» »

Zlati maturanti

Zlati maturanti

«
1
2

Matek ::

No, ker se mi je posrečilo (8-)) zbrati 30 točk, sem se pridružil zlatim maturantom. Zdaj me pa zanima, komu od vas je še uspelo, zanimajo pa me tudi izkušnje bivših zlatih maturantov oz tistih, ki koga takšnega poznajo. Vem, da so bili zlati maturantje v preteklosti sprejeti pri predsedniku/ministru za šolstvo/premierju, slišal pa sem tudi razne govorice o nekih nagradah (tako denarnih kot drugih - mp3 playerji, laptopi, izleti, enciklopedije, ...), na drugi strani pa nekateri pravijo, da letos baje sploh ne bo skupnega sprejema za vse v LJ, ampak naj bi bil samo za tiste, ki so dosegli vse točke. Verjamem, da je med navedenim dosti natolcevanja/govoric, zato bi rad iz prve roke izvedel, kaj od tega je res, da vem, česa se lahko letos nadejam :D . Hvala že vnaprej.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

;-) ::

Jah letos dobite sam Kit-Kat pa Za harmony (limited edition-bo več okusa po beli breskvi kot po aloe veri)>:D .

Tu se pa pr vas stvar konča:D

zee ::

najprej čestitke!

ko sem bil leta 1999 zlati maturant, je bila svečana podelitev spričeval v Cankarjevem domu. Pred tem smo imeli še sprejem pri predsedniku republike in predsedniku vlade na Brdu pri Kranju.

tisto leto je vsak zlati maturant dobil 30.000 SIT nagrade, tisti, ki so imeli vse točke, pa še bon za nakup računalniške opreme.

Dobra tri leta kasneje je bila nagrada samo 10.000 SIT ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

OldSkul ::

Jst sm tud zlat maturant, čeprov sm dosegu samo 21 točk. Sm pa na drug način:D


Eh, to je brezveze. Jst sm zbral sm tok pik, da pridem na ekonomsko. Da bi bil zlat maturant mi ne bi nč pomagal, razn tega, da bi bil caR en dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Fizikalko ::

Ja, v mojih maturantskih časih (leta 97) je bila tudi denarna nagrada... Jaz, butl, nism tega vedu in nisem delal na višjem nivoju angleščina (samo matematko) in za las zgrešil. Pa je šlo 30k+ down the drain :D , takrat bi kar prav prišlo...

McHusch ::

Čestitke MadManMato, se vidimo pri Drnovšku. ;> Baje, da je letos sprejem na Brdu(?), čeprav bo gneča, ker je vse zlatih kar 400 (lani slabih 300).

Da se še malo pohvalim. >:D:D

SLO 8
MAT 8
NEM 8
FIZ 5
KEM 5

Zadovoljen. ;>

Jeseni pa na kemijo. :O

Fizikalko ::

Hude ocene! Congrats! ;)

Sergio ::

No ja, če zbereš 34 pik, nekako bolje ne more bit sploh :)

Huš, iskrene čestitke. Res iskrene. Upam (ma kaj, sej ni kej upat) da ti bo šlo na kemiji lepo.

Če ti bo pa preveč dolgčas, pa bi hotu tut kej delat med študijskim življenjem, me pa kontaktiraj ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

celada ::

Oho lepe ocene McHusch moram da recem, cestitke. Pri nas na ledini smo pa imeli samo 2 zlata maturanta je pa vsaj ena zbrala vse pike.

Yoda Master ::

Najprej obema čestitke.

