» »

AMD Buys ATI

AMD Buys ATI

«
1
2

mtosev ::

According to a news article on Sinatech 新浪网, a Chinese daily. It reported that there is news that AMD has acquired ATi and it will be officially announced.

http://digg.com/hardware/AMD_Buys_ATI

Komentarji.

Moj komentar: not good for us users.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

jest10 ::

Ali pa ne. Lahko da bo to zelo dobro za nas.

Good Guy ::

am v sanjah....

pomoje ma ati več dobička kot amd tko da je kj tazga nesmisleno....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Ja sem že prej našel. Nekje sem celo zasledil majhno informacijo v kotu - ATI Inc., an AMD Group Company.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jaffa ::

rovtar: v neki novici je že blo podano, da je amd VEČJI od ati-ja . Tako da ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Good Guy ::

večji že večji... kaj ko ma ati večje tržišče za sabo (več dnara...)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

klemen22 ::

večji že večji... kaj ko ma ati večje tržišče za sabo (več dnara...)

Rovtar zgleda da ekonomija ni tvoja močnejša plat. Sploh razlikuješ med kapitalsko vrednostjo podjetja, dobičkom, rezervami za investicije ipd?

Hehe ATI in Intel fani: kaj boste pa zdej kupval? AMD in ATI skupaj, INTEL in Nvidia tudi verjetno bolj skupaj. Zgleda da boste morali zmanjšati svoj fan potencial in pač pripravljeni kupiti celo AMD ali celo Nvidio.:\ :\ :\ :\

No ja morda bo sedaj ATI celo konkuriral Nvidii saj se je v zadnjem letu pa pol kar malo zgubil - zamuja z modeli itd. Morda bo kaj več kapitala k temu pomagalo da bo spet vzporedno z nvidioo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

mtosev ::

Še naprej ATI če ne bojo začeli stari. Npr. Da bi npr bila grafična počasneja na Intelu kot na AMDju. Če kaj takega probajo takoj kupim nVidio. :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

igor0203 ::

Ti si pa res... :\

mtosev ::

Pač sem se navado na ATija zdaj če bojo začeli srat kupim nVidio pa je ko dobim nov pc. Če bom v dvomih in ne bom vedo kaj kupiti bom tu na S-Tju vprašal. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klemen22 ::

Kot da se kaj oziraš na naša mnenja.0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Drugače mislim da za nas ne bo to najboljše končalo ampak tak nič nemorem naredi tako da se nesekiram če so res ATIja kupli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zheegec ::

nVidia je dejansko tudi bližje AMD kot Intelu, zdaj če je nakup ATIja s strani AMDja resničen, potem bo to IMHO slabo samo če se bodo začele pojavljati razne "nekompatibilnosti" ATI in Intel opreme 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Mislim da si kaj takega ne bojo upali naredit kaj je napisal ALIEn saj bi dosti tržnega delaža izgubili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OChack ::

ja tožt ih, protimonopolni zaskon tko k microsoft>:D 0 združvanja pa to ker ne bo dobr za uporabnike, pol bosta dejansko sam 2 tabora, kar nikakor ni dobr (al pa mogoče tud ja).........čas bo dav svoje
Int€l inside, IDIOT Outside

mtosev ::

hehe Blo bi res smešno če ko bi kupo AMD rabo kupit ATI in če bi kupo Intela bi rabo nVidiino grafično kupit. To tega pa verjetno ne bo nikoli prišlo. Saj jaz nepričekujem kaj takega. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ch4N93 ::

ti bi rabo malo bolj razumljivo pisati :\
Ni nam lahko...

Mr.B ::

At press time ATI’s market capitalization was $3.83 billion, market capitalization of AMD was $11.54 billion. Meanwhile, ATI had $607.03 million in cash, while AMD, who has been enjoying performance lead over Intel Corp. for several recent quarters, had $2.63 billion in cash.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

celada ::

Torej ma amd skoraj zadosti gotovine da kupi ati, kar jim je pa zmankal so pa s krediti ali pa s delnicami pokrili.

