» »

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

««
13 / 13
»
»»

Klemenn ::

torej

imam wl500gp, ki mi stoji v predalu in 500gbwd disk (normalni, notranji), ki bi ga preko sata-to-usb rad priklopil na router

any ideas kako bi to najbolje speljal?

kateri firmware?

barakus ::

Rad bi kupil atheros kartico, ali mi lahko kdo pove katero? Teh chipsetov je malo morje, pa se ne bi rad zafrkaval s kaksnim eksoticnim...

klebsiela ::

Zdravo, mi lahko kdo pomaga pri nastavitvah za LAN TO WAN filter. Na ASUS WL500GgP imam več računalnikov in zdaj bi rad nastavil, da recimo nekateri ne bi v določenem času mogli dostopati do interneta. Poskusil sem ze vse mozne kombinacije pa ne dela.... Sicer pa imam Oleg's firmware 1.9.2.7-10.

BK

Mate ::

Klemenn je izjavil:

imam wl500gp, ki mi stoji v predalu in 500gbwd disk (normalni, notranji), ki bi ga preko sata-to-usb rad priklopil na router ... any ideas kako bi to najbolje speljal?


Poglej to temo, ki sem jo napisal nekaj let nazaj: Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing
Hum?....

klebsiela ::

Hvala, bom!
LP
BK

Digidoc ::

Imam eno vprašanje glede uploada ? Imam ASUS WL-500gP V2 posodobil sem na firmware 3.0.4.4 prav tako sem tudi instaliral zadnji software na pc. Na router imam priklopljen usb ključek(fat32). Vse deluje brezhibno signal zelo dober, download master downloada vse mogoče torrente iz zasebnih in javnih strani in to zelo hitro brez da bi upočasnil surfanje po netu. Problem nastane samo pri uploadu. Ima mogoče kdo kakšno varjanto da usposobim upload brez da bi instaliral kakšen neorganalen firmware ? Malo sem v skrbeh da nebi kaj pokvaril saj nisem glih neki profi.

KoMar- ::

Ne moreš pokvarit. Ta router je zelo odporen na brickanje.

Digidoc ::

Je kakšen firmware s katerim bi deloval tudi upload torrentov in obenem bi vse ostalo delovalo kot sedaj ?
Kje bi našel kakšen dober toutorial za namestitev ?

klebsiela ::

Zdravo!
Imam ASUS WL-500gP povezan s 5 računalniki. Firmware je Oleg firmware 1.9.2.7-10. Prav tako sem kupil Hittachi 1 TB trdi disk, ki je povezan z ASUSOM in ga sharam preko Sambe na vse računalnike.
Kaj je moteče je, da je disk stalno aktiven. 24 ur na dan se zaganja in tudi lučka ves čas utripa. Najprej sem mislil, da je to zato, ker se vedno nekaj down in uploada. Ampak potem sem začasno ustavil vse prenose z "Transmission Web interface", vendar se disk še vedno vrti in utripa. Zakaj?

Kakšen predlog?

Bojan

RokX ::

Če koga zanima kje dobiti nadomestni napajalnik:
http://cgi.ebay.com/d-link-power-supply... (Dokler dela)

Na ebayju poiščite za "power supply 5V 3A eu"

konektor je 5,5mm
Kdor kuha ta nekaj zakuha

OK.d ::

Po 8-ih letih 24/365 je napajalnik šel po gobe, dal podoben napajalnik od usb-huba in zadeva spet leti kot mora, upam da bo spet 8 let mir:)
LPOK.d

kuglvinkl ::

Neki je začel štrajkat. Staleno se odklaplja od modema. Po drkanju s kabli, natančjeje z vhodom za WAN na routerju, občasno se spravi k delovanju in potem normalno dela.

Zdej, to je popravljivo, al bo treba menjati?

TribesMan ::

kuglvinkl... probaj zamenjat napajalnik. Že v več primerih se je zgodilo da so se napake pojavile zaradi napajalnika.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gregor P ::

klebsiela je izjavil:

Zdravo!
Imam ASUS WL-500gP povezan s 5 računalniki. Firmware je Oleg firmware 1.9.2.7-10. Prav tako sem kupil Hittachi 1 TB trdi disk, ki je povezan z ASUSOM in ga sharam preko Sambe na vse računalnike.
Kaj je moteče je, da je disk stalno aktiven. 24 ur na dan se zaganja in tudi lučka ves čas utripa. Najprej sem mislil, da je to zato, ker se vedno nekaj down in uploada. Ampak potem sem začasno ustavil vse prenose z "Transmission Web interface", vendar se disk še vedno vrti in utripa. Zakaj?

Kakšen predlog?

Bojan

Ne bi odgovoril po enem letu, ampak ker je tema zopet aktivna; to je verjetno zato, ker je del FW na samem disku (je premalo spomina na sami matični usmerjevalnika) in je zato konstantno v uporabi oz. vsaj tako je z originalnim FW-jem. Morda, če bi naložil kaj alternativnega manjšega?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

@Tribes, OK, a ga še delajo?

TribesMan ::

Ummm, dvomim... poglej kakšna je napetost in najdi nekaj podobnega...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

trololo2 ::

Se mi v predalu ravno tako valja en wl500gp, ker je že pred leti crknil napajalnik. Pozna kdo alternativo na ebay/amazon, ki preverjeno dela?

TribesMan ::

Pogledaš kolk voltov/amperov rabiš, najdeš na ebayu nekaj podobnega... velika verjetnost je da bo konektor pravi. Če ni pravi, od starega odrežeš konektor in prilotaš na nov napajalnik.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

RokX ::

Ta je isti kot sem ga kupil lani: Ebay link
Še danes deluje.

Drugače pa na ebayju poiščite za "power supply 5V 3A eu". Konektor je 5,5mm

Ponavadi napajalnik umre zaradi enega kondenzatorja, ki ga niti ni tako težko zamenjat, če ti gre lotanje od rok.

Bila je tudi tema na slo-techu z navodili kako ga zamenjat ampak je ne najdem.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RokX ()

brez-imenko ::

x.sci je izjavil:

Torej si uspel sflashat?

Rabis se samo telnetat, se logiras, v konzolo napises 'vi /usr/local/etc/usb_modeswitch.conf', potrdis z enter (odpre se ti text editor). Stisnes 'i', da lahko noter naklofas tistih par vrstic (DefaultVendor...), stisnes escape, ':wq' + enter. Ko prides nazaj v konzolo, pa se 'flashfs save && flashfs commit && flashfs enabled' + enter. To je to menda :)

Ali ta "navodila" enako delujejo tudi za wl-500gx? Imam naložen podoben firmware kot je enrique objavil prispevek pred teboj in isto kot on moram posodobit nastavitve, saj mi modem e3276s-150 prepozna samo kot flash ključ. To je klicni ključek in ne HiLink. Polek tega ključek sam čudno utripa. Ponavadi mora ob priklopu utripat zelena tu se pa pri utripanju doda še modra za katero pa nevem kaj pomeni?

Kaj vi uporabljate za konzolo? Sem čisto nov na tem področju tako, da sem se uspel šele po tutorialih prek telneta povezat na modem in router za več zmanjka.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

««
13 / 13
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710072 (3491) bimmer-mb
»

Asus RT-N16 DD-WRT print server

Oddelek: Omrežja in internet
61064 (954) errhec
»

Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing

Oddelek: Omrežja in internet
96730 (3134) coyotee
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415169 (12916) neres
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433482 (2247) trnvpeti

Več podobnih tem