» »

Zlati maturanti

Zlati maturanti

1
2
»

MasterS ::

zlati maturant = člowek brez otroštwa ter najstniških let!!!

Gandalfar ::

Kaj pa ce je samo malo bolj organiziran in pametnejsi od ostalih?

ShowDown ::

Meni se knjige za letošnjo maturo ne zdijo dolgočasne. Vsaj 'neznosna lahkost bivanja' ne. To pa da je moderen roman pa je kvečjemu prednost, ne pa slabost. Prav na kozlanje mi gre ko berem leposlovje izpred 500let, v kateri so zajete take besede da jih sam bog ne razume.

R33D3M33R ::

baker: sori, sam jest pa nerazumem folka, ki ma dost pik za na faks pa se gre prtožt nad oceno:(
nevem kaj hočte s tem dosečt. Da se boste lahk hvall kašni piflarji ste al kaj?


Če bi imel 33 pik bi se še kako šel grebst za tisto eno piko, verjemi mi :) . V časih naše mature je tista pika pomenila 76 jurjev več. Bi pozabil na tisto piko ali bi šel na vpogled, če se je mogoče kaj zabrkljalo? :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

McWolf ::

tisti zlati maturanti k jih jes poznam ... 1 od njih je meu lajf, ostala 2 ne :\
Go tell it on the mountains!

Daedalus ::

zlati maturant = člowek brez otroštwa ter najstniških let!!!

Naj ugibam. Ti nisi bil zlati maturant.

:D

p.s. - sicer je pa "lajf" v tem kontekstu silno relativna reč. Ki včasih ne ustreza predstavam "navadnih smrtnikov," kar pa še ne pomeni, da ga ni. Predsodki, predsodki...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

McWolf ::

jes pojmujem to, da zvečer, tut ob vikendih še na igrišče ne smeš prit(u teh 2 primerih) kot NElajf. Drugač pa itak ma vsak svoje hobije, interese, način za zabavo... nekterim res ne paše it žurat al pa kej, sam u nekaterih primerih grejo pa tastari u ekstreme k se jim lahk kasnej maščujejo.
Go tell it on the mountains!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McWolf ()

baker ::

Ja sam zdej ni več denarne nagrade al je, čeprov jest bi bil že dost vesel da pridem na šolo, nebi se šu pa neki prtožvt: če so te tko ocenl si pač tok zaslužš. ;).
Drgač pa lahk si zlati maturant pa maš lajf, sam v večini primerov ga nimajo.>:D

edit: pa to prtožvanje pomoje ni zarad keša, ampak bl na tak način kt k pišejo eni 5, pa se grejo še zmer prtožt da bi mel več %

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baker ()

fictionel ::

baker, a si ti silno razočaran nad sabo?

l0g1t3ch ::

ja no toj odvisn kako gledaš na zadevo poznam par zaltih maturantov in z mojga vidika nimajo življenja, z njihovga vidika pa živijo na polno in sm jaz en kmet :D


Sm se 1x prebrav zadevo pa ugotovu da nism nc poametnga povedu tak d sm pobrisu

vse je odvidno od tega kako gledaš na to kdaj ima neko življenje, vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

baker ::

Nisem nč razočaran, če bi hotu bit zlati bi lahk bil, sam se mi ne da.:P
logitech, to je pa čist res, da smo mi kmeti za njih :D

klemen22 ::

Biti zlati maturant je brez veze oz. se je brez veze pretirano naprezati konec 4 letnika srednje šole in potem morda še jokati po šoli zaradi 1 pike:\ .
Pač ko sem bil jaz "mali" smo se ga šli raje konec 4 letnika konstantno napiti vsake 3 dni po šoli in uživati v socialnem lajfu. In kaj sem sedaj slabši od enih zlatih? Glih tako sem naredil faks, imam dober job + to da imam na mladostna leta lepe spomine. Ne pa samo to da se boš pri 30 letih tepel po glavi ko nisi pri 18ih letih lovil žensk in se družil z vrstniki, zahajal v bare in diskače ipd. Pač vsak ma svoje hobije. Samo če se nekateri pri 18 letih sekirajo in jokajo zaradi 1 pike (33 namesto 34:\ ) je pa zelo ekstremno. In bojim se da bodo takšni v nadaljnem življenju imeli velike težave sami s sabo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

R33D3M33R ::

klemen22: nakladaš in govoriš na pamet. Če si se koliko toliko sproti učil čez letnike in si na koncu lepo šel skozi snov, si lahko zlati maturant postal z malo truda. Saj se ne učiš samo za tiste bedne pike na maturi, učiš se tudi za naprej, za faks. Če si za izbirne predmete izbereš predmete, ki jih boš imel kasneje na fakulteti, je to še dodatna motivacija za učenje.

