» »

Mini moto

Mini moto

tomturkcar ::

Od kerega leta naprej lahko voziš mini moto?:\

/edit: nekako ne spada v ta oddelek premaknjeno v primernejši
Tom

Doman ::

Pomoje ni zakonsko določeno.
Tako na pamet pa morda 12?

;-) ::

Amm od takrat ko si sposoben...nekje od 14 leta naprej.

Morš pa vedet da ga lahk voziš sam po stezah in parkiriščih, na cesti NI DOVOLJENO!!! Tud kazni so visoke!

Drgač pa je vredu stvar to-jaz sm mel dva pa sm jih prodal pa ful obžalujem:(


PS.: Tema je v popolnoma zgrešeni kategoriji!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Jan987 ::

Tko no ne navezuje se direktno na vprašanje, a vseeno upam da bo komu kaj prav prišlo:
Mal jih prej stestirej, k je zlo velika razlika v glasnost in pospeških, končna hitrost pa je tam nekje enaka.

;-) ::

niti približno ni enaka hitrost...nevemo niti kaj kupuje...

50ccm grejo okoli 60-70km/h. 110ccm pa grejo tam po 90km/h...pa še razlika v cenah ni ASTRONOMSKA.

Arthur ::

čudno se mi zdi da so ljudem celo všeč taki motorčki. že ko gor sedi kakšen 170 cm tip, mi zgleda kot kakšna karikatura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

;-) ::

Arthur
pač ne razumeš poante...večkdo misli da je čist enostavno..NE NI!
niti malo ni enostavno po zadni pelat al pa ovinke polagat. To da je nekaj mal bol zahtevnega od skuterja mi je všeč-nezna vsak z vsem.

poskusi pa boš vidu-navdušen boš!

Trololololo1 ::

Peljal sem se s 50 kubičnim. Visok sem 185cm. Da sem dobil noge na tačke sem se skoraj na pol prelamal. Potem pa ugotovim, da nimam placa da bi dal gas, tak da sm noge kr na tleh mel. Motor je potegnu mojih 93kg brez problema je pa problem na ovinkih, ker sem prevelik. Mogoče bi tisti 110ccm prišel bolj v poštev za večje. :D :D :D Drgač pa ma motor tako štimo kot motorka. Dobri so za zajebancijo na parkiriščih potem ga pa lahko neseš domov v rokah. Se mi je zdelo, da je ene pol lažji od žakla cementa.

Arthur ::

verjamem da vam je kul za vozit, meni verjetno ne bi blo. s temi majhnimi gumami, medosno razdaljo ter splošno velikostjo. :\ pa kako človek zgleda na njem. ehhh...

Trololololo1 ::

Za vozit ni glih ql, je pa zanimiva izkušnja. Če imaš do 60kg pa manj kot 175 je tak motor čist vredu za mal zajebavat. Drgač pa v mestu jih vlk vidim, ko se z njimi vozijo. Kaj pa ti policaj lohk nardi? Dvomim, da je kak zakon za minimoto.

;-) ::

ni zakona za minimoto- to je pač nehomologirano vozilo, brez dovoljenja, brez registracije-> kazen pribl. 120k + ostalo

Trololololo1 ::

ni zakona za minimoto- to je pač nehomologirano vozilo, brez dovoljenja, brez registracije-> kazen pribl. 120k + ostalo


Sej delovni stroji tud niso vsi registrirani. Nekaj časa je bilo isto s štiricikli pa se je folk vseeno prevažal.

Sandoval ::

Kolikor vem je za specialna vozila(komunalna in delovni stroji) malček drugačna zakonodaja.
Pa tablice (kolikor vem) NE potrebujejo.
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

Trololololo1 ::

Kokr kateri. Ka pa tisti športni? Tisti niso ne delovni stroji in niso ne kot avtomobili in ne kot motorji.