Moje osebno mnenje je da tale zdruzitev nebo prinesla nicesar dobrega na nas koncne uporabnike.

igor0203 ::

Zakaj pa ne? Verjetno se AMD hoče razširiti tudi na druga področja tako kot Intel in to pomeni, da bo imel tudi več $, kar pa pomeni, da bo več vlagal v nadaljni razvoj, kar je pa dobro za nas potrošnike.
Ne verjamem pa,da bi vse ATIjeve inženirje ven zabrisal pa svoje dal na položaje, ker potem bojo takoj propadli.

celada ::

Atijevih inzinirjev nebodo ven zabrisali ker potem prakticno ubijejo firmo. Kar se tice vlaganja v nadalnji razvoj pa se na kratki rok skoraj nebo nic poznalo saj mora amd ujeti intel, ker bo le ta predstavil precej mocnejsi procesor za nizjo ceno.

To nebo prineslo nic dobrega pomoje zaradi zmanjsevanja konkurence saj sem neki casa nazaj prebral da ima intel v planu kupiti nvidio kar bi pa povzrocilo koncentracijo proizvajalcev chipsetov cpujev in graficnih kartic v dve veliki firmi kar pa pomeni zmanjsanje konkurence kar pa ni dobro imo.

PrimozR ::

COnroe za 25k?? KJE??? AMD zbija cene, ZELO zbija, ne pozabi tega.

Good Guy ::

25k še dolh ne......
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

PrimozR ::

Jah čelada je reku da bo Intel dal ven hitrejši in cenejši proc od AMDja. Resda sem dal primerjavo s single-core procom, sam mislim da je bil point dosežen. Itak je bil pa uporabljen sarkazem.

Za 25k mogoče kak P4/D? :)

Brane2 ::

O možnosti tega nakupa je bilo dolgo govora. Že par mesecev so novice tipa rekla-kazala v smilsu, da so jih praktično že kupili, nato AMDjev PR to zanika kot neumnost, pa se pojavijo članki,d a bi jih lahko kupili, da bi bilo to smiselno in da se bo skoraj gotovo zgodilo.

IMHO fajn za AMD. Če imajo denar za porabit in če vedo, kaj z ATIjem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

celada ::

No sej jst sm tut mal mem useku, sm bl mislu da bo intel dau vn proc ki bo imel precejsno prednost v preformansu in bo relativno poceni torej bo amd zopet zaostal za njim.

Za 25k se pa bo dal 100% dobit kakega 805d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

klemen22 ::

AMDjev PR

AMDjev Persona Rudis?:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Za 25k se pa bo dal 100% dobit kakega 805d

Jaz sem ga za 29k nekje v SLO vido.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

celada ::

Hmm super torej ko bodo cene se bolj padle ob izidu conroea se bo dalo sestaviti res poceni dualcore kistico.

PrimozR ::

Sam 805 je vrooooooooooč... Ja, tut pod vodo (IIRC tm do 50°C). Problem je če se ti voda segreje, loh pumpa najebe. Conroe bo hitrejši, sam tolk ogromne razlike pa spet ne bo. Ja, bo, v aplikacijah odvisnih od proca. Tm k te pa grafična bremza pa ni take velke razlike.

mtosev ::

Kaj pol če je vroč? Moj P4 lepo dela na Zalmanu pa se tudi greje. load 57/58C.

BTW kišto mam odprto in nimam venta na straneh.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

igor0203 ::

Sej maš še polet lepo centralno kurjavo... Te vsaj v noge ne zebe

celada ::

Ja sam poglej za cirka 50-60 k si bos lahko sestavil HTPC ki bo precej zmogljiv ali pa pisarnisko kistico, ki bo vec kot zadosti mocna.

Mr.B ::

Sedaj se povsod govori v PR-u, koliko W za performance sistema, kar je sicer kul. AMD ima sicer to težavo da NV čipset pokuri skoraj toliko kot proc, performančo v primerjavi z ATI-jevim čipsetom ki porabi skoraj 50% manj pa ni take razlike...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimozR ::

Je razlika, samo ni 50%. RD600 bo verjetno že precej boljši. Navsezadnje je ATI naredil šele 2 resna čiseta.

celada ::

On je reku da se ATIjev cipset 50% manj greje a zaostaja malo po preformansih ne pa da zaostaja 50% po preformansu.