Lani smo imeli sprejem v Mariboru. Vsak zlat maturant je dobu mp3 player (256mb), majco, še polno nekega drugega sponzorskega sranja, pa bon v vrednosti 4k, ki si ga lahko unovčil pri ljubljanski banki. Če si mel 34 točk, si pa dobil bon v vrednosti 80k :D . Kasneje sem imel še sprejem pri županji-Danici, tam smo pa dobil neko knjigo o vseh ljubljanskih županih do sedaj.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

mirage ::

Jaz sem tudi zlat z 32 pikami. Pa bruder tudi z 33. 8-)
Zgleda, da sva si vredu razdelila pamet. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

gfighter ::

Čestitke vsem! Jaz sem bil svoje čase looser proti vam, nabral sem namreč "samo" 27 pik, vam pa priporočam nekaj, preden se vržete v faks. Izkoristite tri mesece počitnic, lovite deklice po plažah, pijte ga, odpotujte kam ter skratka uživajte kolikor le lahko. Pa čeprav zamudite kakšno kosilo pri Drnovšku. Zdaj je vaš čas... :)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

zee ::

z rednim študijem imaš lahko vsako leto tri mesece počitnic. verjemite mi, se splača :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

R33D3M33R ::

Tudi jaz sem bil lani kot Yoda Master zlati maturant. Bil sem razočaran nad veliko luknjo, ki je bila med tistimi s 34 pikami in tistimi z malo manj. Oni so dobili veliko preveliko. Predvsem zato, ker so bili med njimi tudi tisti z mednarodne mature, ki se jim je bilo treba veliko manj truditi, da so toliko pik dosegli. Toliko o pravičnosti..
MP3 Player je bil zadovoljiv, dela mi še sedaj, čeprav sem ga vmes uspel sesuti (hardwersko :). Tudi USB ključ mi še dobro služi.
Sam sem imel 31 pik, pokopala me je slovenščina ;(( .
Imel sem nekaj takega:

SLO 5
MAT 8
NEM 8
FIZ 5
KEM 5

No, potem mi točke tako niso kaj prida koristile pri vpisu na faks, saj ni bilo omejitve. Vpisal sem se na kemijo.
McHusch, vidim, da si se vpisal na naš faks (UL FKKT). Želim ti veliko uspeha. Če te kemija zanima obišči kaj naš portal in forum: www.kemija.org
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Yoda Master ::

Ja na USB ključ sem pozabil :8) . Se pa čist strnjam z zee-jem, pogoje sem naredil prvi teden junija, vse ostale izpite pa mal pred julijem (sem na FRI-ju), tako da imam ravno toliko počitnic kakor sem jih imel lani in ja zelo se splača :) .
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Mavrik ::

No, tudi meni je uspelo nabrati 30 točk, tako da se tudi vidimo na bledu :D

(drugače sem še pa vedno slabe volje ker mi je 1% pri matematiki zmanjkal do osmice).
The truth is rarely pure and never simple.

_marko ::

Ja, požeri se zdaj >:D

Hecam se, čestitke vsem!!!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Dajte še ostali zlati maturantje napisat kaj greste študirat!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

HairyFotr ::

TŠČ Kranj - Iskra
Poklicna matura:
Slo 5
Mat 5
Apj 5
Seminarska 5
5. predmet:
Računalništvo 5

Nisem niti v sanjah pričakovov tazga rezultata:)

Grem na FRI UNI.

DeGi- ::

Gim Bežigrad Ljubljana
Slo 8
Mat 8
Ang 8
Fiz 5
Eko 5

Grem pa na FRI UNI
;)

lp,
g

OChack ::

vsem zlatim mutantom čestitke>:D uglavnm vam želim da boste izbral dobr fax in ga še bol sfural, tko da uspešno še naprej
Int€l inside, IDIOT Outside

tomaz 06 ::

Ko sem sam maturiral, in to je blo kar nekaj let od tega je bila nekaksna svecana podelitev v Cankarjevem domu. Siicer pa je brat od znanke maturiral z odliko, ni pa imel vseh tock in mislim da je dobil sam nekaksno pohvalo.

