» »

Velik Problem

Velik Problem

djmaster ::

No ne vem če je velik problem-zame je.Jaz igram rad igre tudi nekatere stare pa sedaj ne morem.Kar je prej delovalo sedaj ne.Ne vem kaj je problem-ko nekaj časa igram ali pri nekaterih točkah v igrah se mi resetira računalnik in vedno na istem mestu igre.Ena igra mi dela ker ima majhne zahteve pa vseeno šteka.Ali je šel mogoče ventilator na grafični ali na procesorju ali kjerkoli so še.Kdo ve mogoče kaj naj bi bilo narobe? :(

Bagr ::

vse od nastetega pa se ki zraven ;((
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

miwche ::

če ti crkne zmeraj prav na isti točki, potem je kaj narobe z igro/save pointom ali kaj podobnega.

preveri temerature v računalniku ko igraš, predvsem temp grafične in procesorja.

lahko tudi pogledaš če se vsi ventilatorji vrtijo.

djmaster ::

ja,sem pogledal v biosih in temperatura CPU-ja je bila 57 stopinj >:D !!!
brat ima še nekaj hladilnikov za v pc pa bo namontirov :)

jest10 ::

57 stopinj ni nič...

miwche ::

ja 57 stopinj ni prav alarmantno.
če grafična ima temperature senzor poglej njeno temp, ko igraš.

katero grafo pa imaš?

muzičar ::

Povej ti raje celoten sistem. Drugače pa če se recimo grafikulja pregreva potem vsakič na isti točki resetira -> leta nazaj je to bil pogost problem GTA III z Voodoo 3 3000 (jaz osebno sem ga rešil tako da sem z neostiq-om nalimal gor dva socket a venta) - ampak to ni zdaj tema. Je pa res da ponavadi če se grafikulja pregreje samo freezne ne pa reset -> do reset-a pride pa ponavadi če se ali NB ali pa CPU pregreje (ali pa oba skupaj) -> to ne velja za stare AMD-je.

djmaster ::

mam AMD SEMPRON 3000+ ATI RADEON 9800 ALL-IN-WONDER 512 mb rama
sem zamenjal ventilator na procesorju pa pasto novo namazal in mi s 2300rpm ventilator hladi pod 50 C°.Vseeno hvala za pomoč :D

muzičar ::

Kaj zdej dela al ne?

djmaster ::

ja zdej se ne segreva ampak vseeno mi ista igra kot prej šteka.ne vem kaj je lahko problem :|

muzičar ::

Reinštaliraj igro, preveri za viruse in druge oblike škodljivih programov. Lahko pa tudi spucaš cel rač. Spihaš vse slote, vse ventilatorje.

djmaster ::

sem reinštralirov pa nč ne dela drgač.spucov sm ga k sm menov ventilator na CPU
možn de mam predobre drajvrje za grafično

djmaster ::

sedaj mi še več ne dela.včasih mi je delal hitman contracts pa serious sam 2 pa zdej ne dela.a je možn tut zarad napajalnika?

muzičar ::

Možno. Probaj.

djmaster ::

sedaj sem odprl ohišje in našel napis na napajalniku :350 W napajalnik!!! to je že predpotopen za nove igre in se mi zdi da sem ga z dobrimi igrami preobremenil in bom kupil nov napajalnik za 7.560 sit 500w napajalnik ampak al raje dam zravn 3 jurje pa si kupm 650w?

Gajba ::

napajalnik verjetno ni kriv. jaz mam požrešnejši sistem od tvojega pa mi enermax 350W folga. probaj različne driverje za grafično (kakšne starejše).
All I found were lungs and liver

Vajenc ::

Enermaxovih 350W je čisto nekaj drugega, kot 350W nekega cheap proizvajalca.

AngelOfDeath ::

njegov sistem bi še soliden 250W moral vredu poganjat :)


si poskusil če dela bolše če imaš odprto kišto ?
si poskusil z kakim memorytestom ? 3dmark ?
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Veron ::

probaj formatirat winse

muzičar ::

Kako se pa winse formatira ?? :P Aaaa misliš disk to pa ja.

Hmm.... si testiral vse komponente (prime, memtest, sisoft sandra, 3Dmark, PCmark ....) ?

Testiraj z vsem možnim da izključimo komponente.

djmaster ::

disk sem formatiral,vse preveril imam skos odprto kišto.res ne vem,sosed ima računalnik s 600mhz procesor pa 200w napajalnik pa mu dela recimo call of duty 2,serious sam 2 ect. možn zarad plate k mam k7s41gx plato-kr ena plata k se je sploh ne da dobit.a je to tut možn? jest bi najraj kr kupu nov računalnik pa še tega nism plačov do konca :)

dejansan ::

kot so ti že drugi povedali, probaj kakšen 3dmark 03 recimo

a si probal s kakšnimi drugimi driverji
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

opeter ::

jest bi najraj kr kupu nov računalnik pa še tega nism plačov do konca :)


No, pa smo tam. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djmaster ::

vse mogoče sem probal pa nič ni.jest sem stestiral in se mi zdi da je napajalnik.v ponedeljek kupim novega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab FPS zaradi slabega napajalnika?

Oddelek: Strojna oprema
111079 (820) BuBBle.D
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412152 (1606) gpetrov
»

Pomoč pri GIGABYTE 6600GT AGP 8×

Oddelek: Pomoč in nasveti
91080 (907) _eddy_
»

Comp se dela norca

Oddelek: Pomoč in nasveti
201364 (900) Dodgeviper
»

Reset masine v igrah.

Oddelek: Pomoč in nasveti
13957 (749) Daedalus

Več podobnih tem