PrimozR ::

Ja sej jest sm pa reku da razlika v performansih je, sam da pa tut ni 50%. In da bo RD600 to verjetno še popravu. Tut Crossfire je že dozorelz X1x00 serijo. Pri X8x0 seriji je bil crap.

tiborrr ::

Sam 805 je vrooooooooooč... Ja, tut pod vodo (IIRC tm do 50°C). Problem je če se ti voda segreje, loh pumpa najebe. Conroe bo hitrejši, sam tolk ogromne razlike pa spet ne bo. Ja, bo, v aplikacijah odvisnih od proca. Tm k te pa grafična bremza pa ni take velke razlike.

Smeh, Pentium 805D ima v kurcu IHS in je tako katastrofalen stik med kulerjem in IHSjem (pa tudi med samim jedrom in IHSjem). Zato visoke temperature. 805D je popravljena revizija in pokuri le okoli 30% energije 920D. Zakon low-budget DC procesor.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frudi ::

IHS je na nekaterih res zanič, ampak da 805D pokuri 70% manj kot 920D... lol, ne me spravljat v smeh. 90 nm DC P4 pri 40W? Intelu bi se smejalo, če bi to bilo res...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OChack ::

hehe, aj res je, kokr vem bodo šele tj tanovi modeli P4 pokuril 30% mn k prejšni tm okol 70W če se ne motm, isto bo AMD butnu vn 65nm 62 in 65 W
Int€l inside, IDIOT Outside

mtosev ::

AMD and ATI to ask shareholders for merger approval
A short while back information slipped out of a possible ATI-AMD merge. That information had been solidified with this new information.

by: TheINQACCORDING to an extraordinarily reliable source, AMD and ATI will on Monday pitch their shareholders with the proposition that the two companies merge.


TheINQ also says that AMD may not quite have the money to right out buy ATI, which is why a merge is more reasonable than a full buyout.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Bomo pač videli v ponedeljek, kako in kaj...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tarzan ::

Po mojem mnenju bodo sedaj pri ATi čipsetih zraven vtaknili še komplet AMDjevih onženirjev, ter poskušali skupaj narediti ultimativni AMD čipset. Če jim uspe, bo superiornost nForceX čipovij preteklost in bo večinski delež matičnih plošč sestavljen iz ATijevih komponent. Trenutno nVidia proda ogromno svojih AMDjevih čipovij in ima tu velike prihodke.
Zna imeti škodljive posledice na nVidio, če le ne bo ATi zaspal na področju grafičnih kartic.

igor0203 ::

Mogoče bomo pa v prihodnosti meli v AMDjevih procesorjih vgrajeno grafično... :D

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Good Guy ::

lol:\ :\

men je čist vseen tut če se vse firme pokupjo sam da ati ostane tok kvaliteten kot je biu dozdej:D

Go ATI
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Veron ::

men je čist vseen tut če se vse firme pokupjo

Go ATI

:\

igor0203 ::

sam da ati ostane tok kvaliteten kot je biu dozdej


A zato prodajaš X1900XTX? :D

Good Guy ::

prodajam pa zarad tega ker rabim keš :D

trenutno mi čist ustreza ati rage z 2 mb >:D >:D al pa riva tnt2 :D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

opeter ::

Če je ATI kje zelo kvaliteten, potem je to TV izhod. Koliko zafrkancij imam z Nvidio 7300GS... mater ;(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia prekinja razvoj veznih čipovij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
567873 (6508) Dr_M
»

Bomo odslej kupovali AMD Radeone?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304386 (2615) Jaka83
»

AMD prevzel Ati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11113799 (9368) Quikee
»

Bo AMD prevzel ATI?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
343236 (2125) OChack
»

nVidia buys ATi (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
674139 (3267) Senitel

Več podobnih tem