» »

kupovanje RAMa

kupovanje RAMa

Electroclash ::

'ello folk, kupujem ram pa me zanima par stvari k sm deleč od tega d bi biu geek, freak, 1337 al pa xpert. no, v glavnm:

zaenkrat mam 256 rama. ne vem spljoh kakšn je, kakšno frekvenco ma, nč... (kje se tu pogleda? ) premišllou sm o nakupu dodatnih 1024 mb. a more bit točno tak kakršn je ta zdej al je lhko drugačn? to me zaenkrat zanima... pričakujem pa še kkšno tono koristnih nasvetov :D :D

Han ::

Za začetek si lahko pomagaš s CPU-Z, ki ti bo pokazal vrsto spomina, katere frekvence podpira in na kateri hitrosti deluje.

Potem preveri, koliko prostih mest za spominske module ima tvoja osnovna plošča in glede na to nabavi ustrezen spomin. Ta je lahko hitrejši; kako hitro bo deloval, je odvisno od najpočasnejšega modula in BIOS nastavitev...

Electroclash ::

aha ok tnx... sam še neki - cpu-z mi pokaže, da imam samo 2 slota, na slotu #1 je zdajšnjih 256 mb, slot 2 pa je prazen. To pomeni, da lahko dodam samo še 256 mb?? 8-O

Grimlord ::

To pomeni, da lahko daš v tisti slot toliko rama, kot ti ga podpira plata na enem slotu. Lahko je to 512 ali pa celo 1024MB. Poglej na netu specifikacije od tvoje plate.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to sploh možno (RAMi)?

Oddelek: Strojna oprema
263237 (2458) bobi1992
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102275 (1930) Blinder
»

Pomnilnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61194 (1194) ant
»

Ali je to mogoče???

Oddelek: Strojna oprema
61496 (1412) VidKo
»

RAM problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71359 (1259) amigo_no1

Več podobnih tem