» »

Bcip-300 VoIP telefon in SiOL

Bcip-300 VoIP telefon in SiOL

Aboy ::

Je kdo že priklapljal kakšen VoIP telefon na SiOL omrežje?
Meni nikakor ne uspe nastavit bcip-300 (enak kot ga uporablja T2). čeprav je SiOL (baje) vse nastavil, tudi jaz sem vnesel nastavitve v telefon, pa vendar ne dela. SiOL moj telefon vidi in ga pinga, tudi IP dobim. Kaj več od tega pa ne gre.

Enostavno piše "Connect server" na zaslonu.

Kakšna ideja?
Glede na to, da se zgornje pojavi za sporočilom sinhroniziranja ure, imam občutek, da time server ne najde. Tega na SiOL-u niso napisali in sem uporabil kar od arnesa. Tisti, ki je bil tovarniško nastavljen tako in tako tudi ni delal.

BlueRunner ::

In zakaj ne pokličeš na SiOL in vprašaš še za NTP? Glede na to, da ima SiOL za te stvari neko čisto privatno omrežje, dvomim, da lahko iz njega prideš do česar koli v javnem omrežju. Vključno z javnimi (Arnes-ovimi) NTP strežniki.

Aboy ::

Me kr mine klicanje na SiOL, ker vem, da morš po 20 min čakat na linijo.

Aboy ::

Do danes na SiOL-u še niso uspel pogruntat rešitve.

madmitch ::

Sem uspel priti do enega klukca na SiOLu, ki je baje taglavni za VoIP. Gnjavil sem ga, kako bi lahko na svojega FRITZ!a priklopil SiOLovo tel. linijo. In evo, stvar je sledeča, SiOL ima sedaj resda zaprto omrežje a bodo do konca poletja naredili tudi javne SIP strežnike, na katere se bo dalo obesiti vse možne SIP neumnosti, od IP telefonov do prehodov...
Torej, malo potrpljenja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoIP gateway

Oddelek: Omrežja in internet
122250 (1920) iNN
»

Fiksi IP - Trio Siol paket

Oddelek: Omrežja in internet
143106 (2920) fizolcek
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433909 (2460) Brane2
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11217122 (11749) Tr0n
»

VOLJA.NET (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12412308 (8340) swalow

Več podobnih tem