» »

[ LINUX ] Problem z instalacijo Fedora core 5

[ LINUX ] Problem z instalacijo Fedora core 5

M-XXXX ::

Mam 250gb disk, na tem disku dve particije eno 200gb eno 40gb! 40gb mam za preiskusanje raznih os-jev! Prej sm mu ins. Visto zdaj pa sem se odlocil da grem se na linux! Dol sm potegnu Fedora core 5 64bit in jo hocem instalirat mi zacne pregledovat strojno opremo! Grafo pregleda, ko pa naredi server test napise 1,2,3 potem pa se ekran izklopi! Če napises pred instalacijo skipddc ali noprobe zacne vn vrze uno slikco pa napis fedora in miško lahko premikas vendar po tem ni nic naprej, dvd rom se izklopi! Kaj naj se probam!
  • spremenil: BigWhale ()

Roadkill ::

Povej malo specifikacij računalnika.
Ü

M-XXXX ::

meacho ::

Men na moji x800 GTO ne dela pod nobenimi pogoji, razen v vga načinu...
Skratka ta fedora je dost hroščata.

Roadkill ::

Meni je problem delal ram in je instalacija potekala povsem brez problema, ko sem jo pognal le z enim ram modulom.
Prav tako ne bi skodovalo, da bi za cas instalacije odvil procesor.
Ü

416c6573a ::

Men pa pac dela vse s prve.

Po 1,2,3 naj bi ekran trznu in naj bi prepoznal grafiko/ekran in potrebne rezolucije. Ce ti ne pride cez, najdi pri bootu parameter z totalno navadno grafiko/rezolucijo.
Lastnorocno.

M-XXXX ::

Po 1,2,3 naj bi ekran trznu in naj bi prepoznal grafiko/ekran in potrebne rezolucije. Ce ti ne pride cez, najdi pri bootu parameter z totalno navadno grafiko/rezolucijo.

In kasna naj bi bila navadna resulucija?

meacho ::

Na začetku k se bota morš i prtisnt za interactive, pol moraš pa No dat pr kudzu pa pri Starting first-time boot configuration....
Potem celo pride not. Gonilnikov, ki bi delovali pa pred časom ko sem se še igral z Fedoro ni bilo. Je pa težavna samo 64 bitna verzija.

Bela01 ::

Mene tut zaj.. instalacija Fedore. Na domačem rač. ni bilo problema z instalacijo, na drugem rač. pa nikak. Sem si najprej potegnila dol 64 bit, pa se , ko vse nastavim (na začetku) in bi se potem moglo začet nalagat, vgasne oz. enostavno neha delat, ostane na tem kjer je. Potem sem dol potegnila 32 in isto. Ni mi jasno v čem je finta, da ne gre. No Pingo pa mi že čisto na začetku mrkne, ko pritisnem enter (da želim naložit). Ne vem v čem je problem. Na ta starem rač. dela vse ok, tu pa nikak da sploh gor spravim.
Je pa:
proc. Intel 3.0 dual
1 GB rama v eni ploščici
160 GB disk - 15GB particija za Linux

Roadkill ::

Meni je podobno blokiralo inštalacijo praktično katerekoli distribucije.
Problem je bil v remu, ki je slabo delal v dualchannel načinu.

Lahko probaš vzet iz računalnika eno palčko rama.

Drug problem bi lahko bila grafična kartica. Najprej povej katero imaš.
Lahko probaš kot začetne pri inštalaciji napisat: linux noprobe noapic noapci

Drugače pa malo poserchaj google za "fedora install fails" ali kaj podobnega.
Recimo: http://www.linuxquestions.org/questions...
Ü

Bela01 ::

Imam samo eno palčko rama ;). Mislim pa da je problem v grafični - sem si malo druge teme prebrala. Imam grafično Asus Radeon X1600 Series (512MB)
In če je grafična, kaj lahko naredim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD 1280x1024 ali vec ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71645 (1568) Zheegec
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412288 (1589) 416c6573a
»

24-palčni LCD-ji

Oddelek: Zvok in slika
51634 (1430) bogii
»

[LINUX] Fedora 5 64

Oddelek: Operacijski sistemi
201176 (973) WinsuckeR
»

Fedora Core 2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
262808 (2808) pecorin

Več podobnih tem