» »

Po izvedbi cut/paste na istem disku dotične datoteke preprosto niso več funkcionalne

Po izvedbi cut/paste na istem disku dotične datoteke preprosto niso več funkcionalne

atlako ::

Pred kratkim sem si kupil nov disk. Hitachi 250 GB. Uporabljam Windows XP, dogaja pa se mi, kadar po temu disku iz ene mape v drugo movam oziroma cut/pastam, da premaknjenih datotek enostavno ne morem več uporabljati. Še vedno se sicer prikažejo in tudi velike so enako, kot prej.
Če pa npr. movam iz tega diska na kak drug disk ali iz drugega diska na ta disk, pa sploh ni problemov. Zadeva se mi vleče že kake pol leta in sedaj, ko je nujna preureditev podatkov, mi to predstavlja velik problem.

Ali se komu sanja KAJ VRAGA SE DOGAJA in kako odpraviti ta problem?

Hvala za odgovore

LP

Duhec ::

Se to čudo dogaja tudi v varnem načinu (safe mode) ?

5er--> ::

Je sistem kaj navit? Memtest+ javi kakšne napake?

atlako ::

Da. Tako v safe mode kot v normalnem zagonu. Pa še to bi omenil, da se to ne dogaja pri vseh datotekah. Niso pa izključeni samo določeni tipi datotek ali kaj takega.. Vedno po operaciji movanja pa določene datoteke niso več uporabne, če bi jih npr. hotel spet movati kam drugam, bi enostavno izpisalo ACCESS DENIED.

amigo_no1 ::

Uporabljaš NTFS datotečni sistem ? Uredi pravice kdo lahko dostopa do datotek.


To display the Security tab
Open Folder Options in Control Panel.
Click Start, point to Settings, and then click Control Panel.
Double-click Folder Options

On the View tab, under Advanced settings, clear Use simple file sharing [Recommended].


pa poženi Scandisk

My computer -> disk C: -> properties -> tools -> Error checking (oboje obkljukaj + ponovno zaženi windowse)

atlako ::

S pravicami datotek je vse urejeno. Tudi scandisk sem že poganjal na ta način, pa vendarle sem ponovil in ni nič zaleglo. Memtest bom pa še opravil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Downlovdam in vsakič drugačen checksum - fenomenalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
675840 (4369) StarMafijec
»

Popravljanje datotek-.jpeg (slik)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81274 (1148) amigo_no1
»

Internet Explorer mi povzroča težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
241870 (1535) neres
»

Kako v Win2k premakniti mapo Documents and Settings?

Oddelek: Operacijski sistemi
61845 (1811) Mercier
»

WinME dir <B>_Restore</B>

Oddelek: Programska oprema
71252 (1120) Han

Več podobnih tem