» »

Iščem menjalnico za Tunizijske dinarje

Iščem menjalnico za Tunizijske dinarje

marnit ::

Ali kdo pozna kakšno tako menjalnico v Ljubljani? Bil sem v banki in so rekli, da nimajo...

Hvala!

bluefish ::

Poskusi na Banki Slovenije (na Slovenski cesti), kjer bi morali vedeti, kje lahko to zamenjaš.

2tiLen ::

Zna bit zanimivo menjat tunizijske dinarje v Sloveniji, glede na dejstvo, da jih je ilegalno nosit iz Tunizije. :-) no vsaj tko so mi rekli v Tuniziji...

patron ::

Sam v Tuniziji ti jh bojo zamenal.. seveda čete navjo prej dobl da si jh not prnesu.. good luck

marnit ::

A tako, nisem vedel. Sej v Tuniziji menjajo Evre za svojo valuto, ali je treba imeti kaj specialnega? Sej jih lahko pred odhodom tudi proda v Tuniziji oz. zamenja za Evre?

Gandalfar ::

Glede na to da je denar prepovedano ven nosit .. :)

DoberMan ::

A bi ti rad kupil al prodal dinarje?

Ker načeloma ne moreš ne enega ne drugega nikjer drugje kot v Tuniziji. Pa menjava dinarjev nazaj v eure je lahko problematična če nimaš potrdila o prvi menjavi (ko kupiš dinarje).

Če hočeš kupit dinarje pred počitnicami to ni mogoče. Kupiš eure in jih potem v Tuniziji po potrebi mejnaš.
To sem ravno zadnjič kolegu govoril preden je šel na Djerbo...

Imajo pa v Tuniziji eno foro, da je tečaj enak po celi državi, ne glede na to kje menjaš (letališče, hotel...). Pa še tečaji sami se zelo malo menjajo, lani je bil v 14 dneh stalno isti tečaj oz. je bila samo ena minimalna sprememba.
Pa še tko za info lahko imaš težave če hočeš njihov denar zamenjat nazaj v €.. Moraš imet shranjen račun, da si dinarje kupil, da ti jih sploh nazaj zamenjajo, tako da sem jaz »za zihr« menjal sproti, samo kolikor sem rabil.

mile ::

ponudiš jiv v odkup tu ali na kakem popotniškem portalu ala travel.over.net

perci ::

Pa mislim, da ti jih samo določen odstotek nazaj zamenjajo. Se pravi, če si jih kupil 100, ti jih bodo nazaj zamenjali samo 30. Številke govorim čist na blef, samo koncept razlagam.

Shark-357 ::

Sem prejšnji teden priletel iz Djerbe:D z denarjem je pa takole...Ko zamenjaš evre v dinarje dobiš potrdilo in le z tem potrdilom boš potem lahko zamenjal dinarje v evre pa še to samo na letališču (v mojem hotelu in baje tudi drugje nečejo menjat...sem vprašal pa mi je takoj zatežil only airport sir...:\ ) dobiš pa cca 70% denarja nazaj...(samo jaz sem itak ves denar zgonil dol mi je ostalo 70 dinarjev pa sem kupil še tri šiše pa nekaj tobaka:D )

Zgodovina sprememb…

marnit ::

Hvala! Zgleda, da bom poiskušal čim bolj sproti menjati in čim manjše vsote. Sej če menjajo v hotelih potem itaq ni problema.

Tnx.

Shark-357 ::

Ja sej itak menjaš postopoma po 100 in 50 € sem jaz menjal ....

Aja kam pa greš v tunizijo?

marnit ::

Letim na Djerbo, potem pa safari po Tuniziji in na koncu še nekaj dni za kopanje.

Mene pa samo zanima še, kje lahko varno, brez skrbi poiskusim njihovo domačno hrano? Na ulici ne mislim kupovati, mogoče obstaja kakšna alternativa, kjer skrbijo za čistočo?

krho ::

loup, ne pozabi na oglje. Ter pitje samo ostekleničene vode (čeprav tudi ta "smrdi"). Sicer pa je dol oranžina precej poceni. Vsaj tako mi je povedala sestra, ki je bila dol sredi julija.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Shark-357 ::

Djerba je zakon ne pozabi si ogledati lokal šiškan (je v mestu Midun)..
Drugače pa jaz zunaj nisem jedel ker imajo zgrešene pojme o higijeni...
Smo pa imeli v hotelu(Dar Djerba/Zahra) vedno kake domače specialitete tak da ni bilo sile :D

Morfejus1 ::

Njihove domače hrane ti ne bi priporočal jest, razen če ne želiš obležati kje za nekaj dni z hudo drisko. Drugače pa si za prinmer driske nujno nabavi Krkine tablete Seldiar. Edine, ki res hitro in učinkovito pomagajo. Veliko boljše so kot oglje, samo jih ne dobiš v vsaki lekarni. Jaz sem jih šel iskat v lekarno v Novo mesto.

klemen22 ::

btw ko smo že pri Tuniziji. Zanima me če se še kje drugje dobi tisto puščavsko lisico ali samo tam v Tuniziji?
Namreč stvar je precej luštna in bi jo mel doma namesto mačke ali psa

Mislim povejte mi, a ma kera druga žvau tak intelektualen pogled kot ta lisica:

Skratka, to bi imel jaz doma! Pa to itak tam v Tuniziji prodajajo za par bucksov.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TUNIZIJA - Djerba

Oddelek: Loža
268840 (8070) AtaStrudl
»

Šiša

Oddelek: Loža
122628 (2021) CompMaster
»

Grčija in senca na plaži- 6 letnik

Oddelek: Loža
415691 (4018) ABX
»

Kam na maturantski izlet???

Oddelek: Loža
364074 (3469) Fatboyslim
»

Počitnice Turčija vs Grčija ?

Oddelek: Loža
217172 (6599) barbarpapa1

Več podobnih tem