» »

bruhanje ognja

bruhanje ognja

flasha ::

No imam nekaj vprasanj o bruhanju ognja

najprej ce bi mi nekdo k se s tem ukvarja al pa kdo k to pozna, lahk mal upisal kak naj zacnem, na kaj naj bom pozoren,...

nekje sem slisal da se zato uporablja tekoči vosek, kaksne izkusnje imate s tem?
koliko te vnetljive tekocine si das v usta?

v glavnem kako naj zacnem s tem?!?!



hvala za odgovore v naprej

perci ::

Preden zacnes, se dobro namazi po faci s kremo. Potem za zacetek vadi z vodo. Usta popolnoma napolnis z vodo in potem skozi skoraj zaprta usta z veliko silo zadevo pljuvaš ven. Voda naj se razprsi v cim manjse kapljice. Zrihtaj si neko baklo, najboljs je met kovinsko, ki ima na koncu neko tako cudno volno. V glavnnem, to baklo namocis v petrolej in zakuris. Potem bos vsakic, ko bos videl, da bakla ugasa, se goreco pomocil v petrolej.

Za bruhanje uporabljaj tekoči parafin, kupi ga v kaki cerkveni stacuni, v LJ je na vogalu resljeve in ilirske (vsaj bila je).

Ko bos bruhal ogenj, das baklo predvse in zacnes bruhat v baklo, vendar tako, da bruhas parafin nekoliko v zrak. Nikoli ne bruhaj v tla, ker ti bo ogenj backfireal v faco. Ne se ustrasit, ker zadeva ni tolk nedolzna kot morda na prvi pogled izgleda. Plamen je namreč ponavadi zelo velik in vroč, tko da je cela okolica precej segreta. Jaz npr, brez problema naredit 2m dolg plamen.

Ko bruhaš, se moraš ognju umikat nazaj oz. navzdol, ker se ti priblizuje. Ko je ogenj dovolj blizu, prenehaš z bruhanjem. Ni point, da ful bruhaš v baklo, to zna vsak. Point je, da ko ogenj ze gori, umaknes baklo in bruhas ogenj direkt iz ust.

Svetujem, da ti vseeno, nekdo ki je to ze pocel, pokaze kako to delati. Jst sem si enkrat kvalitetno pokuril trepalnice in obrvi >:D.

Aja, parafin nima glih top okusa, tko da bot pripravljen na to. Po njem se ti bo rigal ko svina.

p.s. Ce imas dolge lase, je ruta a must have. Svetujem ti, da ti nekdo pokaze zadevo, preden sam zacnes.

Ne odgovarjam za morebitna avtozažiganja ;).

Roadkill ::



Sem ravno v nedeljo na rock otočcu gledal tole po zelo dolgem času v živo in me je totalno fasciniralo.
Neverjetno, kako so modeli čist v transu in tam poplesavajo okoli z zaprtimi očmi in vrtijo tiste bakle.

Pomojem mnenju si najprej nabavi bakle, ki so temu namenjene in se najprej navadi le-te obvladat, ko so še ugasnjene, potem jih prižgeš in šele za tem začneš bruhat ogenj.

Načeloma lahko samo bruhaš ogenj, ampak to zame ni tako atraktivno, kot te "plesi" z baklami.

Zgornja slika je iz te galerije, par slik iz letošnjega rock otočca pa tule.

