» »

Generalno čiščenje notranjosti avtomobila.

Generalno čiščenje notranjosti avtomobila.

Saladin ::

Spravljam se generalno očistit notranjost starega Opla, pa me zanima, katera čistila naj uporabim.
Posebno za prevleko pod streho in na vratih - namreč ne bi rad naredil večje škode in le razmazal fleke.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

robert512 ::

jaz sem nazadnje to delal s vodnim sesalcem + vanish tekocina ... rezultati so bli kar ok

IČA ::

najbolje ti bodo pomagali tukaj.;)
Drugače pa se je, po moje, najbolje pozanimati v kakšni avtopralnici.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Saladin ::

Ej, ej...
Kadett za 300k me odpelje povsod, kamor me BMW za 5 milijonov ;)

Vodni sesalc je dobra ideja...
Še kaj?
Ker vrhunec avtopralnic tukaj je vapo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

Dve diseci smrekci not obesis pa je...

;>

boštjan ::

samo ti smrekci mu ne bota flekov obrisale
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Saladin ::

... sem mislil raje dve klorovi tabletki obesit - če že čistiš, potem delaj pošteno ;)

Vodni sesalc je res dobra ideja... Enega imamo doma, pa se samo prah anbira na njem. A se bi dala tudi plastika z njim očistit?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

Mah, moj avto je sesalec vidu trikrat... Od tega je bilo enkrat, ko sem se selil in ga je blo treba prepeljat iz Lj v Mb.

;>

robert512 ::

jah karkoli bos sprical pa ribal bos umazanijo samo razmazal sem pa tja ... vodni sesalec pa zmoci in odstrani (posesa), ce dodas v vodo se kaksno dobro cistilo (vanish ali kej podobnega) bo rezultat tolk boljsi.

je pa to kar trdo dela, je treba s tem sesalcem kar drgnit pa drgnit ... primeren je pa za sedeze, tapison skratka vse razen plastike.

po koncanem delu pa pusti avto na stezaj odprt da se fanj presusi ...

sam res a se ti splaca tega kadetta pucat, ker je res ful dela ... mislim da bi ta novo BMW 5 z dosti vecjim veseljem in zagonom to delal :D

Brane2 ::

Če gre za tolk star avto, zakaj ga dobesedno ne opereš ?

Snameš aku, pa mogoče občutljive stvari iz kabine (avtoradio, zvočniki itd, pa zice in vse, kar se da neproblematično sneti, nato pa stvar napadeš s solidnim sesalcem.
Ko si počistil smeti, nadaljuješ napad z vročo vodo in močnim čistilom. Vajo če je treba parkrat ponoviš. Ko je stvari konec, posesaš čimveč vode s kakim sesalcem, ki jo prenese ( modeli z vodnim filtrom itd), zapreš avto, vendar pustiš malo odprto recimo sprednjo šajbo in s kaloriferjem za gretje sobe segreješ nostranjost zelo solidno, obenem pa počasi vpihuješ not zunanji zrak. Notranji vroč izrak ima proiložnost v veliko obhodih pobrati čimveč vlage, preden pride ven skozi okno in tako posuši ves avto.
V teh nekaj urah ni variante da bi ti kaj bistvenega zarjavelo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Kar se Kadetta tiče, je to čist soliden car. Nekaj več žre,a če ne delaš težke kilometraže, se stvar verjetno da prenesti. Je povsem zadovoljivo močan in hiter, obenem pa smešno poceni tako avto kot večina delov zanj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Saladin ::

Brane2: To pa je temeljito, ampak malce pretirano. Rja je ena stvar, druga pa, da ne bo zaradi vlage kaj odpustilo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

profii ::

a je kakšna varjanta brez vodnega sesalca oz. z navadnim sesalcem temeljito očistiti?
avto sicer ni umazan vendar ima neprijeten vonj. tako da pomoje bi zadostovalo že tisto čistilo. samo nevem kera so ta čistila za avte. any help?

Klopzhizh ::

Probi jar:D

krneki0001 ::

Jst vzamem štrajfix(vapo, karher,itd) pa ga operem odzunaj in znotraj - edino ploščo od radia dol snamem.

stromar ::

avto sicer ni umazan vendar ima neprijeten vonj


V soboto sem odstranil vso notranjost avtomobila (vsi sedeži, tapete) in prišel do popolnoma mokre izolacije. Na spodnji strani izolacije so veselo rasle neke zelene alge, ki so oddajale neprijeten vonj. Povrh vsega je ta izolacija povzročala rjavenje avtomobila od znotraj ven. Izolacijo sem kar takoj zbasal v smeti in naredil novo iz starega tepiha iz umetnih vlaken (ne veže vode).

Spodnjo tapeto sem opral izven avta s krtačo, praškom in vodo, sedeže pa le posesal

Je pa kar nekaj dela za vse ven pobrat, kakšno uro za razkop, še eno uro pa za sestavljanje. Tega se sploh ne bi lotil, če ne bi popravljal karoserije - na podvozju sem imel nekaj lukenj zaradi rje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020483 (10604) AnjaNja
»

Čiščenje bruhanja

Oddelek: Na cesti
438543 (6666) m0LN4r
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567612 (32478) LordPero
»

Vodni sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6833379 (29250) energetik
»

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5425390 (22828) Majmune

Več podobnih tem