» »

Google Adsense

Google Adsense

«
1
2

Preseren ::

Evo, postam tuaj, ker sem vido da sem prejšnjič nadaljeval temo v napačnem oddelku :)

T.j., 2 stvari.

1. Reklame se sicer prikazujejo, vendar me malo moti to, da se stran, ko klikneš nanjo odpre v sitem oknu. Se da to kje preprečit, ma kdo kaj pojma?

2. Stvar si seveda prikazuje skoraj samo public ad-se, moje glavno vprašanje pa je, ali je to res samo zaradi pomanjkanja oglasov na googlu v Slovenščini ali je razlog lahko tudi kakšen stop-word. Torej kako dela stvar pri vas na slovenskih straneh?

Samo za info, reklame so na trgovina.hiskadobrot.com, ekoblog.hiskadobrot.com

P.

bobyx ::

1. Oglas se v novem oknu na žalost ne sme odpreti:
http://www.google.com/support/adsense/b...

2. Slovenski oglasi na googlu sicer so (sem jih videl že kar nekaj), vendar mislim da se public oglasi prikazujejo bolj zaradi vsebine strani, ki je v slovenščini. Sem pa tudi že opazil da na novi strani se sprva prikazujejo le public oglasi, po nekaj časa pa pridejo tudi pravi.

Tody ::

ja dokler nisi v njihvem sistemu je vse public potem pa odvisno od vsebine. ČE je nekdo v sistemu zakupil besedo RAČUNALNIK in je med tvojo vsebino tudi beseda RAČUNALNIK se bo zadeva prikazala.

Preseren ::

Mah v začetku se je v osnovi pokazalo nekaj oglasov, tako da je stvar že delala, kar pomeni, da sem že v sistemu.
A prikaze, ki jih on šteje šteje samo oglase, al public tudi? Ker prikazi mi rastejo samo kliki ne. Verjetno je vsega krivo to, da niso primerni oglasi.

A jbg, občutek imam, da stvar nebo dolgo stala pri meni.

Javim...

P.

Gandalfar ::

kako si jih pa preprical, da so ti dovolili dat oglas na ne-anglesko stran?

Tody ::

sej jih nerabiš prepriačt.... pač tam izbereš angleščino in to je to... Slovenščino pa vseeno prepozna ker mu je vseeno kateri jezik je važno da najde ključne besede. Trenutno ima hitrost.com zakupljeno kar nekaj besed ampak se še vedno ne splača.

Gandalfar ::

No sej, ampak proti njihovem policyu tako, da kaj dosti denarja se iz tega vira ne mores obetat.

Preseren ::

Ja, po nekajdnevnem spremljanju sem stvar zabrisal dol. Prikazoval ni skoraj nič, glede na to da sem installal dodatek, ki je skril oglas, v kolikor ni blo oglasov.

Točno tako, pravijo da pač ne moreš dat na slo stran, pa sem pač probal.

Tody ::

Jah to je dvorezni meč... Če slovenceljni ne bomo objavljal oglasov jih noben ne bo hotel kupiti in če noben ne bo kupil ključnih besed ne bo noben nič zaslužil in obsojeni bomo na iprom...

Gandalfar ::

tody: pa saj ti ne pustijo objavljat ...

Tody ::

Kako to misliš ne pustijo objavljati ? Meni banner dela in predvaja slovenske oglase oz oglas od www.hitrost.com zaslužu sem sicer 1.24 dolarja language mam sicer naštiman na ENG ampak sem dobil pin kodo in vse tako da teoretično bi mi lahko izplačal.

Gandalfar ::

Dvomim, pri vecjem znesku ti pomojem ukinejo.

Preseren ::

In zelo kmalu boš vido, da jim bo zmanjkalo oglasov zate.

Sicer pa je čisto jasna stvar, ti si podpisal (obkljukal) da se strinjaš s pogoji uporabe, kjer piše, da stran mora biti pretežno v angleškem jeziku.
t.j. ? Kršiš dogovor

P.

P.s. lahko pa še vedno stvar pustiš gori in ko/če boš prilezel do 50$, javiš kako je z čekom v tvojem nabiralniku

baker ::

Dejte na slo-tech to, pa začnimo vsi klikat to vsak dan, pol se pa s tem kešom neki kup. :P

gregy ::

laufam stran z oglasi v anglescini .. stran še niti ni oreng zazivela .. ni še niti na googlu, lejga smenta 11.74 USD v prvem tednu .. not bad :D :D

Brilko ::

da nauš ratu miljoner... >:D

gregy ::

to pa res ni straha .. :D ampak je pa dokaz da adsense lahko fino deluje ce imas kolikor toliko obiskano stran in seveda v anglescini

Tody ::

jest sem učeri dobil lepo pismo.. da so pa oni vidl da ne furam već njihovih oglasov in ponudili svojega čarovnika za pomoč, ter nakoncu dodali da če imam kake predloge naj jih kar povem:D

Brilko ::

No vidiš, mi o volku, volk iz gozda.