Vsekakor si pa najd nekoga, ki ti zna, da ti pokaže kako se stvari streže, ker ce boš sam učil na svojih napakah, si boš vsaj parkrat pokuril kako kocino. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

flasha ::

am tanx vsem...

sam da bi mi kdo pokazo je bol tezko, saj sn s PTUJA (stajerska), pa ne poznam nikogar k bruha ogenj, ce pozna gdo koga bi se priporocal :D

drgac pa bom najprej nekaj casa vado z vodo, ko mi bo to slo pa bom probo manjse kolicine te vnetljive tekocine, bom sporoco ke mi bo ratalo ;D

b0B3k ::

Ampak pazi, voda nima visoke vnetljivosti, moraš baklo čist blizu ust držat
[joke :D ]

flasha ::

am mislo sn to z vodo, se nem mel bakle ampak sam vodo da ugotovim kolk bom lahk sploh v usta spravo

LOL ke vi ste mislli da bom vodo v baklo bruho rofl D:

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tear_DR0P ::

zdej če si fejst pogumen in ti okus voska ne bo ušeč, tud vodka dobro gori, ampak mora met mel več kot 50% alkohola
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

perci ::

alkohol je sranje...pozge brboncice...si en teden brez okusa

;-) ::

A je možnost da si uste popečeš pa obraz?

perci ::

Seveda je možno. Se pa da zadevo kar dobro kontrolirat, če nisi preveč pogumen.

flasha ::

Pomojem mnenju si najprej nabavi bakle, ki so temu namenjene in se najprej navadi le-te obvladat, ko so še ugasnjene, potem jih prižgeš in šele za tem začneš bruhat ogenj.


no tukaj je nekaj mojih slik:

http://album.slikomat.com/pic.php?u=227N56fW&i=2167
http://album.slikomat.com/pic.php?u=227N56fW&i=2156
http://album.slikomat.com/pic.php?u=227N56fW&i=2165

(niso nic posebnega, ampak za prvic se mi zdijo kar OK)

bruhanje ognja - cakam da prijemo naze z dopusta, da ga nem prezivel ki na orgenci z opeklinami - hehe se ne :D

Opkow ::

Evo kle sem nasel en video...
Klik

flasha ::



no to mi je uspelo ko sn prvic probo :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Ejsi_Disi ::

Enkrat sem šel čist pjen to počet. Hvalabogi mi je zneslo. Samo mi je model, ki je to počel res lepo pokazal. Da se tudi s kako koroško slivovko to počet.:D

Blaz Berlec ::

Prižiganje kresa z bruhanjem. Ognja.



To je bilo pred štirimi leti, od takrat sem kar precejkrat poizkusil to zadevo, in ni prav težka. Je pa nevarna, čeprav sprva sploh ne zgleda. Ko se malo poglobiš, ugotoviš da imajo vsi, ki se dlje časa ukvarjajo s tem, kakšne srhljive zgodbice.

Meni se je že vnela čupa (bruhanje ognja v burji, goreča kapljica pristala na temenu, pogorel en pramenček las), priča sem bil opečenim ustnicam, ožganim bradam, mehurjem okrog ust, bruhanju zaradi preveč požrtega tekočega voska... Saj se mogoče zdi komu, da se to dogaja samo nesposobnim ali neumnim, ampak če poskusiš dostikrat, ni vrag, da ne bi šlo enkrat kaj narobe.

Nazadnje sem spet izvajal to pred manj kot mesecem, tokrat dobro pripravljen. Vlažna rutka čez glavo, zgoraj brez (da ne zapacaš majice, plamen daje čisto dovolj toplote), mokre brisače pri roki za primer kakšne neprevidnosti... In je šlo kot po maslu, s kolegom sva zbruhala vsak po liter tekočega voska brez najmanjše težavice. Pol pa velik mleka pit, pa pod tuš!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gandalfar ::

Mleka? :)

SloMusty ::

No jaz bi se tudi ful rad naučil tega, pa me zanima če makdo kai link
ko bi blo fajn opisano to.

lepo prosim

ko
Freestyle wind riders!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdori v računalnik

Oddelek: Informacijska varnost
71194 (1194) SasoS
»

Pribor za bruhanje ognja

Oddelek: Loža
114014 (3561) K0K0
»

Nero - pomnilnik zapisovanja

Oddelek: Programska oprema
211406 (1056) ZoMk
»

Hi-tech kidanje snega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507032 (5621) Azrael
»

pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606164 (5113) Zeberdee

Več podobnih tem