Pljuvaš po drugih pa poglej sebe, očitno se pri 18tih nisi znal zabavati brez da bi se nalival z alkoholom. Taki se mi prav smilijo.
Pa če boš repliciral na to s tem, da se naj brigam zase, ti bom vrgel nazaj, da se tudi ti brigaj zase pa kaj če nekdo hoče 1 piko več ;( !
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

depresija ::

Mah, jaz sem una s 33 pikami, ki se je prtožla za 34.

Za keš nism vedla, za nagrade še manj, prtožla sm se iz principa.

Če je pa greh v podalspki deželici bit ambiciozen, pa pričakujem izgon.

Glede življenja zlatih maturantov: hm, prjatle mam, vem da hlače na korenček niso glih top, Beverly Hills tud ne, uspe mi aktivno sledit vsem bedastim nadaljevankam (recimo 6 aktivno), ven sicer hodm bolj malo, ampak zarad pomanjkanja kvalitetnega programa (Atomik Harmonik 4x na mesec niso moja definicija zabave), kljub maturi sm vseeno sledila recimo enemu dnevnemu časopisu alpa vsaj poročilom, pa prebrala kej kar ni blo strogo maturitetnega. Če ma pa kdo travme, da zarad 0,0001 procenta ni postal zlat maturant, nej se toži na sončno upravo.

PIFLARJI SO IN!

Aja, tip iz Sobotne prologe je car. Končno smo dočakali, da ni kdo iz Bežigrajske gim.
Pa ne žamerte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: depresija ()

ShowDown ::

:\

baker ::

:\ :\

_marko ::

klemen:
Imam enako mladost kot ti.
Nimam pa tako neumnih predsodkov. Posloševati, da so vsi, ki so uspešni v šoli brez socialnega življenja je neumno.
In to, da se ti bojiš za njih je tudi brezpredmetno. Vsaj upam, da te ne jemljejo resno. (če pa te, si pa najbrž res zaslužijo tvojo kritiko >:D )
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

monster-x ::

Na vse načine sem se trudil najti to Sobotno prilogo, pa je nikakor ne uspem najti, tako da bi bil zelo vesel, če bi nekdo, ki ima skener, skeniral tisti članek in ga nalimal sem gor. :)

Sicer z zamudo, pa vseeno. Čestitke vsem, še posebej pa McHuschu in DeGi-ju. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Matek ::

Hm, meni kot odličnjaku tudi ni bilo treba delati mature. Ali zdaj ni več tako? :\

Ne, zdaj ni več tako. Sicer pa to, da si zlati maturant, še ni garancija, da si odličnjak (sam sem bil od drugega do četrtega letnika pravdober, sošolec, ki je dosegel 32 točk, prav tako).

Kar se pa tiče lajfa, pa je večina komentarjev neprimerna. Če mislite, da smo se vsi cele dneve v srednji šoli učili, se motite. Tukaj se moram strinjat z depresijo (TVja sicer ne gledam, razen Dnevnika, ampak ne zaradi pomanjkanja časa) - mam frende, uspe mi sledit novicam, uspe mi brat neobvezne knjige, gledat filme in tu in tam obiskat kak koncert. In pazi to, klemen, celo zenske sem se ze dotaknu (a geek ZOMG!!!111111oneoneoneone). Ven iz razlogov, ki jih je navedla kolegica višje (odročen kraj bivanja, kjer je kulturna ponudba na nuli) ne hodim ravno pogosto. Sicer pa, če je lajf to, da vsak vikend v nekem diskaču prepevaš najnovejše MTV hite s steklenico piva v eni in levo ritnico pijane mimoidoče v drugi roki, potem nimam lajfa.

In ga tudi nočem imeti.


EDIT: Piflarji so in! LOL se strinjam ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Oxford ::

@MadManSicer pa, če je lajf to, da vsak vikend v nekem diskaču prepevaš najnovejše MTV hite s steklenico piva v eni in levo ritnico pijane mimoidoče v drugi roki, potem nimam lajfa.

