» »

Defragmentiranje??

Defragmentiranje??

lolek84 ::

Lep pozdrav!

Če je kdo zasledil že kak moj post je opazil da mi je pred slabim tednom odpovedal nov računalnik, tako sem se pa odločil da preden ga v celoti popravim, da trenutno uporabljam svoj star 466 MHz računalnik.

A ker sem navajen na novga me hitrost ta starga kar spravlja ob živce zato sem se odločil da ga malce "počistim" in seveda defragmentiram. Ker pa imam žal še na tistem naložene win 98 in je defragmentiranje skoraj nemogoče kak dolgo traja in ponavadi sploh nič ne napravi samo skačejo procenti do 10% pol pa pa na 0% me zanima ali obstaja kak program ki bi ga lahko še zalaufal tud na win98 in bi mi lepo počitil malce in uredil disk???
A kdo ve za kak programček in kje ga sneti?

elasto_mania ::

Diskeeper 10 pro edition

Freezy ::

A poznate še kakšnega zastonjskega, ker Diskeeper je plačljiv

lolek84 ::

Tnx elasto_mania ... je kar dober programček tako da se ti hvaležno zahvaljujem za pomoč

@Frezzy-program ima 30 dnevno preizkušnjo in misli da ti to čist zadostuje da na vsake toliko časa downloadaš in defragmentiraš. Ker mislim da nihče ne defragmentira precej pogosto-moje mnenje tam do 3x na leto ali še pa to ne

veteran ::

Win98? Ob zagonu računalnika stisni F8, command prompt, odtipkaš defrag

McMallar ::

@lolek: Odvisno, kaj delaš z računalnikom. Meni defragmentira disk vsak vikend na službeni mašini.

lolek84 ::

@McMallar, jaz osebno nisem nevem kak strokovnjak na tem področju, samo vseeno mislim da tolikokoratno defragmentiranje sploh ni potrebo, mislim da se ti v tako kratkem času na disku ne naredijo take "luknje" da bi jih trebalo zlagat skupaj.

@veteran ven kak deluje defragmentiranje na win98, vendar je full počasno in sila nenatančno, mislim da je ta zgornje imenovani program, ki mi ga je predlagal elasto_mania dosti boljše opravil delo kot bi le-to opravil z win98 defragmon

elasto_mania ::

škoda pa da diskeeper pro premium ne deluje na win98 ker je bolj cool samo ena funkcija več I-FAAST drgač pa je to cool program če dosti delaš z diskom potem ga moreš tudi redno vzdrževati.
Pogosto pa kakor kdo hoče.

McMallar ::

@lolek: Če imaš disk defragmentiran in potem spreminjaš datoteke, ki so že na disku (win to stalno dela) se pač fragmentirajo. Dejansko se pozna, če ga ne defragmentiram recimo 1 mesec. Disk bolj ruži...

muzičar ::

Zato imaš pa za WinNT, Win2000 in WinXP na voljo datotečni sistem NTFS, ki sam defragmentira ozirama gleda kam kaj daje in pazi da je vse čimbolj urejeno.

elasto_mania ::

tudi ntfs dela fragmente

SasoS ::

Ja, NTFS je znan po svoji urejenosti :D. Za vsak file v okolici pusti prazen prostor za "vsak slučaj" če bi se file povečal...posledično zgleda čez nekaj časa filesystem kot ementaler :P

McMallar ::

Mislim da so ti že odgovorili o kvaliteti NTFS...;)

Type-R ::

diskkepeer je zelo vredu. samo nastavit ga mores da se vsaki dan sam vklopi pa ti defragmetira. defragmentira pa samo takrat ko zazna da se na racunalniku ne poganjajo kaksna teska opravila za disk tako da pol ne steka.
dober program!

sajmonmofo ::

boljši je recimo Perfectdisk

link

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

McMallar ::

Uporabljam diskeeper in to se zažene ponoči med 2 in 6 uro.
@sajmonmofo: kaj je pri Perfectdisk-u boljše?

elasto_mania ::

McMallar kaj uporabljaš vse funkcije diskeeperja?

Witboy ::

Jst uporabljam ze nekaj let o&o defrag pro in sm zelo zadovoljen z njem :)

BigWhale ::

A lahko nekdo neke konkretne benchmarke tukaj objavi, da bomo videli, da se disk dejansko splaca defragmentirati.... Dandanes, ko je disk sistemu predstavljen kot logicna enota, kako so pa podatki postavljeni po platterjih, pa samo disk ve...:)

Pyr0Beast ::

Sem imel primere, k tudi tega ni vedu >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McMallar ::

@elasto-mania: Ne, nisem ga kaj posebej nastavljal. Edino kar sem nastavil je schedule.

destiny ::

Zame je v Diskeeperju 10 najbolj uporabna funkcija defragmentiranja v screensaver načinu. Daš v schedule vse diske oz. particije, nastaviš screensaver in to je to.

veteran ::

Bigwhale, preberi tole: O&ODefragV6_WhitePaper_EN.pdf

Par številk, za tiste, ki se jim ne da brat PDF-ja:
- zagon Windows XP; 70s / 43s;
- zagon Windows 2000 v WMware: 56s / 42s

BTW, freeware varianta je še O&O defrag 2000 (ni kriplware in dela tudi na XP;)

Pyr0Beast ::

70s za win. Wtf, takoj po namestitvi je moj sistem rabil vsega 34s, da se je naložil. Od tega je bios ponucal 8
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

elasto_mania ::

meni bios največ ponuca 15s sistem pa 8s

;-) ::

men se zaganja vse skupaj man kot 35 sekund

elasto_mania ::

sem falil sistem 18 s največ
bios pa 15 s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za defragmentacijo

Oddelek: Programska oprema
102190 (1983) jan01
»

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Oddelek: Programska oprema
211968 (1507) lolek84
»

kolko kaj defragmentirate vaše diske?

Oddelek: Strojna oprema
241609 (1156) fahrenGONE
»

Program za defragmentiranje!

Oddelek: Programska oprema
172287 (2035) LuckyMato
»

Kateri program za defragmentacijo NTFSja

Oddelek: Programska oprema
131152 (903) Gh0st

Več podobnih tem