» »

Nameščanje winsev

Nameščanje winsev

CWIZO ::

Nekaj me zanima.
Imam nameščen win2k.
Ke so winsi totalno sfukani (pa še kšn virus se gor valja), bom na novo namestil sistem.
Zdej me pa zanima :
Kako nej v win2k formatiran c particijo (imam še d in e ).
Al če recimo samo butnem inštalaciski cd v cd rom enoto inu prižgem računalo a bo pol inšalacija sama formatirala c particijo.
Pa če se da da se formatira smao c particija in ne pe d in e zraven.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

krucymucy ::

med instalacijo se ti pojavi možnost formata... sam če maš virus gor verjetno ni ostal samo na particiji c:\

DarkHand ::

daj lepo cd noter in ko bo zbootal imas meni na katero particijo mislis naloziti tam izberi c
potem te pa prasa ali naj formatira ali ne inzberi format using ... kar mislis imeti FAT ali NTFS particijo priporocam ti NTFS ...
in to je to formatiral bo pa samo c

CWIZO ::

JA NTFS imam že zdej in ga mislim obdržati.
JA to pa sploh nisem pomislil da bi šel še na druge particije.
BOm dele naredi virus check (sam mam par mesecev star program ) pa bom videl.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

SLOWWWeb.net ::

Iz CDja nardi diskete, ki jih nato preveri z rotivirushim programom, nato pa sledi navodilom. Potreboval bos 4 diskete, nato zbrisi celoten disk-tanajboljša verjanata je, da ga zbrišš z disketo za disk!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

krucymucy ::

hmm... iz diskete smo bootal leta 2... dej bootni iz CD-ja... ja madona pa kaj vam je veselje bootat z 4 disket, v tem času ko se bootajo diskete... si lahko že na pol inštalacije...

SLOWWWeb.net ::

2k nima zagonskiga sektorja na CDju :P ! Troej, če boš vse prej poformatiral z disketo za disk, rabiš diskete! Če boš pa povozil disk, pa računaj na vračilo virusov-skrijejo se lahko tudi v ram,...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

krucymucy ::

Mogoče za tvoji winsi nimajo, ker ga presnemaval idiot!!! Moji ga imajo... še celo win98 majo možnost boota iz CD-ja...:P

jetam ::

Kaj spet bluziš TY... Win2k ima zagonski sektor. In potem VSEM svetuješ naj bootajo z diskete ker imaš sam pokvarjen CD. Boot disketa... ajd ne seri...

SLOWWWeb.net ::

Windows 2K, katere uporabljamo v službi in imamo tudi pogodbo za nadaljno distribucijo-beri: zakup več licenc [običajno od 200-300 komadov zaradi kolicinskih rabato-in ja prodajo se vse, se kar nekaj jih zmanjka :D]; Če bi imel ti originalne WIN, bi vedu da je 98 imela zagonski sektor, MEji in W2000 pa ne. Možno pa da je to zaradi tega, ker nam jih Microsoft pošlje pripravljene samo za nas-ni zaklenjen setup, le ID produkta je že vnešen,...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

jetam ::

Imam originalne Win2k in originalne WinXP in se boota s CDja. OK? Sicer pa tvoj podpis...

SLOWWWeb.net ::

jetam: Kot sem zgoraj napisal,predvsem pa NAUČI SE BRATI! :| .

P.S.: Za XP home edition lahko povem da so zagonski, ker jih uporabljam doma. Te pa sem kupil poleg novega PCja oz. plate, procesorja in večjega diska.

P.S.S.: Ne verjami vsega kar je napisano, namreč imam cetifikat od Microsofta, ki sem ga pridobil v housingu.

__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

krucymucy ::

ti, ki imaš certifikat od M$ pa bi res mogu vedeti da so vsi winXP bootable z CD-ja...:P

jetam ::

Certifikat...??? No saj...