Prepričanih ne boš uspel prepričati. Žal. Sicer pa se ne sekiraj glede pogledov drugih. Če si sam zadovoljen nad sabo (in svojim slogom življenja), potem si zmagal.

depresija ::

Ha, 34.

Plaz o patetičnosti osebka šele sledi predidevam.
Pa ne žamerte.

Matek ::

Ti oprostimo, če boš dala na Brdu za rundo >:D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Sergio ::

depresija: Iz vsega srca cestitam. Ljudje ti lahko zavidajo.

McHusch: Jaz sem te pa videl se na sliki z medaljo v roki. Poznam enega od tvojih soborcev z bronasto medaljo na OI iz kemije. Respect.

Ljudje, ki pa iscejo tolazbo v tem, da pa oni majo 'lajf' -- lol. :)

Ravno zadnjic sem videl najvecjega frajerja iz OS v Mercatorju. Baje je imel za zlagat pijace na polico al nekaj takega.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

McHusch ::

Sergio, očitno se novice (slike) hitro širijo, hehe. ;>

depresija, bravo. Naj uganem, pritožila si se na slovenščino? Sem zadel? :D

baker ::

Hmm bravo, zdej bi celo rekel, da je prav da si se pritožila sam zarad tega stavka žal nemorem>:D :
Za keš nism vedla, za nagrade še manj, prtožla sm se iz principa.

depresija ::

Kaj kje vejica manjka?:8)
Pa ne žamerte.

račka ::

sm mela 34 točk na maturi. pa kaj.
veliko hodim vn, s fantom ali prijatelji, igram odbojko ter mi je vedno ob šoli ostalo še precej časa zame.
če pa je to za vas ne imeti življenja,... boh. niso lahke.

McWolf ::

K sm reku lajf... nism mislu zj pa kr usi k ste zlati maturanti da ga nimate. Sam pravm d nektere tastari tolk terajo, da jim cist zajebejo mladost. Pol pa zabluzjo... takih je tud neki.
Go tell it on the mountains!

[MYTiX] ::

Kaj pa ta ima lajf? 8-O



Povezava

Sin mojega (zdaj že bivšega) prof. informatike. :)
podpis

Ziga Dolhar ::

> Kaj pa ta ima lajf?

Precej.
https://dolhar.si/

Luka Percic ::

[MYTiX]
Preveč lokalna fora da bi drugi razumeli se bojim..
Je treba poznat akterja, potem [MYTiX]-ovo vprašanje postane retorično in z drugačnim odgovorom...

Zeberdee ::

V moji glavi pa celotna debata zgleda takole: so ljudje, ki so inteligentni, so ljudje, ki so sposobni.
Poznam tudi gospodične in gospodiče ki si vrlo ambiciozni.
V tej temi pa rezultate, seveda z zlatimi črkami zapisane, pišejo tisti, ki so inteligentni, hkrati pa potrebujejo nekakšno pozornost in potrditev družbe - da so štiri leta delali, se učili, da so vrh slovenske piramide. Da so oni bodoči zdravniki, politiki, direktorji...
Jaz osebno tega ne potrebujem. Hkrati pa čestitam vsem, ki so bili, so in bodo zlati. Jaz na svojo ne preveč veliko žalost nikoli ne bom.

Poznam zlato maturantko z vsemi točkami, ki ne ve, v kateri državi je Tirana (reklama za AA "Sončna Tirana").
Poznam zlatega maturanta, ki mi vsak dan lahko pove nekaj novega, kar je prebral v angleških in francoskih revijah.
Matura je nekakšen zrelostni test. Ni prikaz tvoje sposobnosti, razgledanosti, ker gredo pri maturi vse stvari v najmanjše podrobnosti. Ravno to je tisto, kar mene, poleg postavljanja moti. Za maturo, test se da naučiti, napiflati, lahko se, če jo dobro rešiš, vpišeš na pravo, medicino... Toda deset sekund za tem ti pa tisti zlati napis ne bo več pomagal. Potreboval boš žilico.

Pa upam da me razumete.

/Sovražim posploševanje, da je vsak, ki ima dobre rezultate piflar. Hkrati pa sovražim prepričanje, da je nekdo zaradi nekega lista več.

fictionel ::

Poznam zlato maturantko z vsemi točkami, ki ne ve, v kateri državi je Tirana (reklama za AA "Sončna Tirana"). Poznam zlatega maturanta, ki mi vsak dan lahko pove nekaj novega, kar je prebral v angleških in francoskih revijah.


