» »

Dejte mi prosim pomagat!

Dejte mi prosim pomagat!

PhotoBlaz ::

Imam AMD 1,4 T-Bird 384 RAM-a, Asus plato
in Win XP
Problem je pa ta:

ko dam karkoli printat se mi racunalnik sesuje, pojavai se BSOD(blue screen of death). Vcasih se sesuje ze kar med printanjem, vcasih pa par minutk za printanjem, ampak to obvezno, se se ni zgodilo da se ne bi!

Blue screen mi javi naslednje podatke:

IRQL _NOT_LESS_OR_EQUAL

Technical Info
0x0000000A (0x00000016, 0x00000002, 0x00000000, 0x804EA337)

Folk, jest sm ze cist na konc z zivci, nikol ne morem nc sprintat, poleg tega pa k se mi tok sesuva, mam ze bad sektorje na disku!
Res vas prosim, ce lohk nekak zbrskate kaksne informacije o tem, ker jest sem ze brez idej.

Pa se mimogrede povem, da imam vse najnovejse drajverje za vse zadeve ki jih imam na racunalniku.

Hvala!

Blaz

Tomi ::

Kateri tiskalnik na katerem portu pa imaš?
Ker lahko, da nimaš ravno dobrih gonilnikov, pa ti zato sesuva.
metrodusa.blogspot.com

[t502] ::

Neki IRQ konflikt ma kolk lahko vidis. Probaj pod winsi se malo poigrat z IRQ nastavitvami in nalozi nove gonilnike.

[t502]

PhotoBlaz ::

Tiskalnik Lexmark 3200 (pod win98 mi je delal cist lepo), mam ga na LPT1

Gonilnike imam zadnje izdane.

Kako pa naj se poigram z IRQ nastavitvami???
Sej vem kje se menja pa to,..samo kaj naj zamenjam, ce pise da ni nobenga konflikta?

Blaz

BustA ::

meni dela pod XPji lepo, vendar sploh nimam instaliranih svojih drajverjev, mam kr tiste od winsow
Devide Et Impera

Han ::

Nastavi v biosu EPP način za LPT1 (378). V tem primeru Windows ne bo uporabil IRQ naslova. Načeloma za tiskanje sploh ne rabiš IRQ prekinitve...

Mimogrede, kater model plate imaš? Imaš naložen zadnji uradni BIOS? Se ti sesuva samo pri tiskanju? Imaš navit procesor in FSB? Je s spominom vse v redu?

zile ::

Zdej ugibam, da maš mogoče Geforce MX ali kakšno drugo Geforce karto in VIA čipset. Preberi si tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

PhotoBlaz ::

Ja mam GeForece2 MX 400 .....sam kukr mam jest pojma, se mi to ne dogaja zarad Nvidiinih drajverjev,...jst sm gledu za tist Technikal Info odsek 0x804EA337 , pa sm najdu, da je to neki blo narobe pri printanju,....

GaPe ::

A si ti prepričan, da se ti zaradi BSOD-a delajo bad sektorji na disku. Se mi zdi, da to ni mogoče. Ker disk pa imaš? Pa kdaj si ga kupu?
Don't steal! The government hates competition.

PhotoBlaz ::

sej se mi ne delajo vsakic, samo enkrat so se nardil, ker je glih neki resno mlel racunalnik in ga je vmes sesul,...drgac ni nc narobe k se mi sesuje,...sam ne morm pa kr pustit, da se mi sesuva,....je vecji risk da se bo se kdaj kej resnega zgodil.
BTW disk je WD 40GB, pol leta star,...al pa se mal manj

Cau

azeed ::

ocitno gre za tezave v sklopu plata/cpu/ram

Poglej si nastavitve v biosu in preizkusi stabilnost s programom memtest86
You gotta say YES to another excess!!!

Cygnus ::

kakwe gluposti...;((. Han ti je lepo povedu in če se boš v biosu poigral z LPT1 nastavitvami ti bo v lepo delal.
drgač bi lahka še napisu kašno dodatno vrstico v TRAPu (ki ti pove kir driver je kriv (***Address 0xblalala has base at blalallaalla) ).
drgač vrž uč na http://support.microsoft.com/default.as... (jes, microsoft ma clo support...>:D)
ni trebe nobene tople vode odkirvat s kakimi CPU, grafičnimi pa nevem kaj še vse.
ajt 1/2
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik - BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
8851 (700) rokypajo
»

Vrata tiskalnika v okvari?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152521 (2376) Duhec
»

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

Oddelek: Pomoč in nasveti
111330 (1036) eraserr
»

BSOD v XPjih - IRQL driver not less or equal - sistem se mi sesuva ko hočem dostopat

Oddelek: Strojna oprema
131186 (1051) mafijc
»

Printer ne dela!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7932 (855) OZZY

Več podobnih tem