Soniux ::

Čestitke vsem!
Mene caka drugo leto, upam da bom naredil, ker ful strasijo. Kaksna je ta slova fantje? A je res tak strah in trepet? Namrec nisem najbolj nadarjen pisec vseh casov vglavnem vedno zberem nekako za eno res sibko 4.

celada ::

Uff jst nebi rad delal mature naslednje leto saj so knjige:" ziv dougcas" Besede moje profesorice v srednji soli.

CWIZO ::

Ce ti to kej pove: eseje sem zmeri pisal al 1 al 2 al pa ce je bil praznik 3. Na koncu sem slovo na maturi naredu s 4.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

DominusSLO ::

fak kaki piflarji... sicer pa čestitke :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Mavrik ::

Mene caka drugo leto, upam da bom naredil, ker ful strasijo. Kaksna je ta slova fantje? A je res tak strah in trepet? Namrec nisem najbolj nadarjen pisec vseh casov vglavnem vedno zberem nekako za eno res sibko 4.


Glej tako bom povedal... meni tekom srednje šole ni uspelo nikoli napisati eseja nad oceno 3. Tako da ni tako hudo, je pa res da boš si nekaj stvari vseeno moral pogledati.

Kar se pa tiče faksa... vpisal sem se na FRI - uni.
The truth is rarely pure and never simple.

kihc ::

Jao, a pol greste vsi zlati na FRI al kaj, kakšna bo pa potem omejitev, 90 pik?! Jaz sem drgač mel 21 pik (ja vem, noob :D)
x

_marko ::

->fak kaki piflarji...

Jah, tako pač pravijo manj bistri do bolj bistrih >:D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Matek ::

Čestitke vsem, posebno McHuschu (iskreno, kapo dol, pa čeprav si z rivalske gimnazije ;) ) in DeGiju, se počutim kar malo majhnega s svojimi zgolj 30imi točkami :D. Glede na današnje dnevne časopise je letošnja generacija potolkla vse rekorde (gimb 65 zlatih 8-O ) - je bila matura toliko lažja, ali so nas uspeli toliko bolje pripraviti? (Je imel morda Černobil prste vmes? :P )

Sprejem bo res na Brdu, žal pa nas ne bo gostil naš predsednik in duhovni vodja, temveč kar gospod premier, če sem prav prebral. Se vidimo ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tear_DR0P ::

ni kaj pridna generacija - ne pa tko kot moja luzerske, kjer se za povrhu jaz še trudim ne da bi povprečje dvigoval :)

aja pa jst mam že 6 let počitnice na faksu - no letos sem v bistvu res delal, ker sem moral za nazaj nadoknadit

edit: pa da se ne bi kdo po men zgledoval med študijem, boste več naredl če diplomirate na dveh faksih v istem času, kot bom jstna enem - sicer ste pa zlati maturanti in vem da boste bolj pridni :D

vsekakor čestitke vsem zlatim
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Uff jst nebi rad delal mature naslednje leto saj so knjige:" ziv dougcas" Besede moje profesorice v srednji soli.


mmg, kere pa so?

mare_ ::

Milan Dekleva: Pimlico, Milan Kundera: Neznosna lahost bivanja

McHusch ::

Hehe, MMMato, to rivalstvo je bolj v glavah obeh ravnateljev, kot kaj konkretnejšega. Vsi vemo, da je prava borba Kajuh & Center vs. Bežigrad. :D;)

Drugače je pa letos res nenormalno veliko zlatih maturantov (na naši šoli 31, od tega 8 z max točkami8-O ), pa tudi povprečja so za cele točke višja od preteklih. Samo da se še najde kdo, ki bo trdil, da nič čudnega, saj smo itak imeli pole že par dni prej doma. ;>

Zdej pa eno dolgo izležavanje do oktobra.

sherman ::

Uff jst nebi rad delal mature naslednje leto saj so knjige:" ziv dougcas" Besede moje profesorice v srednji soli.