Tole je pa tko, kot da bi hotu napisat, da smo fantje pametnejši od punc. :D :D

Pa sej... punce, ne se sekirat! Niste mogle nč narest - to je sam dedna okvara, eni mamo še kromosom y8-)

baker ::

Sej to je čist res.
Moški smo pametni, ženske pa piflarke :P .

Zeberdee ::

Ne hotel sem napisati, da lahko med "elito" dobiš človeka, ki tja spada in človeka, katerega splošna izobrazba je na dnu.

Mavrik ::

Kako vezo pa ma poznavanje tega s čimerkoli? Saj jaz tudi ne vem kje je Tirana in veš kaj? Ne zanima me niti preveč. A to pomeni da si zdaj ne zaslužim mojega dosežka pri angleščini? Matemaiki? Fiziki? Kemiji?

Vedno bolj se mi zdi da vas je tukaj nekaj takih primerkov, ki majo zaradi tega, ker niso nič dosegli, en kompleks, zaradi katerega vedno pri drugih iščejo neke napake, samo da se bodo počutili boljše od njih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zeberdee ::

@Mavrik:
Ne razumeš poante mojega posta - pravim, da ta matura ni nič.
Napaka je, da ne veš (čeprav rahlo dvomim) kje je Tirana, napaka je v šolskem sistemu, ki ti enega izmed splošnih podatkov ni preveč dobro predstavil. Napaka je, da te nek splošen podatek ne zanima.

Nikjer nisem napisal, da si ne zaslužiš. Že spet napačno razlaganje neke teze.

Če je tebi dosežek, da si med 400 najboljšimi iz svoje generacije, če je to tak dosežek - potem nisem (in ne bom) dosegel nič. Bolj kot tisti, ki po tvojem niso dosegli ničesar, se mi zdiš zakompleksan ti - ker povdarjaš nekaj, kar zame ne pomeni nič.

Pa nočem prepira, rad bi diskutiral o vrednotah, ki so zgleda izredno vcepljene v slovenske glave. Biti med 400 na državnem prvenstvu je dosežek v primerjavi z 650 mestom - ampak še vedno pa teh uvrstitev med 200 ni nič - zame nekaj pomeni samo zmaga. Ker tukaj ni možna, jo dosežeš v svoji glavi, kjer si zadovoljen z uspehom na maturi in ne potrebuješ postavljanja pred drugimi.

miko 55 ::

spet medsebojeno prepiranje in obtoževanje:D :D . tisti kdor je maturiral predpostavljam da ima 18 let0:) 0:) , na gre v ambasado gavioli ( dokler še laufa, ker se neki govori da jo hočejo zapret ) :'( :'( :'( na pošten party in se ga nabije k ovca. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

rave on

gzibret ::

Čestitke vsem zlatim maturantom in en nasvet:

Naj vas tehle 30+ točk ne uspava in ne postanite zaradi tega ošabni. Fax je nekaj čisto drugega kot srednja šola. Naj vam ne zrastejo peruti in ne mislite, da ste najboljši na svetu. Še naprej bodite skromni, ne trosite, da ste dosegli vaših 30+ točk vsem naokoli, odgovorite le, če vas kdo vpraša.

Najslabšo promocijo (tudi pri profesorjih) si boste naredili, če se boste obnašali bahavo zaradi dobrega uspeha pri maturi. Poznam vsaj dva brilijantna primerka iz moje generacije. Oba sta dosegla bronasto medaljo na matematični olimpijadi (in veliko pik na maturi) in oba zgrnila matematični fax.

Prvi so diplomirali tisti s povprečnimi ocenami in z malo iznajdljivosti ter z malo komunikativnosti. Ti imajo tudi najboljše službe in največ denarja. Ultra pamet ne pomeni nič, če ne znaš govoriti in se promovirati na pravilen način ter še posebej - biti na pravem mestu ob pravem času.

Ne vzemite tega kot kritiko ampak kot zgolj prijateljski nasvet in še enkrat - ČESTITKE!
Vse je za neki dobr!

depresija ::

Haha, grebatorka ownz.

Če se ne bi prtožla ne bi imela prebite pare, tko pa mam 70 jurjev. Mwahaha >:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016962 (13593) martincek1
»

Zlati maturantje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5614574 (6084) jype
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395362 (3914) Volta
»

Esej 2006

Oddelek: Šola
273191 (2584) Tear_DR0P
»

pridobivanje štipendije

Oddelek: Šola
131653 (1472) MadMicka

Več podobnih tem