» »

Priključitev ventilatorja

Priključitev ventilatorja

DonPierre ::

Zdravo!

Danes sem si omisliv dodatni ventilator za zadnjo stran ohišja. Me pa zanima, če je vredu, če se ta zadeva priklopi na matično ploščo kar na priključek kjer piše system fan. Matična je ga 81945p-pro od gigabyte-a. Pa če je vredu, ker se mi stalno spreminjajo obrati, vsaj kolikor vidm v everestu, kjer mi ventilator vodi v evidenci kot ventilator od napajalnika...

Aja, ventilator je od zalmana, in sicer f1 80 mm, če je slučajno kej važno.

Hvala za odgovore!

;-) ::

Pomoje lah brez večjih problemov priklopiš na plato vsekakor ja. Za kok se ti pa spreminjajo obrati? Nobeden vent nima čist skoz istih obratov tak da braz panike:D

DonPierre ::

Jah tko piše da naj bi blo okol 1700 do največ (kao 10 posto) 1870. Pr men je zdele 1940... Upam, da ni to tako velk problem...

;-) ::

Heh, pomoje ti dvignlo glih nebo kompa v zrak>:D Drgač pa uporabi kak program za hitrosti ventov štelat.

miwche ::

za ta vent so specifikacije sledeče:

v tihem načinu gre do 1700 obratov (5V), normalno pa gre do 3000 (12V).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

DonPierre ::

Ja, mam priključenga z uporom, tko da je v tihem načinu, ker nočem še ene srake v mašini...

DonPierre ::

No ampak to ni bistvo vprašanja... Mene bol zanima, če pravilno priključen.

miwche ::

ja, zgleda da je vse v redu. gre ti do 1900 in je prek upora, torej z zmanjšano voltažo. vtič je primeren, torej vse OK.

Azrael ::

Kolikšna je poraba (v mA) tega ventilatorja?

Nekatere matične plošče imajo specificirano največjo dovoljeno porabo (obremenitev) na teh priključkih (glej manual od plošče). Če je tokovna poraba nižja, kot je največja dovoljena za ta priključek, je vse OK.
Nekoč je bil Slo-tech.

DonPierre ::

Na njihovi spletni strani pravijo da v silent mode pokuri 0.12 A... Sem pa gledov v navodilih, pa se nikjer ne izjasnijo, kolk naj bi ti konektorji še prenesli.

miko 55 ::

a 3 žilni? ma prenesjo vsak fan, sam pazi, da bo dobr skup dan, ker drgač se mal grejejo. upor je dobra izbira. potenciometer pa najslabša ( se greje k pečica )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12 cm fan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151662 (1531) TESKAn
»

Kako izboljšat učinkovitost vodnega hlajenja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121395 (1157) element
»

najbolj tih vent

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161908 (1547) morphling1
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402210 (1483) Coinbird
»

Zalman 5001-Al in Athlon 1200/266 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514552 (3548) para-site

Več podobnih tem