Tarzan ::

Na Podnapisi.NET so google reklame in nekatere od njih so celo slovenske. V statistikah Googla se lahko spremlja podatke o tem, kakšne so reklame, kontekstualne oziroma namenjene točno strani, na kateri se vrtijo, se pravi, opazil sem da je kar nekaj reklam na strani "site specific".

Prihodki... Ogromna nihanja so pri številu klikov, oziroma prihodku od različnih prikazov prikazov. V najboljšem času mislim da je v enem dnevu bil rekord nekaj čez 14 $, povprečno pa je na dan prišlo okoli 7 ali 8 dolarjev. Na žalost je zadeva dokaj hitro upadla, in včeraj je recimo bilo v enem dnevu prihodka 1,55$.
Od konca leta 2004 nekje, ko smo gor vtaknili Googlove oglase se je nateklo točno 2350 USD.

Pa da dodam še "alltime" statistike...
Totals 56,447,059 22,393 0.04% $0.04 $2,350.00
Date Targeting [?] Ad unit impressions Clicks Ad unit CTR Ad unit eCPM [?] Earnings

Lahko se zdi znesek ogromen, ampak še zdaleč ne pokriva stroškov delovanja strežnika, tako da samo z Googlom nikakor ne moreš pokriti stroškov delovanja velike strani, kot so naprimer Podnapisi.NET, prihodki Iproma pa so kljub vsemu precej višji od prihodkov Googlovih oglasov.

gregy ::

.. s tem, da iprom oglasi so na velik slo straneh in skoraj niso zanimivi .. vsaj tak občutek sem jaz dobil .. lahko pa da se motim ..

pa še eno vprašanje .. a lahko en in isti account vključim na dve različni domeni?

Tarzan ::

Trenutno je tudi z Ipromovimi reklamami kriza, ker so dokaj nezanimive.

Pri Ipromu ga ne smeš, Pri Googlu pa v bistvu je to nujno in priporočljivo.

Brilko ::

Ja, zato ker jih neznate in / ali zaradi specifikacije nemorete dobro izkoristiti (slo sites sux).

Kot drugo sam opomba, dajanja statistike v javnost je against TOS, you can be banned for that. Dobr, nisi neki velik izdau.

$2350 je bogo in še enkrat bogo za tak sajt... V tujini ti bi taki sajt moral delati toliko mesečno pri dobri opzimizaciji, če ne več, jebesh pač slo sajts sux še enkrat.

Pa še smart pricing te je dobu... :D Jebeš, vsi trpimo za tem oz. pride na trenutke. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Tarzan ::

Te statistike, ki sem jih dal niso kritične;) .

Pri nas v Sloveniji trenutno iz oglaševanja živeti se še ne da, oziroma je precej težko. Orjaške strani že nekako, ostali pa pobiramo lahko le drobtinice, kljub velikemu obisku ne samo za slovenske razmere temveč globalno.

Tody ::

Brilko ti si tok sam seb všeč da človek dol pade...

Google seveda ne deluje optimalno tukaj z slovensko vsebino. Narest stran v angleščini pa potem to ni več to. Če delaš pa stran za prodat je pa druga stvar. Torej da so nabral 2000 USD je pač odziv tak in čisto nič drugačen. Ko bo če bo enkrat adword tudi v sloveniji potem bo stvar seveda sila drugačna. Saj bodo tudi oglasi drugačni in bolj osebni

Brilko ::

>> Brilko ti si tok sam seb všeč da človek dol pade...
Mal morem bit, takšen sem pač. :)

No ja, bolje je rečeno s slovenskimi stranmi, da se neda še živeti kot pa v sloveniji.

nojus ::

mene zanima ali obstaja kaka lista slovenskih Adsense strani? Ker bi rad malo oglaševal.
sovražim Gargamela.

Tody ::

Njus ? hmm zakupi ključno besedo pa ko bo folk poklikal se ti bo odštel... Drugače pa pojdi na tematsko ustrezne strani ali se ukvarjaj z tem

dobaluka ::

Ja nažalost google adsense še ne prisluži toliko denarja kot bi lahko. Z izkupičkom si je le težko kriti delovanje strežnika. to velja tudi za veliko neslovenskih strani...
status quo

Trololololo1 ::

A slučajno kdo ve kako si porihtam tist tax information? Imam pa blog v angleščini in majo tist čarovnik malce slabo razumljiv.

Problem pa je, ker imam na izbiro:
- Non U.S. Business (With U.S. Activities)
- Non U.S. Business (No U.S. Activities )

V resnici blog ni na mojem serverju in je v Ameriki ampak mi bloga ne rihtajo pa nič tk da mi ni čist jasno kaj s tem hočejo pri Googlu.

Zgodovina sprememb…

matvoz ::

Ena stvar pa mene zanima.. kako pa nasa davkarija pa to? ce imas neke prihodke od teh oglasov.. je to cisti dobicek, ali je treba kaj prijaviti, ali pa znajo ze sami vtikovat svoje nosove v te dobicke?

