» »

Formatiranje-Težave

Formatiranje-Težave

centio ::

Poskusam formatirati disk, ampak mi nikakor noce zaceti proces formatiranja.
Vedno se prikaze naslednje sporocilo: Win. cannot format this drive. Quit any disk utilites or other programs that are using this drive.... Noben program ni odprt, tudi firewall in antivirus sem onemogocil, pa mi se vedno prikazuje to sporocilo.
OS je Win 2000 Pro.
Thanks na odgovorih!

_vrag_ ::

Disk ti bo sigurno uspelo formatirati s pomočjo zagonske diskete za win 98 npr..
;)
Vstavi disketo naredi reset... nastavi v biosu naj bere iz diskete, potem pa še samo format c: in to je to ... Have fun!

centio ::

Bil sem poskusil ze tole in mi, ko vpisem format C: vedno vrne:
Napacen ukaz ali napacno ime datoteke.
Poskusil sem tudi preko comand prompta, ampak vedno ista stvar, ali ne prepozna ukaz, ali pa javi, da nek program deluje.

Celeborn ::

Če hočeš dat gor XPje, bootaj z instalacijskega cdja. Tam sledi postopku. Izber formatiranje pred instalacijo. To bi moglo bit to.

centio ::

Ne zelim namestit Xp, vendar pa sem probal tudi ze na tak nacin preko win 2k Cd-a, neuspesno seveda. Kaj za vraga se dogaja??

kilergas ::

ce mas fat32,..formatiraj eno disketo za dos al kakor koli ze,.na njo skopiraj format.exe,..in pol lepo v dos,.and format c: and press enter,..za ntfs,..pa lepo sz cdjem od xp,..

Vikking ::

"Bil sem poskusil ze tole in mi, ko vpisem format C: vedno vrne:
Napacen ukaz ali napacno ime datoteke"

to ti napiše zato ker maš windowse 2k, sistemsko disketo pa win98... na tej strani si naredi sistemsko disketo ...http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
kjer lahko narediš sistemsko disketo za vse operacijske sisteme...se pravi ti moreš nardit sistemsko disketo za win2k

Maxtor ::

Po do sedaj prebranem si razlagam naslednje:

1. Nisi še kaj pogosto formatiral, rajt?

2. Formatirat želiš v windowsih - to žal ne gre.

3. Formatirat želiš v Command Promptu - tudi to je v Windowsih - ne gre?

4. Formatirat želiš iz sistemske diskete, na kateri žal nimaš datoteke format.

5. No, ja morda pa imaš format na disketi, samo imaš pa NTFS particijo in ti diska ne prepozna.

Rešitev: vzami cd od w2k, nastavi boot from CD, izberi particijo za namestitev, jo sformatiraj pa adijo.

Če pa to res ne gre, potem pa kako orodje za diske, pa malo preglej disk za napakami.

LP

centio ::

1. Nisi še kaj pogosto formatiral, rajt?

Not rajt! Nisem se formatiral nikoli :-)
Thanks na odgovorih, bom poskusal slediti vasim nasvetom.
A ja, zakaj se ne da formatirati v windowsih, ce pa ponujajo to moznost?

alkoo ::

sej u windovsih lahk formatiraš particijo sam ne sistemsko.

centio ::

Ne gre, ne preko zagonske diskete, ne preko Cd-a, vedno izpise da ne more najti ntkrnlmp.exe in tukaj se zadeva ustavi.
Mi lahko priporocate programe za cekiranje diskovja?

ALEN113 ::

zivijo
imam en problem po formatiranju računalnika zato sem dau vprašanje kar u to temo. prijatelj mi je dal računalnik za formatirat pred tem pa je on pobral ven zvočno kartico tako da imam računalnik brez zvočne kartice. in nastopil je problem ki ga še nikoli nisem imel,inštaliral sem driverje za grafično kartico in sploh mi ne zazna directx-ev. problem imam tudi z direct3d. pa me zanima če je možno da je zato kriva zvočna kartica oz. da noče normalno delat grafična kartica(dxdiag ne zazna directx-ev in direct3d je na disabled) ker je prijatelj vzel ven zvočno kartico???? kaj mi svetujete??? upam da bo kdo znal rešiti problem
lp

Twoface ::

Tudi jst bom kar tule vprasal....

Zadevo resujem ze drugi dan. Sedaj delam na racunalniku ki sem ga v dveh dneh formatiral ene 5x. Sedaj mi nekot vse dela,internet,xp, samo ko instaliram kak program mi noce instalirat (msn,winamp,bitlord..) se rpavi nic ne dela, iger in ostalo sploh nism se preizkusil

Seveda vem kje tici tezava in sicer, ko sem formatiral rac mi je v postopku ko mi je setup instaliral windows (modro ozadje in rumena črna za procentne) nenehno javljal napake in ponujal moznosti kot, prezri, nadaljuj.. seveda da mi je bilo omogoceno nadaljevanje snemanja sem dal "prezri" in to kar 20, 30x.. seveda mi windowsov ni posnelo kot je treba.

