikom in ljudem ki rabijo OS kot desktop replacement svetujem MEPIS, ker je res zelo prijazen do uporabnika.

Za kako resnejšo uporabo pa seveda Slackware oz. Gentoo

roli ::

Pa na Suse linux ste pozabili.Tudi mandriva linux...Suse linux ti je enostaven za uporabo.Na CDjih imaš firefox,open office,kar nekaj iger.... Programe se namešča preko paketov .rpm,preko Yast (yet another setup tool),ki je tudi kontrolni center kjer lahko stvari nastaviš z nekaj kliki.
http://www.r00li.com

Fatboyslim ::

Alternativa je MAC OS X, ampak je drag + še nov računalnik rabiš (apple).


Kolega je prodajal mac minija za 90k, zvso priloženo programsko opremo 80GB diska in 512rama bluetooth itd za 90K :\

bluefish ::

vprašaj ga če ima še kaj zaloge in ali so zadeve z garancijo, itd. :D

Fatboyslim ::

To je bilo sicer v začetku poletja (in da, garancija je še bila pri EPL), če pa še koga zanimajo minimmaci pa naj si ogleda male oglase (predvsem bolho) ker sem opazil da se jih nekaj prodaja za podobno ceno ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448680 (7721) NSA Agent
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910332 (7285) para!
»

Kateri linuxi so najboljši za uporabo

Oddelek: Operacijski sistemi
262175 (1668) mte
»

uporaba linux

Oddelek: Operacijski sistemi
111300 (1163) Pithlit
»

Windows ali Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554625 (3863) moj_nick

Več podobnih tem