Zanimivo. Naša je pričala ravno nasprotno, da naj bi bile knjige nam primerne. Oziroma ena naj bi bila, druga naj bi bila zahtevnejša in manj primerna.
Mogoče naša samo širi krivo vero in dviguje moralo. ;-)

mare_ ::

Čisto tako, mimogrede, a mislite, da bo, glede na to, da so bili letos rezultati očitno zelo dobri, drugo leto matura na splošno težja? :)

(offtopic: jaz pa že cel dan razmišljam, od kje mi grejo tile hlapci v nemščini po glavi :))

celada ::

Zanimivo. Naša je pričala ravno nasprotno, da naj bi bile knjige nam primerne. Oziroma ena naj bi bila, druga naj bi bila zahtevnejša in manj primerna.
Mogoče naša samo širi krivo vero in dviguje moralo. ;-)


Kolikor jaz kej vem od teh knjigah so bolj modernega tipa in naj bi bile totalno neberljive, toda takega misljenja sem samo jaz in moja profesorica ;)

sid911 ::

Ehh, se vidi da so maturitene pole kradli in ste lahko že vnaprej odgovore vedli>:D ( šala mala)

Čestitke vsem. Pa da mi ne boste na faksu zabluzili kaj...;)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

Looney ::

Mare, a kaj veš, koliko jih je bilo pri nas zlatih?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

mare_ ::

24 zlatih, od tega 5 z vsemi točkami.

Looney ::

A samo iz naše šole???8-O
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Oxford ::

Čestitam pobje!

No sedaj pa se podobno izkažite še na faksu. Jaz sem imel povprečje 3. in 4. letnika 9,000000 (strojna Lj.) 8-)
Srednjo šolo pa sem zaključil v časih, ko ti ni bilo potrebno delati mature, če si bil odličen. :D

klemen22 ::

Čestitam pobje. SIcer pa še ena tema v smislu: Folk poglejte kako se mi veča zlat tič.

Sicer pa tako: prava vrednost in pravi pokazatelj testa iz katerea je človek sestavljen je seveda Univerza. Drugače pa kot že rečeno, lep uspeh.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

_marko ::

klemen:
Ja, sej zato pa me je zanimalo kaj gredo študirat!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

whatever ::

33 pik, 4 leta nazaj. Sprejem je bil v Cankarjevem domu in slikanje s Kučanom. Dobl smo bon za nakup v Merkatorju za 10000 sit, 10000 sit če si odprl študentski račun pri Ljubljanski banki, večerjo, spričevala. Tisti s 34 pikami so dobl še ISDN paket od Telekoma (bedna nagrada).
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

fictionel ::

Tut moja malenkost se je najdla med zlatimi (in moja lepša polovica :D)
Trenutno mam 32 točk, letim se pa še prtožt za slovenščino..

Grem pa na fizko.

Čestitke ostalim zlatim 8-)

lp

[MYTiX] ::

Čestitke zlatim. Jst sm dosegu neslavnih 29 toč:( . Na naši majhni gimnaziji (Sežana) smo 3je z 29 točkami in ena z 33, ki se bo še prtožla :D .
Sem pa vsaj sprejet na FRI >:D
podpis

Oxford ::

McHusch, čestitke za portret tedna v Delu. :))

kekz ::

@Oxford: Srednjo šolo pa sem zaključil v časih, ko ti ni bilo potrebno delati mature, če si bil odličen.

Hm, meni kot odličnjaku tudi ni bilo treba delati mature. Ali zdaj ni več tako? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

baker ::

sori, sam jest pa nerazumem folka, ki ma dost pik za na faks pa se gre prtožt nad oceno:(
nevem kaj hočte s tem dosečt. Da se boste lahk hvall kašni piflarji ste al kaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016933 (13564) martincek1
»

Zlati maturantje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5614564 (6074) jype
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395350 (3902) Volta
»

Esej 2006

Oddelek: Šola
273188 (2581) Tear_DR0P
»

pridobivanje štipendije

Oddelek: Šola
131650 (1469) MadMicka

Več podobnih tem