» »

Pomoč pri konfiguraciji compa

Pomoč pri konfiguraciji compa

beni ::

Živjo,
potrebujem vašo pomoč. Moral bi usposobiti comp za uporabo predvsem AutoCada, CorelDrawa, SketchUpa[|O] in Projecta na OS WinXP SP2. Vse ostalo bo klasika - dostop do neta, office ...

Na razpolago imam :

- P4 3.0GHz Prescot
- AsRock P4V88 S478
- 2 x 512 MB Kingston K PC3200 (200 MHz)
- ATI Radeon 9250 (RV280)
- WD 250 GB

- ostale komponente smatram da niso pomembne.

Težava : občutek imam, da zadeva deluje prepočasi, saj vem, da na slabši konfiguraciji deluje hitreje in bolj tekoče.

Npr. odprt Acad 2006 in LT98 in Corel 12 in SketchUp - občasno kar počepne zadeva. (dela se seveda le z enim programom istočasno !)


Ker je nekaj malega financ na razpolago bi zadevo rad posodobil. Kje in s čim začeti ?

LP Beni
  • spremenil: beni ()

theD3viL- ::

Mislm da bi blo najbol pametno zamenjat najprej rame, pa tud asrock plata ne diši kej preveč...(moje mnenje)!


LP


Edit: rame zarad hitrosti (200 je mal mal), ne zarad velikosti MB.

Zgodovina sprememb…

beni ::

Torej bi že višja hitrost ramov pohitrila zadevo ? Ne bi rad plate in ramov menjaval, eno od obojega pa bi. Kaj mi predlagate ?

LP Beni

Moonman ::

Poskusi si najti eno plato z i865 ali pa i875 čipsetom. Razlika bo več kot očitna.


theD3viL- ::

Probi zamenjat s kšno ABIT plato..ali DFI. pa nevem .. rame al plato, kaj pa vem..oboje je pomenbno :) mislm pa da mičken bol plata.

Sea ::

Beni, ti se bi šel tekmovanje v formuli 1, nastopal pa bi s fičkom ali yugotom.

Dobre lastnosti tvoje konfiguracije:
- procesor Intel,

Slabe lastnosti:
- izbira osnovne plošče,
kot je bilo napisano vzemi kakšno plato brand name
- izbira chipseta osnovne plošče,
obvezen Intel 865 ali 875 (za socket 478), drugače 915 ali navzgor
- premalo rama,
najmanj 2 GB rama
- hudo preslaba grafika,
Quadro ali FireGL grafike delajo čudeže v AvtoCad-u (pa ne tiste software-sko navite).

Pa še priporočilo:
- disk vezati v Raid polje,
pri zahtevnih programih prihaja do velikih prenosov podatkov


To je za osnovo, drugače pa malo poglej za delovnimni postajami, katere so temu namenjene.

beni ::

Sem menjal rame iz drugega compa - vstavljeni so
2 x Kingston DDR 512/400 KVR400X64C3A/512 in jih nikakor ne spravim na več kot 200MHz.
Spremembe niso opazne - očitno rabim drugo matično plato. Dokler ne dvignem hitrosti RAMA, ga ne bom dokupil.

Za kaj pa grafa ni dovolj dobra - za Avtocad pa ja ne rabim boljše, ali pač ? Kaj potem predlagate, kakšno grafo in plato ter zakaj drugo grafo.


LP Beni

PS : To konfiguracijo sem dobil kot kompenzacijo za 300 Eurov dolga in podarjenemu konju se pač ne gleda v zobe, mar ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova plata in proc

Oddelek: Kaj kupiti
101207 (1056) Pyr0Beast
»

Kaj najprej zamenjati ali nadgraditi

Oddelek: Kaj kupiti
131142 (943) mtosev
»

PC iz akcijske ponudbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583479 (2680) sid911
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663867 (3183) boštjan
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471665 (1247) OwcA

Več podobnih tem