» »

Problem z BIOSom

Problem z BIOSom

Zlatan ::

No stvar je sledeča... pridem dans domov, prižgem komp in bi me kmal iz stola vrgl:O :O Na začetk, ku ti čekira diske, se je stvar kr lepo ustavla... zaznal mi je samo 1350 Mhz procesorja, čeprov mam Athlona 2200+, se prav 1800 Mhz, ki jih je prej vselej normalno zaznal. No pol mi je spodi napisal še CMOS checksum error! Potlej sm prtisnu F1 in sm normalno pršov v Winse, kjer mi seveda zdej kaže sam 1350 Mhz :( :(

Kaj mi je za storiti?:( :( sam ne mi rečt, d je procesor fuč...8-O 8-O

OmegaBlue ::

Po vsej verjetnosti, se ti je CMOS malo zresetiral in si s tem izgubil vse nastavitve. V BIOSu preglej FSB in množilnik zelo verjetno se ti je spustila vrednost enega izmed teh (bolj verjetno FSB).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

klemen22 ::

Dej v BIOSu klikni na Optimized Values (se mi zdi da se tako napiše - ne da se mi čekirati) in ti bo avtomatsko nastavlo
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

muzičar ::

Za začetek boš ene štirikrat lepo globoko vdihnil in se pomiril.

Potem boš probal pa z resetom BIOS-a. Če ne veš kako poglej v manual od matične in ti vse lepo piše. Ali pa zbrskaj na netu manual od matične pa ti bo tam vse lepo pisalo. Lahko pa tudi da je CMOS baterija prazna.

Zlatan ::

Huh... no provzaprov mi ni blo treba nč od tega nardit...:)) Sm restartu komp pa hotu mal po BIOS-u brskat, pa je šlo spet vse po starem, tko d je problem kr naenkt izginu.:)) :)) Tko d fantje, vseen hvala... Si bom pa za drugič zapomnu, če bo spt kj narobe8-) 8-)

Zlatan ::

hja... mal prekmal sm se hvalu...:( :( sm nastavu na 133 Mhz x 13,5... pa mi dela uredu... do naslednjič, ko zaženem računalnik... k pridem v winse, mam tud uro in datum čist pref*****, tko d morm še to nastavlat skoz... če ne mi par programov sploh ne dela pravilno (npr. MSN in Nod32)

Muzičar... glede CMOS baterije... kak je s tem... se to zamenja al kak?

Pyr0Beast ::

Prazna baterija. Ja, da se jo dobiti v lokalni trgovini (merkur, včasih tudi merkator)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Ali pri urarju.

Zlatan ::

OK OK... sm pogledu kak ta baterija zgleda no...:)) :)) :)) sm mislu, d je kakšna posebna...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211458 (1027) Han
»

Ura in datum v BIOS-u

Oddelek: Strojna oprema
131841 (1639) Furbo
»

Racunalnik se ugasne po 10s

Oddelek: Pomoč in nasveti
391536 (1085) amigo_no1
»

Navijanje Pentium 4. 3,2 Ghz.

Oddelek: Navijanje
91021 (821) *ziga*
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442049 (1513) OwcA

Več podobnih tem