» »

16v kondenzator

16v kondenzator

Gwanaroth ::

Na matični plošči mi je šel 16V, 1500 uF kondenzator. Seveda ga bom poskusil zamenjati, ker plošča ni ravno še za odmet (nf2 ultra plata).

Gledal sem pri HTE, a tam zaboga ne gre dobiti 16V ali več z low esr kondije.

Ima še kdo kako idejo kje naj pogledam?


PS: Sicer pri HTE imajo tudi z višjo voltažo, ampak niso za matične plošče, tako da sem malo skeptik, če bi tiste prispajkal gor.

PS2: Ta zdajšnji kondenzator je 16v, a bi bila katastrofa, če bi npr. prispajkal 50V, 1500 uF ?
Lights often keep secret hypnosis..

Jackal ::

Poskusi ga dobit s kakšne stare matične plošče.

Malo mi je sicer sumljiva napetost (16V). Na matičnih ploščah so okoli napajanja za procesor 10V in 6.3V kondenzatorji.
Drugače pa bi bil za silo tudi kondenzator 1500uF / 50V - če ga imaš prostor nalotat.

M@73Y ::

Upam da si dovolj vešč pri spajkanju za taka precizna spajkanja. ampak nevem če lih, a matične plošče so sestavljene iz več layerjev in lahko je ta kondenzator povezan preko kakšnega vmesnega layerja in v tem primeru bi potreboval res veliko sreče da bi ti uspelo prispajkati. kar se pa tiče voltaže: večja je nazivna napetost večji je torej lahko uporabiš 16, 25, 50V a ti so že precej veliki. važno je samo da nima manjše nazivne napetosti pod 16V.
..jump into psytrance tunnel..

sinko999 ::

50V je rahlo preveč , probaj najti 20 ki so ziher na zalogi, sam sem menjal 14 komadov 2200,16v pa še plošča dela zdaj po 3 letih, pa verjetno imaš še kakšne druge trgovine tako da napiši od kod si, oz ma še kak drugi uporabnik kake kondenzatorje odveč. Preglej ploščo da še ni šel kak drugi ker ko gre en kon. gre ponavadi še kak drugi, znaki rjavi na vrhu, napinjan , spodnji del je ven potisnjen in se kon. "ziba" na plošči.

LP
Ni? ni ve?no !

Gwanaroth ::

Hja meni je presenetilo teh 16V. Do zdaj sem imel vedno opravka s 6.3V.

Misliš, da bi s tistim 50V delovalo vredu?

> Poskusi ga dobit s kakšne stare matične plošče.

Sem gledal in imam samo 6.3 oz. 10V.



[Plata na kateri je šel ta kondi je pa DFI NF2 Ultra Infinity, če komu pomaga.]
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

Ma spajkanje mi kar gre.. sem popravil precej plat do zdej in vse delajo BP. Zanimala me je samo voltaža, katero priporočate, naj dam, ker teh 16V jih ni za dobit nikjer.

sinko999: sem blizu Nove Gorice. Sem povprašal tu v lokalnih elektro šopih, pa nimajo nikjer kondenzatorjev.

Tako, da če jih ima kdo na zalogi, oz. ve, kje se jih da kupit, se priporočam. Bom počakal še nekaj časa, sicer pa butnil gor z višjo napetostjo.
Lights often keep secret hypnosis..

stromar ::

Jaz imam en komad 1500uF 16V pobran z ene plate stare kakšni dve leti, kjer je crknilo nekaj drugega. Je brezhiben.

Lp

Brane2 ::

Če je low ESR, tudi 50V kondi ne bi bil napačen.

EDIT: Za elektrolite ni dobro, da delajo s prenizko napetostjo dalj časa, a efekt je marginalen. Drugi pomislek so induktivnosti, ki so pri večjem ohišju večje, a glavni glavobol je itak ESR, tako da če ta paše, bi po moje moralo laufat...


Sicer pa je IMHO najboljši vir za take zadeve lokalni bolšjak ali kak odpad, ki dobi računalniško robo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kondenzatorjev na plati

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153104 (1941) Pšenični
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712256 (9026) Pyr0Beast
»

Kakšen kondenzator je to ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283187 (2230) cortez
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314891 (10571) Pyr0Beast
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608415 (7074) Pyr0Beast

Več podobnih tem