Trololololo1 ::

MowzancR kolkr sm jst dobival denar z drugih strani sem vedno lahko vnovčil čeke kot darila. Sam to so ble neuradne strani. Google pa nevem kk ma to porihtano.

matvoz ::

hvala za odgovor.

se kdo drugi kaj vec ve o tem?
kako dobivate denar od googla?
kar na fizicno osebo, ali je kako drugace speljano?

bobyx ::

S čekom grem na banko (nlb), kjer ga brez problemov vnovčijo in ti denar izročijo ali dirketno na račun, ali pa v gotovini (dobro je če si njihov komitent). Uradno sicer takoj dajo denar le do vrednosti $100, če je več mora iti ček na vnovčevanje, kar traja nekje dva tedna. Plačati moraš pa 1000SIT po čeku.

Gandalfar ::

Ali mora biti cek pisan nujno na tvoje ime?

Trololololo1 ::

Vse čeke, ki sem jih dobil preko interneta sem lahko takoj vnovčil. Prvič je treba samo devizni račun zrihtat potem pa sam gor nalagaš. Za čakanje prvič slišim. Me pa zanima al se prijavi od google ček kot darilo al kot tisto s pogodbo.

Tody ::

banke so butaste... Western uninon sem vnočil 3x ček po 500 USD ta 4 so pa rekl da oni tega ne znajo in da ga morajo nevem kam poslat... In potem so mi v USD naložil keš

Trololololo1 ::

Problem pride ponovad, ker s temi čeki ne delajo na banki vsak dan in pol se more 10 bankirjev skup zbrat, da vse pogruntajo. Prvič, ko sem vložil ček sem čakal 30 min, da so mi zrihtal devizni račun za USD. Zdaj traja vsako vnovčevanje max 5 min. Sam vedno sm dal lahko ček kot darilo, ker strani, ki so mi izplačevale niso bile neke firme kot je google.

gregy ::

razmišljam .. glede na to, da slovenskih oglasov ni ravno veliko .. znajo pa biti tudi tuji zanimivi .. za določeno podoročje, me zanima, če bi jaz v footer "skril" v eno vrstico (pač v barvi ozadja) določenih besed, bi to Adsense upošteval?

Bi prikazoval oglase related na tisto vrstico? Ali on vzame celotno stran kot celoto ... pa potem najde oglase .. hmm :D :O
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Trololololo1 ::

Oglasi so za kaspersky in nod32 in za pošto slovenije. Drugače pa probaj, stane te nič. Samo, če te dobijo, ti bodo izbrisali račun brez opozorila, saj so pri vsaki stvari neizprosni.8-)

Tody ::

Mislim da on futerje pa headerje ne gleda, gleda pa vsebino, ampak za poskusit je, trenutno v sloveniji je ene par oglaševalecv, tko da če probaš ni greh sej je konec koncev zastojn. Moram pa nekaj opozorit jest sem po dolgem času opazovanja ugotovil da mi CMS jebe zadevo. Niti google niti IPROM ne kažeta pravilnih klikov. Sem sam en mesec klikal te oglase pošteno vsakih 12 ur in tko naprej vsak dan pa je na koncu izpadlo 15 klikov... In stran ima 300 dnevnega obiska

gregy ::

kaj pa če imajo kakšen IP check .. ne vem na kaksno obdobje?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

ja na ipromu majo na 12 ur samo še vseeno tudi nepravilnih klikov je bilo ful premalo. Nas je 10 v ekipi pa vsak vsaj kdaj klikne tko da...

Tr0n ::

No, kot zanimivost. Guild Wars Slovenija so rejectali zaradi jezika.

We did not approve your application for the reason listed below.

Issues:

- Unsupported language

Tody ::

no ja jest sem res nastavil da mamo angleščino... samo tudi nikoli nismo oglase fural nevem kok dolg časa...

gregy ::

jaz sem tud anglescino nastimal .. mal je kazal nekaj oglasov potem pa kar tiste "social work" :) .. se bom pa poigral s skritimi besedami .. sej nimam kej izgubiti .. bom poročal :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tr0n ::

Sem tudi nastavil na anglescino in stran ima kar precej angleskih quotov. :) Verjetno se je ime strani malce izdalo in pa .si domena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Kak vam je IPROM pasico uspelo centrirat? Sem probal ze vse od center, div, p, table align,.. pa nic ne dela. :)

http://www.guildwars.si/

Tody ::

ehem meni zgleda na sredini

Tr0n ::

Ma eden reklame so, druge spet ne.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Oddelek: Omrežja in internet
154308 (2496) slovenec_89
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517181 (12139) TuRBo_1
»

Google Ads in spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
112542 (2346) Tody
»

Alternative Adsensu

Oddelek: Izdelava spletišč
151735 (1447) kivi113
»

Dobiček spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
453322 (2543) fahrenGONE

Več podobnih tem