MoMan ::

ppa kko te bo policaj na minimototu dobu...? gre zateboj se zaustavis obrnes pa lahk reces papa...
http://www.VPT-Webs.com

Nejc Pintar ::

@EWEER: pri 14ih?
Ko dobro voziš kolo se lahko voziš z minimotojem:\

Mi smo se s Torijem vozili pri sedmih, osmih letih.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Vikking ::

Hulk_: lep, ampak ko boš povzročil nesrečo bo šlo vse s tvojega žepa, ni zavarovanja ni izpita vse bo šlo s tvojga žepa oz. žepa starcev če si premlad. Verjemi da se ni za hecat.

Sicer pa tisti ki ne vidio poante v minimoto-ju naj si ogledajo kakšno dirko al pa recimo letos ko je bil na Celjskem sejmu avtomobilistični sejem, lepo prikazano kaj vse se da delat z motorjem in seveda polagat ovinke oz. kolenčkat.

Stvar ni za na cesto je pa poceni stvar, mislim da so najcenejši že od 30k naprej, ampak je tudi užitek, da bi si recimo na to sceno lahko privoščil kakšen gokard ki je draga zadeva. Greš zvečer na prazen parkir plac ter si daš duška, se dobiš še s parimi in imaš majhen kompetišen. :)

Dr_M ::

Sej delovni stroji tud niso vsi registrirani. Nekaj časa je bilo isto s štiricikli pa se je folk vseeno prevažal.

no v atv vodah sm ze neki casa in tut vem katere se da registrirat in katere ne.
vecina brand name znam se pri nas ne da registrirat, razn ksnih bombardierov (sm pa ke ksn posamezen model japonskih strojev), arctic catov in podobnih, ki stanejo celo premozenje, pa se ksno ledvico zravn.
in ne, tej nehomologirani se NE smejo vozit po cesti. mogoce bos kdaj vidu na ksnem odseku ksnega, samo ce ga policajo dobijo, je kazen 120k sit.
legalno se s takim stirikolesnikom vozis samo po svojem dvoriscu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Trololololo1 ::

Pa jih vseeno vidim veliko na cestah. Kolega so že na minimotu ustavli policaji pa so mu rekli samo naj se bolj počasi pelje po mestu ker se prevč motor dere.

dolenska ::

moj brat je kupu minimoto. sicer je 50kubov ampak mam tak filing da ce zapelješ na pesek v ovinku da nimas kej velik moznosti da bi cel ostal.
k bi bla vsaj mal večja kolesa.
jst pravm da je to spet ena od modnih muh. cez nekaj let noben ne bo več vedu za te motorje. je pa res da so poceni in mogoce so se in se bojo zaradi tega razmnožili.

Trololololo1 ::

Ma če si majhen pa dokaj lahek pa ne rabiš motorja za postavljat hitrosne motorje, v večini bi se pa vozil na domači ulici je to idealen motor.

roli ::

Če imaš veliko travnato dvorišče si lahko kupiš hovercraft:D .

Ampak ti mini motorčki so smešni,ko hudič.Ko sem ga prvič videl sem mislil,da je kaka igračka na akumulator.Seveda je en bolj natančen pogled dokazal nasprotno.Meni se zdi tale hudiček veliko bolj nevaren kot pa kak večji motor.Ko smo se peljali z avtom sem videl enega pogrnit s to zadevico.
http://www.r00li.com

BRCK€ ::

NEKI BI SAM VPRAŠ..KOLK STANE NAJCENEJŠI VODNO HLAJEN MIDI MOTO...IN KJE SE TO DA KUPIT...PA TUDI OKVIRNA CENA NEBI ŠKODILA:P :'( :(

mzidy ::

Nekje: 69.000SIT;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mzidy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATV/Quad

Oddelek: Loža
226855 (3171) Dr_M
»

Mini moto

Oddelek: Loža
335814 (3936) Janac
»

Mini dirkalni motorji

Oddelek: Loža
255853 (5126) Nejc Pintar
»

mini moto

Oddelek: Loža
62293 (2192) ;-)
»

Minimoto

Oddelek: Loža
162790 (2426) _Dejan_

Več podobnih tem