» »

Ni file sharinga

Ni file sharinga

rapvirus ::

Imam router Asus Wl-500g Premium preko katerega dva omrežena compa dostopata do neta (telemach), s cimer ni problema. Vkljucen mam dhcp. Problem je ker ne morem z enega racunalnika dostopat do drugega. (vidita se sam sam ko hocem dostopat do sharanga fajla napise access denied, naj se obrnem na skrbnika mreze al nek tazga) Pingata se, firewall je na obeh izkljucen. Ustvaru sm na obeh compih uporabnika z istim imenom in geslom kot je ze v eni temi blo opisano. Izkljucen je easy file sharing. Protokoli mislm da su tud vsi vklopleni. (Aja oba compa mata win xp). Sm pozabu povedat prej.. oba racunalnika mata seveda isto ime workgroup-e. Se opravicujem za zmedeno pisanje in se zahvaljujem za vase nasvete
  • spremenil: rapvirus ()

aljazh ::

Pri meni je pomagalo naslednje:

1- Open dos prompt, type ipconfig -all.
2- Look at the 'Node Type' it probably says Peer-Peer or something (this is
what mine said)
.... we want it to say 'Hybrid'
3- Press 'Start' button > Run... > In the box type regedit. This opens your
system's registry.
4- Navigate the tree to:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/NetBT/Parameters
5- Rt. mouse click and select New > DWORD Value
6- Name it 'NodeType' (without the quotes)
7- Rt. mouse click on it and select Modify
8- Set Value Data to '8' (no quotes)
9- Leave Base alone. 'Hexadecimal' should be selected
10- Press 'ok'
11- Close regedit and reboot. (Your done!)
12- Open dos prompt and type ipconfig -all
For node type it should now say 'Hybrid'
13- Do this to the other computer that you cannot network. Your computers
should be able to see one another.

rapvirus ::

Danes mi je po mucnih dveh dneh uspelo ustimat(ne me vprasat kok :) ) aja glede nasveta: men se pr NetBT ustavi.. oziroma tega ni v registru. Zdaj me pa se nek zanima da ne bom odpirov se ene teme. Zdaj lahko uparabljam share med racunalnikoma sam sharan disk k mam na routerju pa se zmer ne morm. Enako vidm ga sam pise access denied. a je treba se kaj na routerju nastavt?

aljazh ::

Zdaj lahko uparabljam share med racunalnikoma sam sharan disk k mam na routerju pa se zmer ne morm. Enako vidm ga sam pise access denied. a je treba se kaj na routerju nastavt?


Ali imaš direktno na router priklopljen zunanji disk preko usb? V tem primeru moraš najbrž uporabiti ftp za dostop do tega diska, še prej pa na routerju nastaviti parametre za dostop (upor. ime, geslo). Vsaj tako je pri Asus WL-500 deluxe.

rapvirus ::

mislim da se da brez ftp. saj vidim ga ze, sam ocitno nimam pravic da bi dostopal do njega. gre se mi za to da bi lahko uporabljal download master na routerju (torej router vlece dol na ta disk tudi ce noben comp ni przgan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rapvirus ()

Celeborn ::

Zakaj imaš pa simple file sharing izključen? Če bi bil vključen bi verjetno delalo (vsaj prvi problem).
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

rapvirus ::

prvi problem sm že rešil. Zakaj ne simple file sharinga? izkušnje kažeje na to da dela vec problemov ko koristi.(vsaj moje :D )

rapvirus ::

Rešil tudi drugi problem. Nadgradil sem na najnovejši asusov firmware


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171608 (1451) Invictus
»

NetBIOS over TCPIP

Oddelek: Omrežja in internet
151748 (1498) Chessman
»

Računalniki se ne vidijo preko My network places

Oddelek: Pomoč in nasveti
81939 (1800) BaRtMaN
»

Računalnika se ne vidita na mreži

Oddelek: Omrežja in internet
101857 (1596) vladika
»

zakaj ne morem s drugega racunalnika dostopat na prvega?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7900 (818) DanKick

Več podobnih tem