» »

Ultimate USB Key - skrita particija (in nekaj dodatkov..)

Ultimate USB Key - skrita particija (in nekaj dodatkov..)

OmaDesala ::

Stvar je sledeca:
Zelel, bi imeti na USB kljucku dve particiji. Ena bi bila javna, druga pa skrita in dostopna preko gesla (enkriptirana). Na skriti particiji bi zelel imeti program za arhiv gesel (recimo Keepass), firefox in svoje zaznamake (z moznostjo sinhronizacije na svoj pc), morda kak email klient in se kak uporaben programcek.

Mi lahko kdo svetuje, katere apliakcije uporabiti? Morda kdo ze uporablja kaksno podobno kombinacijo - potrebujem prav tvoje mnenje! Vsak nasvet dobrodosel.
  • spremenilo: OmaDesala ()

krho ::

Jaz uporabljam TrueCrypt, potem pa no3 Portable Firefox in si.Mail, nastavljen tako, da mi priponke shranjuje v eno mapo, zato da pršparam ~33% prostora.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Izi ::

Vsekakor tudi jaz priporočam TrueCrypt :)

OmaDesala ::

Q: Can I use TrueCrypt on Windows if I do not have administrator privileges?

A: Yes, but only after a system administrator installs TrueCrypt on the system (or after he or she gives you administrator privileges). The reason for that is that TrueCrypt needs a device driver to provide transparent on-the-fly encryption/decryption, and users without administrator privileges cannot install/start device drivers in Windows. After a system administrator installs TrueCrypt on the system, users without administrator privileges will be able to run TrueCrypt, mount/dismount any TrueCrypt volume, and create file-hosted TrueCrypt volumes on the system. However, users without administrator privileges cannot encrypt/format partitions, cannot create NTFS volumes, cannot install/uninstall TrueCrypt, cannot change passwords/keyfiles for TrueCrypt partitions/devices, cannot backup/restore headers of TrueCrypt partitions/devices, and they cannot run TrueCrypt in 'traveller' mode.


Potrebujem nekaj kar ne rabi admin pravic.

Izi ::

Potrebujem nekaj kar ne rabi admin pravic

Kreiranje particij in formatiranje sta administratorski opravili.
Torej brez administratorskih pravic ne bo šlo.

OmaDesala ::

Nima veze s formatiranje ali cim podobnim.....

Problem je v uporabi TC kot "travel mode". Takrat na drugih racunalnikih kjer hoces uporabiti tak usb key potrebujes admin pravice. Jaz pa bi se temu rad izognil (beri: nimam admin pravic na drugih racunalnikih v sluzbi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmaDesala ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šifriranje folderja/container na PC brez pravic

Oddelek: Pomoč in nasveti
112086 (1801) sodnicaN
»

Uporaba TrueCrypt

Oddelek: Programska oprema
123319 (2302) Jupito
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010711 (8123) poweroff
»

Varovanje podatkov na prenosnem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
192181 (1894) SasoS
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
265001 (4142) poweroff

Več podobnih tem