SLOWWWeb.net ::

krucymucy: XPji so vsi zagonski, če sem prej to pozabil napisat, amapak spet obstajajo izjeme. Namreč proizvajalci PCjov, ki jim Microsoft zaklene setup. Sicer pa se to tudi lepo vidi pri nas, če kupiš pc od PC+,...: zraven ne boš dobil "polni cd" temveč obnovitveni cd. Funkcija tega pa je, da ima zaklenjen setup in se ga lahko uporabi samo na istem PCju-. To pa zato, če moraš formatirat PCne moreš uporabiti priloženega cdja in si ga prisiljen nesti na servis, razen če lahko dobiš navdne WIN, pa potem noter vpises SN
Skratka, obstaja več verzij CDjov, ki se prilagodijo proizvajalcem.
Primer: Prenosniki imajo tako tudi povsem drugačen način inštalacije-samo vpišeš model prenosnik in vse gonilnike itd. bo namestil brez problema.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

jetam ::

A je bolelo tole napisat kaj? In potem mi ne znamo brati...

andrej ::

Ma dajte no. Ste kot mali otroci:P

Jaz sem tudi MCSE+I, MCT, MS MVP pa se bralno znacko mam pa kaj!:D

Ne, cisto zares. CD-ji za stranke (torej v skatli) so bootable. Za win9x ne vem, ker jih nikdar nisem mel prav instaliranih, w2k in XP pa sta definitivno bootable.

Tako kot je TY v zadnjem postu reko, obstaja vec vrst CD-jev, ceprav je to, da niso bootable rahlo cudno. Recovery CD-ji so itak bootable, se celo MSDN CD-ji ki majo gori PRO in Home na istem CD-ju so bootable...

andrej ::

pri prenosnikih je pa tudi odvisno od samega proizvajalca. Recimo moj moj bivsi compaq je imel kao recovery CD, ki je mel gori vse gonilnike in programe in ti je celi disk cisto na novo sformatiral in nalozo...

Docim moj novi Dell pa ma cisto pravi w2k CD, ki ga instaliras kot da bi ga kupo v skatli...

Odvisno od proizvajalca...

ABX ::

Jaz sem pa glih danes dobil značko MCP.


Ma prav zares.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

ql, prvi korak je najtezji:)

ma pocasi se bos kar navelical vseh teh znack... mam jaz doma 5 znack, ene 3-4 tiste (ne-kreditne) kartice, enih 8 papirnatih certifikatov of excellence, itd pa se mi samo valajo... ja, pa se tako plakato kao "Charter Member 2000", ker sem bil nekje med prvih 1000 w2k MCSE-jev na svetu al nekaj takega...

pa ni prave vrednosti, ker mas "licenco" samo za tebe;) Se dobro, da ni aktivacije;)

ABX ::

Šit, jaz pa sem že hotel letet na bankomat. :)


Raje bi dobil kako nago babo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

ma te kartice so v bistvu kreditne, samo delajo samo v Redmondu v posebnem bunkerju. Potem pa lahko kupujes svasta. Pa baje gre dol z billovega racuna:D;)

ToniT ::

Pa še take lepe barve so in tak lep hologram majo gor.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

ABX ::

Malo sem si boljše pogledal uno značko. Ne moreš verjet gor piše professiona (brez L na koncu). Kaj moram počakat na kak patch?

Ta Bill še značke ne zna spravit v 100% stanje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ToniT ::

.Moja značka ima l na koncu - mogoče jim jih je zmanjkalo! Ali pa so jim hekerji spremenili logo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

ABX ::

Mogoče moram doplačat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje-Težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
241724 (1143) luksorzi
»

Formatiranje diska ter install WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
137364 (7237) PrimozR
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523493 (2920) ToniT
»

Win xp-vprašanja

Oddelek: Programska oprema
141183 (1039) andrej
»

WIN2K inštalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
7869 (784) Cr00k

Več podobnih tem