» »

sestavljanje računalnika

sestavljanje računalnika

pn ::

Rad bi sestavil računalnik. Pa me zanima kje lahko dobim informacije kakšno motherboard moram kupiti da bo podpirala x Mhz, x GB trdi disk, X Ram,napajalnik, ... Npr kakšen seznam kjer to piše da ta matična pa podpira te komponente... Upam da razumete. Kaj moram storiti ko dobim vse dele, Kako zvem kakšno ohišje moram kupiti? Moram potem še kaj narediti ali samo prižgem računalnik in inštaliram windovse? Veliko vprašanj? Sem zelo firbčen! :) Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor! LP, PN

Cowboy6 ::

:\
vidim, da si bolj lajk v tem, tako ti bom to na kratko in enostavno napisu. PEJT V RAČUNALNIŠKO TRGOVINO IN TAM UPRAŠ!!! hehehe, ne da se mi pisat.
P.S. nej ti bo (ajde neki malga) maš dve vrsti plat; tiste ki podpirajo AMD ali Intel procesorje. mislim, toda nism čist prepričan, da od P II se uporabljajo ATX ohišja. nism čist sigurn!!!:D
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Neo32 ::

Najprej se odloci ker procesor bos zastopal ali AMD ali Intel, pol k se odlocs za enga poglej na netu za plate ki podpirajo tvojega in pogledas njihove statistike, cene, kva vse podpirajo in kaj ne, and so on, and so oon,.... Pol si kupis napajalc, ce ne mislis nic overclockat al pa kaksne vente dodajat al pa neonke al pa en kup diskov pa cd-romov pol ti je cez glavo 200W ATX napajalc, ker vse ta nove plate namrec podpirajo ATX napajlce. Pol se na kolicino dela in ostalih zadev odlocis za disk, kulk bo velik, na kaksni hitrosti bo delal (5400, 7200,...) Pol si na kolicino denarja ki ti ga ostane prbavis se ostalo: graficno (za 15 jurjev dobis ze kar eno spodobno), pa zvocno kartico ( 5 jurckov je ze kr u redu), pa seveda RAM vec ga je bols je ( 256MB rama je ze kr u redu, no) in seveda ne pozabi pogledat kaksen ram podpira tvoja nova plata SDRAM ali DDRAM, kar se meni zdi sta ti dve razlicici sedaj najbolj razsirjeni. Ce se pa ne mores odloct ker proc bi izbral pa si na netu poglej, kjer imas na kupe raznih testiranj procesorjev in vseh ostalih zadev. Evo za jkonec pa si kupi se eno ohisje ki je tebi vsec pa en monitor pa misko pa seveda ne pozabit tipkovnico.:D
Neo32 (c)

pn ::

Najprej hvala za vse odgovore. Res sem bol laik v tem. Vendar me take stvari vedno bolj zanimajo. Hvala Neo32 da si mi razložil (sploh ne zgleda tako težko!:)) Hvala gregac6, da si se vseeno potrudil in nekaj napisal čeprav se ti ni nič dalo:). Zdej imam sam eno vprašanje kje na internetu lahko dobim kakšno informacije o platah? URL? In še to ali je neo32 naštel vse komponente, ki jih moram vstavit al moram še kakšne "čipke" not vstavljat in kakšne jumperje al kej tacga? HVALA!!!

Neo32 ::

Kr se men zdi sm vse nastel, jumperjev pa novejse plate nimajo vec, vsaj za nastavljanje frekvence procesorja in ostalih osnovnih nastavitev, to ti plata ze vse sama prepozna. Evo za linke pa si poglej novo prenovljene stran Povezave™: Klik
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

pn ::

Aja mi lahko poveš še kakšen URL za plate. Prosim. HVALA!

Neo32 ::

Mas pod povezave; Abit, Asus, MSI so vsi linki na tej strani.
Neo32 (c)

robertos007 ::

gregec vidim da si ti tudi en laik na področju računal. kaj pa ma ohišje veze z procesorjem? moj celeron 800 laufa še vedno v starem dobrem at ohišju.

Neo32 ::

Pa ohisje sploh nima veze, vazn je napajalnik, na ohisju je edina razlika med AT in ATX to da mas pr AT na sprednji strani 220V stikalo, pr ATX pa nizko napetostno tipko. To je vse. Tisti prkljucki na zadnji strani, ki gledajo vn iz ohisja pa niso odvisni od tega a je ohisje ATX ali AT, ker jest sm imu ATX napajalnik pa plato k je imela zadej samo konektor za tipkovnico, vse drugo je ( com, lpt,...) je bilo povezano prek zic na palto, n pa tko kukr zej k so vsi konektorji prspajkani na plato. Tko da bitn je napajalnik.
Neo32 (c)

[t502] ::

Na tej strani so zbrani testi od katerga koli hardwera.

http://www.neoseeker.com

[t502]

mobisuxguru01 ::

sicer mogoče veš, lahko da pa ne bo odveč če ti povem, namreč ko maš CPU pa plato rabš še en ventilator, pa termalno pasto ki pride med proc in vent, pa ne preveč namazat, pa premal tut ne:D, paste so pa Artic Silver II al pa ena Titanium (za to tazadno nism čist sigurn)

pa še nasvet, če se tega nisi sam spomnu dej komp rajš komu drugmu sestavt, pa brez zamere

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162776 (2030) fosil
»

Računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665342 (3501) cosmicsuper
»

BTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10518050 (7177) filip007
»

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594434 (3339) Vuli
»

kopujem komponenete v vrednosti 230k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1125081 (3757) boštjan

Več podobnih tem