» »

Priklop dveh diskov

Priklop dveh diskov

nikola tesla ::

Zdravo
V petk sm kupu seagate 320GB sata2 disk.Prej sm pa imu še 160gb seagate sata disk.Na plati GA 81945PG mam RAID možnost pa me zanima,ker se ne spoznam na to:
-Kolk bi prdobu z vezavo v RAID
-a se splača vezat v RAID teh dveh diskov
-kater je najboljši način vezave.(METODA)

Hvala za odgovor

_Sajmon_ ::

bi moral imeti dva enaka diska, vsaj po velikosti. Morda obstaja teoretična možnost 2x160GB.

bastadu ::

Lahko priklopiš obadva v RAID, samo potem boš na 320GB disku izgubil pol placa, saj je če sestaviš raid polje z diski različnih velikosti, se bo naredilo raid polje 2×(velikost najmanjšega diska)GB. Zato se bolj splača imeti dva identična, priporočeno je tudi da sta identičnega proizvajalca, tipa...

chucki ::

SE splaca raid za igrce?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

HyperGL ::

se splača raid za igre? NE!

raid je samo varnostni sistem pred izgubo podatkov, če slučajno umre en od diskov... performanse nimajo nič od tega...

no, to govorim o SATA in IDE raidu... ker sklepam da se tukaj ne govori o SCSI raidu...

bastadu ::

raid je samo varnostni sistem pred izgubo podatkov, če slučajno umre en od diskov... performanse nimajo nič od tega...
Ni čisto res ne eno in drugo... Prvo kot prvo poznamo več vrst RAID polj (RAID0, RAID1, RAID0+1, RAID 5...) in nekateri imajo prioritetno funkcijo hitrost oz. performance, drugi pa varnost podatkov...

HyperGL ::

ma glede na informacije ki jih imam jaz so tej plusi pri performansah minimalni in precej riskantni...
vsaj to mi je rekel človek ki že 15 let postavlja mreže in serverje... lahko pa mi poveš še ti kaj več... tako bom imel več znanja...

aja... tisto kar sem pisal o raidu je bilo mišljeno za SATA raid... kar se tiče performans... osebno se mi zdi, da je raid pri sata diskih edino uporaben za zaščito... bolj kot za pohitritev... česa že?


sicer pa je moj odgovor pravilen glede na raid in igre?

bastadu ::

HyperGL ::

hvala :D

chucki ::

Aha.....ne splaca se za igrce. :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

Raid 0 ali ne raid 0..

Oddelek: Strojna oprema
311835 (1288) Pyr0Beast
»

RAID???

Oddelek: Strojna oprema
152229 (1974) falotXP
»

ATA vs. sATA vs. raid...

Oddelek: Strojna oprema
241455 (1178) Jebiveter
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413688 (9292) matrix2

Več podobnih tem