» »

Sony Vegas 6.0

Sony Vegas 6.0

vice boy ::

Dobil sem ta program, ki se mi zdi kar dober, hkrati pa preprost za laike take kot sem jaz.
še zmeraj pa ni tako preprost :D
zato bi vprašal če veste kako bi lahko dau v video tekst tako da je samo tekst na videu brez ozadja. V navodilih piše da daš trasparent da se potem tako vidi samo pri meni je še zmeraj neka barva za ozadje.
LP, Začetnik
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

#000000 ::

Potegni ga en layer višje od videa recimo na Video overlay LP

roli ::

Jaz sem ga preizkusil pa se mi sploh ni zdel preprost.Sem pa potem dobil adobe Premiere in glej ga hudiča ta je veliko bolj preprost.Pa tudi menuji so logični.Res pa je,da moraš bit navajen Photoshopa ali kakega drugega adobe programa.Poizkušal sem narediti transporter efekt na mojem videu.In vodič za sonyjev vegas je bil dolg in razumljiv ampak obupno dolg in ga ne bi nikdar vedel na pamet.Za premiere pa je to enostavno.Dvakrat sem ga naredil,in ga že znam na pamet.

Priporočam,da si potegneš trial verzijo in ga poizkusiš.Za text v video pa je preprost.Samo kljukico daš pa je ozadje prozorno.Tudi kak svetleči text ni problema naredit.
http://www.r00li.com

vice boy ::

ne morem ga prestaviti više, ne gre.
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

vice boy ::

kako pa shraniš celoten projekt...tam zgleda nekaj zapleteno....
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

vice boy ::

Mogoče kakšna pomoč???
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

roli ::

Morda file>save? Ali misliš,da shraniš kot film? Premiere ima File>export>adobe media encoder.Mislim,da imajo vsi programi podobno.
http://www.r00li.com

vice boy ::

Jaz mislm za Sony Vegas
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

roli ::

Vem.Vsi programi za urejanje videa so dosedaj imeli nekaj takega.Ponavadi file>export...
http://www.r00li.com

#000000 ::

Mal sem se zaje.. ampak ne pretirano, uglavne text ne sme bit na video layerju lako pa je na text ali overlay stezi-layerju (če maš še en video na overlay bo pač stal na text on obratno. Uglavnem ne da se mi pisat pa si poglej posnetek (mism da ni n0bene razlike med verzijo 4 in 6, vsaj kar se tega tiče)

vegas 4 in tekst

Za izvoz filmov pa tkole, vedno ampak res vedno, prvo shrani projekt, šele nato rendaj video, ker če se ti kej zalomi, boš vse delal še enkrat (ni sicer vegas neka zmrzal kot je *pinaccle studio* ) ampak za vsak slučaj se splača shrant ppred rendanjem. Glede nastavitev pa je tolk tega da je brez veze pisat, poglej si mal še ta posnetek da vidiš nekaj od možnosti.

izvažanje videa

aja video je v xvid formatu. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

vice boy ::

Zanima me
1 kako lahko daš hitri posnetek
2 kako daš besedilo čez posnetek (deluje samo tako da VIDEO potegnm na en nivo niži na prvga pa dam besedilo sm upm da je še kkšn drug način.
3 kako bi lahko recimo zmanšal glasnost pesmi recimo nekje na sredini za nekaj časa...potem pa zopet do konca glasnost

LP, Začetnik
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

vice boy ::

Res nobenega namiga?
vsaj za hitri posnetek???
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

#000000 ::

Hitri posnetek = postaviš miško na začetek filma-clipa držiš levi klik + CTRL (pokaže se taka valovita črtica) če povlečeš desno se bo film predvajal hitreje in obratno. Kako to naredim na sredini filma ?? selektaš pač določen del posnetka, ter klikneš zgoraj na split gumbek ali stisneš S, postopek je isti

za text glej 3 poste višje

za ton = greš z miško na zgornji rob layerja, držiš levi klik ter potegneš dol in si znižal glasnost celi datoteki, če hočeš to narest samo na določeni točki, pač splitaš ton na več delov in nastaviš glasnost.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362581 (2217) opeter
»

[Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

Oddelek: Zvok in slika
132095 (1816) Volk|
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392458 (1845) marS
»

Adobe Premiere DivX plug-in

Oddelek: Programska oprema
121711 (1561) CaqKa
»

Adobe Premiere

Oddelek: Programska oprema
91829 (1658) marS

Več podobnih tem