» »

Nov računalnik - BSOD

Nov računalnik - BSOD

rokypajo ::

Nekaj dni nazaj sem si kupil nove komponente za moj računalnik. Vse sem kupil po delih in jih lepo skupaj sestavil.
Komponente so naslednje:
- AMD Phenom II X6 1055T
- MSI 890FXA-GD70
- OCZ Obsidian Edition 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V
- Thermaltake SpinQ VT hladilnik
- XFX Radeon HD 6870 1GB
- OCZ Fatal1ty 750W napajalnik
(disk je še starejši)

Na računalnik sem lepo naložil win 7 in nato še vse driverje in programe. Vse mi je tisti dan še lepo delalo, ko pa sem ga naslednji dan ponovno prižgal se mi je ta, ob kratkem prikazu namizja windowsov, sesul in mi vrgel ''blue screen of death''.:|
Disk sem formatiral in Windowse ponovno naložil. Ponovno mi je ob vseh inštalacijah in samodejnih restartih vse lepo delalo.
Naslednji dan, ko sem ga ponovno prižgal se mi je stvar ponovila...crash + bsod.
Predvideval sem da se morda matična plošča in pa ram nekako ''ne razumeta''. Rama sem vzel ven in jih posadil v dimm 3 in 4 (v drugi dve reži). Za tem se mi je računalnik lepo prižgal in delal. Ob naslednjem vklopu se je težava ponovila. spet sem zamenjal ram (tokrat le enega) in ga dal v drugo režo. Ponovno je delovalo za enkratno uporabo. Stvar se tako naprej ponavlja.
Poizkusil sem z drugačnimi nastavitvami v biosu (katerega sem tudi flashal) vendar se stvar ne izbolša ali pa le nisem našel taprave nastavitve.
Blue screeni niso vedno enaki (imel sem vse od 0x0000001A, 0x00000019, 0x00000050 in še nekatere druge...)

Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem. :)
LP!

Duhec ::

Najprej v Cmos nastavitvah Biosa izberi "Load Fail-Safe Defaults", restartaj in testiraj, če je kaj boljše !
Preveri, če imaš zadnji bios ver. 1.7 in ga po potrebi flešaj in testiraj, če je kaj boljše !
Nato v Cmos nastavitvah biosa poglej, kje se da nastavljati in se poigraj z nastavitvami/timingi za spomine (npr. 8-8-8-24, 9-11-11-24 itd.) in testiraj.
Več različnih BSODov (iz mojih izkušenj) pomeni nekompatibilnost spominov z matično, napačni timingi, zanič spomin(i) ali umirajoč memory kontroler, ki je na plošči. Slednje recimo je malo verjetno.
Poročaj !

rokypajo ::

Bios je flashan na v1.7 in z fail-safe settingi sem že poizkusil. Bom pa danes še z timingi stestiral in poročal jutri.
hvala za nasevt.

Xserces ::

lahko pa vsekakor poiskusis z memtest... zgubit nimas kaj
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

rokypajo ::

tako...v biosu sem nastavil timinge na tise mojega rama (9-9-9-24). Spremenil sem CL, tRCD, tRP, tRAS. popravite me če to ni pravilno. Ko sem ga zagnal za tem se mi je ponovno prikazal bsod (0x000000A). Ko sem ga naslednjič zagnal pa se mi je ta lepo zagnal. Tako nevem ali je kriv res RAM. Opravil bom še memtest Memtest86 in poročam rezultate.

karafeka ::

Si probal varni zagon v windowsih ? Če ti tam normalno dela, brez bsoda, potem so mogoče driverji.

rokypajo ::

ne morem točno reči...nekajkrat je u safe modu delalo uredu, kdaj pa se mi je po kekšnih 5min sesul.

sem stestiral spomin z memtest in ni javilo nobenega error-ja.

Xserces ::

kako si lahko v 1 uri to naredu???? wtf
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

rokypajo ::

kok časa bi pa moglo to trajat drgač?...memtest mi je napisal da je pass in da lahko test končam :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326634 (6027) smotanc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495408 (4869) CyberAD
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403232 (1944) Nesta
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222002 (1683) Duhec
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132143 (1855) krneki0001

Več podobnih tem