» »

Povezovanje 2 računalnikov na daljavo

Povezovanje 2 računalnikov na daljavo

anze20 ::

Vem, da je nekaj mailov na to temo že bilo, vendar mi niben ni odgovoril na vprašanje.

Zanima me, kako naj povežem 2 računalnika med seboj na daljavo preko kabelskega interneta. Ne bi namreč rad imel čisto odprte povezave. Zanima me torej, ali rabim za to rooter, switch, oz. kaj mi svetujete naj storim. Oba računalnika imata xp windowse. A mi svetujete da imam dostop do desktopa ali samo do programa.

Hvala
Anze

jure1825 ::

odvisno kakšno povezavo rabiš...

naštimaj si vpn ali ssh povezavo vmes pol pa vnc ali pa kar nx

anze20 ::

Hvala za odgovor, samo 90% izrazov nisem razumel. A lahko mal bolj po domače?
Anze

DominusSLO ::

Če se ti gre samo za prenos podatkov, priporočam ftp.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

gumby ::

VPN je taprava stvar za take hece...
my brain hurts

TheOne21 ::

Koliko daleč pa sta računalnika narazen?Ker odvisno tudi kaj hočeš imet.Če hočeš samo upravljat po desktopu druzga rač. potem je zadosti VNC ali kateridrugi podoben program.Če pa hočeš met skupno rabo in upravljat vse mogoče s tega pcja k si zdaj potem pa switch al pa router in samo remonte desktop.omogočiš nato skupno rabo in ubistvu vse kar hočeš!:).
Jst naprimer imam switch in sta rač. en nad drugim.Tkoj v sobi in potem eno nadstropje nižje.In meni zelo dobro služi in je super kokr mam in sm zadovoljen.:D
LP

anze20 ::

Računalnika sta v bistvo na različnih lokacijah, razdalja med njima je cca 500 m zračne linije. Rad bi doma delal prevzeme blaga, da mi ne bi blo treba za to v firmo. A se potem bolj splača switch ali router?
Anze

Yacksy ::

Koliko pa bi bil pripravljen plačati za to opcijo?

Jaz bi ti predlagal tale usmerjevalnik.

http://www.telos.si/draytek/Vigor2200Ep...

Podpira VPN, tako da bi se lahko od doma preko šifrirane povezave povezoval v firmo.
Shit happens

fRiK0 ::

Cak cak kaj mu sploh svetujete? Ce jaz razumem ma on ze kabelsi internet, zdej bi se pa rad samo povezal na remote masino in na njej delal. O kakih swtchih sanjate?

VNC si zrihtaj na obeh masinah, pa linijo mej prosto ko delas, ker cene ti bo pocasi delalo.
Hvala

LP Tadej

gumby ::

govora je o VPN... eni switchi(routerji) to podpirajo ze hardversko

preko VPN pa lahko tud VNC komot furas, pa se kaj drugega
my brain hurts

;-) ::

Sorry ne spoznam se na te zadeve najbolj...a obstaja kaj takega, ko bi lahka povezal 2 računalnika preko neta... in bi potem lahko imel skupne mape, katere bi vedela oba-nekaj takega kot mreža, le da je vse skupaj preko interneta.

Naprimer jaz bratu dam v mapo nekaj, pol pa lah on to zlovda ali pa kaj takega?

Kolikšni bi bili stroški?

DominusSLO ::

FTP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

;-) ::

more info.?

Yacksy ::

Kot sem zgoraj napisal VPN.

VPN (Virtual Private Network) omogoča povezovanje LAN-ov preko interneta. Recimo da imaš firmo in podružnico. Kupiš 2 usmerjevalnika, ki podpirata VPN, narediš povezavo in tako omogočiš sharanje map, dostop do kišt preko VNC ... Če vzameš zraven še ruter, ki podpira VoIP, se lahko tudi zastonj pogovarjaš med povezanimi firmami.

Varianta je tudi, da imaš en usmerjevalnik, ki podpira VPN in se nanj logiraš preko Windowsov ali namenskega programa, in spet lahko vidiš vse sharane mape in računalnike na oddaljeni lokaciji.

Povazava je šifrirana in zato varna.

Če lahko priporočim produkt s katerim imam izkušnje in za katerega vem, da bo zadeva funkcionirala.

http://www.telos.si/draytek/Vigor2200Ep...
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vigor 2700V in Vigor 2100G

Oddelek: Omrežja in internet
51023 (894) moat
»

internetna povezava 25Mbps in ~40 uporabnikov..

Oddelek: Omrežja in internet
192144 (1591) gokky
»

VPN povezava med štirimi lokacijami

Oddelek: Omrežja in internet
161980 (1980) andrejp
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393133 (2160) bastadu
»

deljenje pasovne širine z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
61190 (1089) Bakunin

Več podobnih tem