V čem bi bil problem? To se mi je pojavljajo ko sem formatiral v roku 2h dneh ene 5x. Vedno in vedno javljajo napako pri snemanju winXP v setopu.

Načini ki sem jih uporabil:
-dal sem quick format, in tudi tisto formatiranje ki traja 1h in se vec.. vedno javlja napake in nato prezrem napako in snema dalje
-zamenjal sem 3 razlicne xp.e windowse vedno javlja napake in nato prezrem napako in snema dalje
-zamenjal cd-rom pogon vedno javlja napake in nato prezrem napako in snema dalje
-pa še to.. tale disk ko sem ga toliko formatiral sem zamenjal tudi z drugim in izklopil prvotnega, in ne mores vrjet, na drugem mi je delalo isto....

Ali semo morda poškodoval disk? Kaj sedaj pisem in dela racunalnik vendar ne morem kaj posnet ker zleda da prav tisti sys manjkajo..

Znorel bom... nujno pa rabim rac za solo siht..

hlp me pliz
ĐONI BI GUT!

M@k@veli ::

@Twoface

Verjetno je problem v trdem disku..po moje da je poškodovan..
West Side

energetik ::

Ne ne, po mojem ima človek problem z legalnostjo XP-jev. Če te prav razumem, si probal inštalirati že s 3 različnih CD. Si mogoče kupil 3 licence XP? >:D
V dugem primeru si verjetno zanič zapekel .ISO fajle ali pa so .ISO fajli pokvarjeni.
Nabavi lepo legalne XP/Visto in bo vse delalo BP. Ali pa si presnami Ubuntu.
Aja, pa prosim piši vsaj približno slovnično, ker tole je zelo težko brati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Twoface ::

To da xp.i ne bi delali po mojem ni problem, ker drugje pa delajo na drugih PC.ih ( danes dobim orignal xp.e in sporocim)

Zamenjal sem disk kot sem napisal. Se pravi tega odklopil in zelel drugega formatirat --> naredi enako, javi napako 20x 30x...

Kaj pa glede RAMa? Kaka moznost da je to narobe? Imam 1gb ramov (2x500kao) 3200, in sem poizkusil dodat dodatih 256mb na plato, vendar mi je zaleo neki pisat, zgleda da niso bili pravi (ceprav so bili 3200) in sem jih uzel nazaj...

Pojma nimam kaj naj
ĐONI BI GUT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Twoface ()

energetik ::

Napisu si, da si zamenjal tudi že CD pogon in HD. Potem je še edina varianta da te CD plošček zafrkava. Mislim, da te napake javlja, če ne more kopirati trenutnega fajla iz CD na HD. Vsaj tako se spomnim, ko sem nekdaj še inštaliral Win95 iz 30+ disket. Itak da jih je bilo vsaj nekaj pokvarjenih... >:D
Torej dobi kvaliteten CD in počasi zapiši butabl ISO fajl oz. dobi original.

Twoface ::

Zamenjal sem 3 razlicne windowse... ju3 preizkusim se orginal.

upam da rata
ĐONI BI GUT!

Twoface ::

Danes sem dal orginal windowse in dela brez problema... omfg. Pred tem sem preizkusil 3 razlicen windowse (neorginal)... swasta. Hvala vsem vseeno!
ĐONI BI GUT!

bluefish ::

To dosti pove o kvaliteti raznih travniških verzij.

blackbfm ::

Če je kopija potem ni problema (logično). Samo ljudje so veseli z raznimi black, ultra, lite in podobnimi stvarmi..

bluefish ::

ja, saj to pa je še največji problem travnika, ker je skoraj nemogoče dobiti popolnoma čisto stvar. No, na srečo imamo nekateri MSDNAA.

luksorzi ::

sej u windovsih lahk formatiraš particijo sam ne sistemsko.

jest mam en dodatn disk, pa ko ga hočem iz windovsa formatirat, mi ravno tako napiše:
Win. cannot format this drive. Quit any disk utilites or other programs that are using this drive...:8)

bluefish ::

jah, če do nje dostopa recimo utorrent ali kaj podobnega potem ni čudno. Lahko pa preko cmd narediš dismount.

luksorzi ::

Kaj je to? Kako pa to naredim?

Je tu kdo, ki bi mi znal razložit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luksorzi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141851 (1652) Mamaplata
»

Problemi z diskom in WIN XP inštalacijo, HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6803 (772) Lith
»

format c: na XP-jih

Oddelek: Pomoč in nasveti
141058 (883) Zdravko
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171558 (1285) @ljash
»

Sistem je blokiran!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131194 (1023) Space Surfer

Več podobnih tem